Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-2895/10/2370 28.07.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мишенка В.В.,
при секретарі Гришанові Д.Є.,
за участю: представника позивача Тікунова В.В. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2562 грн. 70 коп.,
В С Т А Н О В И В:
Золотоніським міжрайонним прокурором в інтересах держави подано позов, в якому він просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі-відповідач) на користь Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області (далі-позивач) штрафні (фінансові) санкції в сумі 2562 грн. 70 коп.
Позовні вимоги прокурор обґрунтовує тим, що Золотоніською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області, з приводу стану сплати податків, зборів та загальнообовязкових платежів фізичними особами-підприємцями.
Вказаною перевіркою встановлено, що працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області 25.03.2010 року проведена перевірка за дотриманням відповідачем, як субєктом господарювання, порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки встановлено порушенням відповідачем п. 1 та п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95 ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями (далі Закон України № 265/95). Вказані порушення викладені в акті перевірки № 298/23/23/23/НОМЕР_1 від 25.03.2010 року. За результатами проведеної перевірки, на підставі вказаного акту, відповідно до ст.ст. 17,22 Закону України № 265/95 позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 458/23-304/НОМЕР_1 від 06.04.2010 року на загальну суму 2562 грн. 70 коп. Відповідач у встановлені законодавством України терміни штрафні (фінансові) санкції не сплатив, в звязку з чим, станом на 04.06.2010 року відповідач має заборгованість по несплачених штрафних (фінансових) санкціях на загальну суму 2562 грн. 70 коп.
Прокурор в судове засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений судом про день та час судового розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не прибув, надіславши суду заяву про часткове визнання позовних вимог, в звязку з частковою сплатою ним штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1000 грн. 00 коп.
В звязку з чим, представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги, з врахуванням часткової їх сплати, підтримав та просив суд стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 1562 грн. 70 коп.
Оцінивши докази у справі, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до наступного.
Відповідач зареєстровий як фізична особа-підприємець Золотоніською районною державною адміністрацією Черкаської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, а також перебуває з 09.06.2008 року за № 413 на обліку як платник податків в Золотоніській обєднаній державній податковій інспекції Черкаської області, що підтверджується довідкою позивача № 385 від 09.06.2008 року.
25.03.2010 року працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області Пономаренком М.І. та Калюжним В.М., за участю відповідача, проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині розташованому за адресою: Черкаська обл., Золотоніський район, с. Лукашівка, вул. Леніна, де здійснює свою господарську діяльність відповідач. Перевіркою встановлено факт реалізації однієї пляшки коньяку «Марсель»ємністю 0,25 л. по ціні 33 грн. 00 коп. та однієї банки кави «Нескафе»по ціні 24 грн. 00 коп., на загальну суму 57 грн. 50 коп., при цьому відповідач отримав готівку, видав товар та здачу, розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій провів, але видав розрахунковий документ в якому не вказано назву господарської одиниці «магазин». Також, проведеною перевіркою готівкових коштів на місці проведення розрахунків на час перевірки виявлено невідповідність готівкових коштів на суму 395 грн. 24 коп., фактично рахується 624 грн. 39 коп., тоді як згідно денного звіту реєстратора розрахункових операцій від 25.03.2010 року повинно рахуватись 229 грн. 15 коп.
За результатами перевірки складено акт № 298/23/23/23/НОМЕР_1 від 25.03.2010 року де зафіксовано порушення п. 1 та п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95, відповідно до якого субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязанні:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
На підставі акта перевірки, позивачем 06.04.2010 року прийнято рішення № 458/23-304/НОМЕР_1 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 2562 грн. 70 коп., а саме за порушення п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95 відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 265/95 - у пятикратному розмірі вартості проданих товарів та двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, та за порушення п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95, відповідно до ст. 22 Закону України № 265/95 де вказано, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 458/23-304/НОМЕР_1 від 06.04.2010 року отримане відповідачем 06.04.2010 року особисто, що підтверджується відповідним підписом на корінці вказаного рішення від 06.04.2010 року.
Пунктами 1 і 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон України № 509-XII), передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:
1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
2) здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів;
Згідно із статтями 15 та 16 Закону України № 265/95, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до ст. 25 Закону України № 265/95, суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
13.07.2010 року відповідачем були частково сплачені штрафні (фінансові) санкції в сумі 1000 грн. 00 коп. В звязку з чим, станом на 04.06.2010 року відповідач має заборгованість по несплачених штрафних (фінансових) санкціях в сумі 1562 грн. 70 коп.
Враховуючи те, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи прокурора є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через Золотоніську обєднану державну податкову інспекцію Черкаської області: 19700, Черкаська обл., м. Золтоноша, вул. Шевченка, 153 (код ЄДРПОУ 21367396) штрафні (фінансові) санкції в сумі 1562 (одна тисяча пятсот шістдесят дві) грн. 70 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяВ.В. Мишенко