< Список >
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2010 року Справа № 2а-319/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Яковлєва О.В.,
при секретарі - Дигас В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України в особі Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції заборгованості, у сумі 1236,50гривень.
Позов обґрунтував тим, що у зв'язку з порушенням відповідачем чинного законодавства України про регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій, фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 нараховано фінансові санкції в розмірі 1236,50гривень. В установлені строки відповідач фінансові санкції не сплатив. Таким чином, за відповідачем рахується заборгованість по застосованим фінансовим санкціям, у сумі 1236,50гривень, а тому, просить суд відповідно до п.11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»стягнути з відповідача до Державного бюджету України вищевказану заборгованість.
Представник позивача у судове засідання не зявився, однак подав заяву про розгляд справи за його відсутності, вимоги позову підтримує в повному обсязі.Відповідач двічі у судове засідання не з'явився про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, згідно оголошення в газеті "Народне слово" від 15 червня 2010року, причини неявки суду не повідомив. Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.Частиною 1 ст.13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»передбачено, що посадові особи органів державної податкової служби зобовязані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Відповідно до п.2 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.п.1, 2 ст.3 Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, і видавати особі, яка отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно п.9 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, в тому числі, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно пункту 13 ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.Згідно пункту 12 ст. 3 Закону, субєкт підприємницької діяльності зобовязаний вести у встановленому порядку облік товарів за місцем їх реалізації та зберігання, реалізовувати тільки обліковані товари.
Згідно ст.22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами. Судом встановлено, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрована, як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 28.10.2004 року, свідоцтво серії В00№ 876517 (а.с.11).11.08.2009року працівниками податкового органу проведено перевірку господарської одиниці - кіоск "Тютюнові вироби", розташованого за адресою: м.Кіровоград, вул. Преображенська, 18А, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
За наслідками перевірки складено акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0430/11/28/23/НОМЕР_1 від 11.08.2009 року (а.с.4,5). Згідно акту перевірки встановлено наступні порушення:
-не проведення розрахункової операції через реєстратора розрахункових операцій та не видача розрахункового документа, встановленого зразка, який засвідчує купівлю товару на суму 60 грн., чим порушено п.1 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (зі змінами та доповненнями);
-не відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО. Невідповідність складає 63,30 грн. з урахуванням суми купівлі товару, чим порушено п.13 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (зі змінами та доповненнями);
-не роздрукування та не зберігання фіскального звітного чека в КОРО за 20.06.2009 рік, чим порушено п.9 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (зі змінами та доповненнями);
-порушення встановленого порядку оприбуткування товарно-матеріальних цінностей за місцем реалізації товару, а саме, не вписано до книги доходів та витрат приватного підприємця накладну № 0009357 від 10.08.209 року на суму за цінами реалізації 290 грн. (книга обліку доходів та витрат № 8545/1 від 03.10.2008 року), чим порушено п.12 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (зі змінами та доповненнями).
З матеріалів справи вбачається, що зауваження до акту перевірки відсутні.На підставі акту перевірки податковим органом винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: - № НОМЕР_2 від 19.08.2009 року, яким відповідачу нарахована штрафна санкція, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО, у сумі 1236,50 гривень, яке отримано відповідачем особисто 19.08.2009 року.Зазначене рішення у судовому порядку відповідачем не оскаржено.У десятиденний термін з дня отримання рішення про застосування фінансових санкцій відповідач останні не сплатив, доказів про сплату штрафних (фінансових) санкцій суду не надав.Відповідно до пп.3.1.1 п.3.1. ст.3 Закону №2181-III активи платника податків, до яких вказаний Закон відносить кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 ст.1 Закону), можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.Таким чином, враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що нарахована фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 заборгованість, у сумі 1236,50 гривень є обґрунтованою, а тому підлягає стягненню в Державний бюджет України. Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються. У відповідності до зазначеної норми, судові витрати належить компенсувати за рахунок держави.Керуючись ст.ст. 10, 11, 13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 3, 17, 20, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 6 липня 1995 року (із змінами та доповненнями), ст. 158 -163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України в особі Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції, код 24145329, відділення ДКУ м.Кіровограда, банк УДК у Кіровоградській області, р/р №31114104700002, МФО 823016 заборгованість, у сумі 1236,50 гривень (одна тисяча двісті тридцять шість гривень 50 коп.).
Судові витрати віднести за рахунок держави.Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.Повний текст постанови виготовлено 19.07.2010р.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.В. Яковлєв