<Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2010 р. Справа № 2а-5551/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.,
за участю секретаря судового засідання- Шевченко В.М.,
представника позивача - Сумцової С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції до відкритого акціонерного товариства "Агротранссервіс" про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція (далі по тексту позивач, Охтирська МДПІ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача відкритого акціонерного товариства «Агротранссервіс» (далі по тексту відповідач, ВАТ «Агротранссервіс») податковий борг у розмірі 50791,32 грн, який утворився станом на 03.06.2010 р., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який з 30.08.2000 року взятий на облік в Охтирській МДПІ як платник податків, всупереч вимогам ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» порушив строки сплати податків, у звязку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що відповідачем податкова заборгованість станом на день розгляду справи залишається не сплаченою.
У судове засідання відповідач не прибув, 25.06.2010 р. подав до суду заяву, відповідно до якої повідомляє, що керівництво ВАТ «Агротранссервіс» з позовними вимогами згодне в повному обсязі і просить суд розглянути справу без участі представника підприємства (а.с. 50).
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач відкрите акціонерне товариство «Агротранссервіс» є юридичною особою, зареєстрованою Охтирською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності-юридичної особи від 29 серпня 2000 р. за № 68 (а.с. 6), включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 7), з 30.08.2000 за № 910 взятий на облік в Охтирській МДПІ як платник податків (а.с. 8).
У судовому засіданні встановлено, що заборгованість у розмірі 50791,32 грн виникла внаслідок несплати протягом 2009-2010 рр. поточних платежів, зазначених у поданих платником податків деклараціях з податку на додану вартість, податкових деклараціях орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету. Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі по тексту Закон) платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Відповідно до пояснень представника позивача відповідачем самостійно було подано розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (а.с. 26), податкові декларації з податку на додану вартість за листопад-грудень 2009 року, січень, лютий, березень, квітень 2010 року (а.с. 9-10, 12-21), уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок (а.с. 22), податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009-2010 роки (а.с. 11, 25), розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за 4 квартал 2009 року, 1 перший квартал 2010 року (а.с. 23, 24), якими визначено суму податкового зобовязання.
09.11.2009 р. посадовою особою Охтирською МДПІ була проведена документальна невиїзна перевірка дотримання вимог податкового законодавства. У результаті перевірки встановлено порушення граничних строків подання розрахунків збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, та його справляння. За наслідками проведеної перевірки, на підставі Акту документальної невиїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства від 09.11.2009 р. № 57/15-244/31021345 (а.с. 27) керівником Охтирської МДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» № 0001921530/0 від 18.11.2009 р., яким відповідачу визначена сума податкового зобовязання за платежем збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у сумі 1190 грн (а.с. 12).
Згідно з п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
На виконання вказаної норми закону позивачем було надіслано ВАТ «Агротранссервіс» першу податкову вимогу за формою «Ю1» від 3 грудня 2009 року № 1/117 на суму 1123,61 грн та другу податкову вимогу за формою «Ю2» від 11 січня 2010 року № 2/3 на суму 5232,99 грн (а.с. 18), які були отримані уповноваженою особою відповідача, про що свідчить її підпис у відповідній графі корінця кожної з податкових вимог.
Однак сума податкової заборгованості сплачена не була.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.
Згідно п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з п. 20.1 ст. 20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою-розрахунком податкової заборгованості перед бюджетами всіх рівнів ВАТ «Агротранссервіс» станом на 03.06.2010 р. (а.с. 29), даними облікової картки платника (а.с. 32-45) і складає 50791,32 грн, у т.ч.:
32372,64 грн податку на додану вартість;
1131,15 грн збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету;
9365,18 грн орендної плати з юридичних осіб;
7922,35 грн податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена і складає 50791,32 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції до відкритого акціонерного товариства "Агротранссервіс" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з ВАТ "Агротранссервіс" (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Леніна, 127, п/рахунок 26006301705862 філія ПАТ ПІБ в м. Суми, МФО 337278, ід. код 31021345) податковий борг в сумі 50791,32 грн (п'ятдесят тисяч сімсот дев'яносто одна грн 32 коп), з них:
- податку на додану вартість у сумі 32372,64 грн, код платежу 3014010100, на р/р 311110297000013, одержувач - Державний бюджет, МФО 837013, код отримувача - 23635347, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області м. Суми;
- збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в сумі 1131,15 грн, код платежу 13040100, на р/р 31319300700006, Державний бюджет, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області м. Суми, МФО 837013;
- орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 9365,18 грн, код платежу 13050200, на р/р 33214812700006, місцевий бюджет, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області м. Суми, МФО 837013;
- податку власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 7922,35 грн, код платежу 12020100, на р/р 33218807700006, місцевий бюджет, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області м. Суми, МФО 837013.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя <Текст >Л.М. Опімах
Повний текст постанови виготовлено "26" липня 2010 р.
<з оригіналом згідно >
<Суддя ><Довідник >