Постанова № 105953425, 30.08.2022, Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
30.08.2022
Номер справи
397/299/22
Номер документу
105953425
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 397/299/22

Провадження №3/397/173/22

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.08.2022 смт.Олександрівка

Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Соловйов О.В., секретар судового засідання Петренко Л.О., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , адвоката Кучер Ю.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділення поліції № 1 (м. Знам"янка) Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1

за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

встановив:

14 червня 2022 року о 12:10 на 244 км а/д "Київ-Знам"янка" Н-01, водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки "FORD" з державним номерним знаком НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння, зі згоди водія, в установленому порядку проводився із застосуванням приладу "Драгер", після продуття приладу "Драгер" результат становив 0,81 % проміле.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9"а" Правил дорожнього руху України та допустив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, а саме - керування особою транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.

У судовому засідання порушник та його захисник в судове засідання не з`явилися, повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили. Згідно поданого захисником клопотання про закриття провадження по справі, порушник вину не визнає. У відповідності до ст. 286 КУпАП суд вважає можливим розглянути справи за відсутності порушника та його захисника.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення, датованого 14 червня 2022 року, серією ОБ № 057127, час складання 12:40. Протокол про адміністративне правопорушення відповідає вимогам ст.256 КУпАП. Заперечень щодо викладених у ньому обставин та порядку складання порушник не зазначив, підписав без зауважень, від надання пояснень відмовився. До протоколу додано результати тесту на алкоголь 0,81% проміле, проведеного за допомогою спеціального технічного приладу "DRAGER" ALCOTEST 6810, прилад ARAM 3566, принтер ARAM 5750, тест №3429 від 14.06.2022 року, час проведення 12:16; акт огляду на стан алкогольного сп`яніння порушника з використанням спеціальних технічних засобів проведеного у зв`язку з виявленими ознаками алкогольного сп`яніння, а саме різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння обличчя; диск з відеозаписом події правопорушення 14.06.2022 року за участю ОСОБА_1 на якому зафіксовано огляд на стан алкогольного сп`яніння з результатом якого ОСОБА_1 погодився та відмовився їхати в медичний заклад.

Відповідно до п. 2.9.а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно п. 7 розділу ІІ "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затверджена наказом МВС та МОЗ від 09.11.2015 р/ № 1452/735 встановлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Статтею 245 КУпАП визначено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішенні її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

Так, ст. 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи працівником поліції застосовувались технічні засоби відеозапису під час огляду ОСОБА_1 , інформація якого на цифровому носії (СD диску) долучена до матеріалів справи, а відтак присутність свідків відповідно до закону не вимагається.

Таким чином, доводи захисника про незалучення до проведення огляду на стан сп`яніння двох свідків є безпідставними.

Дії інспектора відповідали вимогам чинної "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" у разі виявлення у водія ознак алкогольного сп`яніння.

Також не заслуговують на увагу доводи захисника на ненадання порушнику працівником поліції сертифікату відповідності та свідоцтва про повірку, оскільки як заначено самим захисником, у відповідності до вимог Інструкції, вказані документи надаються на вимогу порушника. При цьому захисник не зазначає, що порушник вимагав надати йому зазначені вище документи. Також з дослідженого судом відеозапису не вбачається, що порушник вимагав у працівника поліції надати йому сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку.

Окрім того, захисник не просить витребувати в поліції сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку алкотестеру, а суд не має права збирати докази з власної ініціативи та з власної ініціативи витребовувати вказані документи.

Також не заслуговують на увагу доводи захисника про відсутність на відеозапису факту керування порушником транспортним засобом, оскільки сам же захисник не спростовує цього факту. Також на відеозапису не зафіксовано того, що під час огляду на стан сп`яніння порушник заперечував факт керування транспортним засобом. При цьому відеозапис на якому зафіксовано огляд на стан сп"яніння є безперервним.

Таким чином, в судовому засіданні було встановлено, що після проведення тесту ОСОБА_1 результати мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові, а саме 0,81 проміле, про що свідчить перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп`яніння.

За підтвердження події і складу адміністративного правопорушення, з метою виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами, ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, санкція якої є безальтернативною.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст.ст.40-1, 280,283,284 КУпАП,-

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП з накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000,00 грн (сімнадцять тисяч грн 00 коп.), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Реквізити длясплати штрафу:отримувач коштівГУК вКіровоградській області Кіровоградськаобласть/21081300,код отримувача(ЄДРПОУ):37918230, кодбанку отримувача(МФО)899998,банк отримувачаКазначейство України (ел.адм. подат.), рахунок отримувача UA658999980313000149000011001, кодкласифікації доходівбюджету - 21081300, "Адміністративні штрафи за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху".

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація) у розмірі 496,20 грн (чотириста дев"яносто шість грн 20 коп.) за наступними реквізитами: отримувач коштівГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ37993783,банк отримувачаКазначейство України (ЕАП), рахунок отримувачаUA908999980313111256000026001, кодкласифікаціїдоходів бюджету22030106.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови, - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а також витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Копію постанови протягом трьох днів вручити під розписку або вислати особі, щодо якої її винесено, про що зробити відповідну відмітку у справі.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Постанова набирає законної сили з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу, за наслідками розгляду справи по суті.

Строк пред`явлення даної постанови до виконання становить три місяці.

Суддя О.В. Соловйов