Єдиний державний реєстр судових рішень
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
14 вересня 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/1631/22-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув у порядку письмового провадження питання про залучення другого відповідача у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Четвертого відділу Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії.
У С Т А Н О В И В:
У провадженні суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Четвертого відділу Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії.
У позові позивач просить: визнати протиправними дії Четвертого відділу Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у поверненні ОСОБА_1 належного йому транспортного засобу VOLKSWAGEN LT 35 вантажний фургон малотонажний-В, номер НОМЕР_1 , 2006 р.в., білого кольору; зобов`язати Четвертий відділ Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки повернути ОСОБА_1 , належний йому транспортний засіб VOLKSWAGEN LT 35 вантажний фургон малотонажний-В, номер НОМЕР_1 , 2006 р.в., білого кольору.
З матеріалів справи видно, що Чернівецький обласний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки подав до суду відзив на позовну заяву та письмові докази по справі.
Перевіривши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Положеннями ч. 1 ст. 46 Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом (ч. 2, 4 ст. 46 КАС України).
Згідно визначень наведених в п. 7, 8 та 9 ч. 1 ст. 4 КАС України, суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг; позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду; відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Завданням адміністративного судочинства згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. ч. 3 4 ст. 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Згідно абз. 3 п. 3 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі Положення № 154) районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України..
Відповідно до п. 7 Положення № 154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
Отже, Чернівецький обласний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки є юридичною особою публічного права, а Чернівецький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (Четвертий відділ) є відокремленим підрозділом Чернівецького обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки.
З матеріалів справи видно, що позов пред`явлено до Четвертого відділу Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Беручи до уваги наведене, суд приходить до переконання, що належним відповідачем у даній справі є Чернівецький обласний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки.
Оскільки наведені обставини позивачем не враховано при пред`явлені позову, а також за відсутності його згоди на заміну неналежного відповідача, суд вважає за необхідне залучити Чернівецький обласний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки до участі у справі як другого відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 46, 48, 248, 256 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Залучити до участі у справі як другого відповідача Чернівецький обласний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки (вул. Ольги Кобилянської, 32, м. Чернівці, код ЄДРПОУ 08118534).
2. Встановити другому відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов з врахуванням положень ст. 162 КАС України. Одночасно з наданням (надісланням) відзиву до суду, його копія та додані до нього документи повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам відповідно до ч. 3 ст. 162 КАС України.
У разі ненадання другим відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
3. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив з врахуванням вимог ст. 163 КАС України.
4. Встановити другому відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечення з врахуванням вимог ст. 164 КАС України.
Згідно ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.К. Левицький