Рішення № 106260400, 15.09.2022, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2022
Номер справи
560/5833/22
Номер документу
106260400
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 560/5833/22

РІШЕННЯ

іменем України

15 вересня 2022 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Козачок І.С. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови, оформленої листом № 3279-2910/Б-03/8-2200/22 від 22.04.2022, протиправною, зобов`язання призначити пенсію державного службовця за віком відповідно до ч.1 ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 № 3723-XII "Про державну службу". В обґрунтування позову зазначає, що рішенням адміністративного суду від 18.08.2021 у справі №560/5583/21 було зобов`язано відповідача зарахувати періоди роботи та служби позивача до спеціального стажу та повторно розглянути питання переведення на пенсію державного службовця. Відповідач вказаний судом стаж зарахував, однак на бажану позивачем пенсію не перевів, покликаючись на відсутність у останнього 20 років стажу.

Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач подав відзив, де зазначає, що на виконання рішення суду від 18.08.2021 позивачу зараховано до стажу державної служби відповідні періоди. У той же час, у переведенні на вказану пенсію позивачу відмовлено через відсутність 20 років роботи безпосередньо на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців. Оскільки суд не зобов`язував перевести позивача на бажану пенсію, а лише зобов`язав повторно розглянути питання, Головне управління прийшло до висновку про відсутність підстав для такого переведення.

Дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 18.08.2021 у справі №560/5583/21 суд зобов`язав Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби службу в лавах Радянської Армії з 10.11.1975 року по 14.11.1977 рік; службу в органах місцевого самоврядування: з 21.04.1993 року по 11.08.1994 року виконувача обов`язків голови виконкому Сахнівської сільської ради; з 12.08.1994 року по 12.04.2006 року голови Сахнівської сільської ради, Сахнівськського сільського голови; з 16.11.2010 року по 31.03.2015 року секретаря Сахнівської сільської ради; з 01.04.2015 року по 13.11.2015 року виконуючого обов`язки Сахнівського сільського голови; з 19.11.2015 року по 24.06.2016 року виконавця обов`язків старости на території сіл Сахни , Лозни , Майдан - Сахнівський Летичівської селищної ради; з 24.06.2016 року по 04.12.2020 року старости сіл Сахни, Лозни, Майдан - Сахнівський Летичівської селищної ради та зобов`язав Головне управління повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про переведення на пенсію державного службовця відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII подану 04.02.2021 з врахуванням висновків суду.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03.03.2022 рішення залишене без змін.

Зі змісту повідомлення відповідача від 22.04.2022 встановлено, що позивачу відмовлено у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" через відсутність 20 років стажу роботи безпосередньо на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців.

Частиною 2, 3 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно з ч. 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Як вбачається зі змісту рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 18.08.2021 у справі № 560/5583/21, судом застосовані норми абзацу 13 пункту 2 Порядку № 283 про те, що до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема: на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування. Згідно з п. 4 Порядку № 283 до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Крім того, суд встановив, що посади, які обіймав позивач за час роботи в органах місцевого самоврядування, відносяться до посад, визначених статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування". Суд прийшов до висновку, що періоди роботи позивача на різних посадах у органах місцевого самоврядування підлягають зарахуванню до стажу державної служби, що свідчить про те, що стаж роботи позивача на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, на день набрання чинності Законом № 889-VIII становить більше 20 років, що дає йому право на призначення пенсії на підставі Закону України «Про державну службу».

Відповідач зазначає, що на виконання рішення суду він зарахував позивачу до стажу державної служби періоди роботи, які складають в сукупності понад 25 років.

У той же час, відповідач відмовив у переведенні на пенсію через начебто відсутність 20-ти років роботи безпосередньо на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців.

Суд вважає такий висновок протиправним, оскільки він суперечить висновкам суду у справі №560/5583/21, зважаючи на що відмова у переведенні на пенсію державного службовця є необґрунтованою.

Головне управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області слід зобов`язати перевести позивача на пенсію державного службовця за віком відповідно до ч.1 ст.37 Закону України від 16.12.1993 "Про державну службу", оскільки наявного у нього спеціального стажу достатньо для вирішення цього питання.

Що стосується довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за № 162 від 12.01.2021 та №677 від 04.02.2021, вони є документами, які підтверджують нарахований заробіток позивача під час роботи у органах місцевого самоврядування, стаж роботи в яких зарахований до періоду державної служби. Отже, вказані довідки про складові заробітної плати підлягають врахуванню відповідачем для визначення розміру пенсії позивача. Відповідно до вимог закону пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права.

Суд вважає, що відповідач не довів належними доказами обґрунтованість підстав непереведення позивача на пенсію державного службовця з урахуванням стажу, зарахованого за рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 18.08.2021 у справі №560/5583/21, і доводи позивача не спростував, відтак позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов - задоволити.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести ОСОБА_1 на пенсію державного службовця, викладену у повідомленні від 22.04.2022 № 3279-2910/Б-03/8-2200/22.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести ОСОБА_1 на отримання пенсії за віком згідно з ч.1 ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII "Про державну службу", з урахуванням змісту довідок №162 від 12.01.2021 та №677 від 04.02.2021, виданих Летичівською селищною радою Хмельницької області, а також провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 04.02.2021, з урахуванням раніше проведених виплат.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 15 вересня 2022 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29013 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя І.С. Козачок