Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 136/1253/22
провадження № 2-о/136/35/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2022 року м. Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Шпортун С.В. розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Турбівська селищна рада Вінницького району Вінницької області про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 , звернулась до суду із вищевказаною заявою, в якій просить суд про встановлення факту родинних відносин.
Вирішуючи питання про відкриття провадження за вказаною заявою, суд виходить з таких мотивів та норм права.
Відповідно до ч.1, 2 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Загальні вимоги до форми та змісту позовної заяви передбачені ст.175 ЦПК України.
Так, п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України передбачено, що у позові має бути зазначено місце проживаннячи перебування (для фізичних осіб).
Відповідно доприписів ч.1ст.316 ЦПКУкраїни заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
1 грудня 2021 року набрав чинностіЗакон України від 5 листопада 2021 року № 1871-IX «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні»(далі Закон № 1871-IX), який регулює відносини у сфері надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні, а також встановлює порядок надання таких послуг та порядок внесення, обробки, обміну відповідними відомостями в електронних реєстрах, базах даних для надання таких послуг.
Документом, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи або інформацію про відсутність таких відомостей на дату та час його формування, євитяг із реєстру територіальної громади,якийвидається органом реєстрації або центром надання адміністративних послуг у паперовій формі за зверненням особи, яка декларує/реєструє місце проживання (перебування), власника (співвласників) житла, законного представника (представника) особи або власника (співвласника) житла, уповноваженої особи житла, іпотекодержателя або довірчого власника (далі суб`єкт звернення).
З огляду на викладене, при зверненні до суду правове значення має саме зареєстроване місце проживання заявника, тоді як фактичне місце проживання є гарантією задля забезпечення можливості направлення в її адресу судового виклику, отож про обізнаність наявного позову чи заяви.
Таким чином заявником, в порушення п.2 ч.3 ст.175, 316 ЦПК України, у заяві не повно зазначеномісце проживаннячи перебування відповідача, поштовий індекс, з урахуванням вищевказаних норм діючого законодавства, оскільки довідка додана до заяви про проживання заявника без реєстрації в с. Журава, Вінницького району, Вінницької області не є документом, що підтверджує місце проживання особи, а відомості зазначені у довідці про реєстрацію місця проживання заявника вказують на інші дані, які не зазначено у заяві.
При цьому, суд звертає увагу, що від визначення місця проживання заявника залежить підсудність вирішення даної заяви, відтак зазначення у заяві таких відомостей має істотне правове значення при вирішенні питання про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог викладених у ст. ст. 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, про залишення заяви без руху.
З урахуванням вище викладеного,суд приходить до висновку, що заява подана без додержанням вимог статей 175-177, 316 ЦПК України, а тому вважає за необхідне залишити її без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвал про залишення заяви без руху.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 318 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Турбівська селищна рада Вінницького району Вінницької області про встановлення факту родинних відносин, - залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення вказаних недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява, згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, вважається неподаною та повертається заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Світлана ШПОРТУН