ПОСТАНОВА
Іменем України
15 січня 2009 року Справа № 2а-759/09
Категорія 6.14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Чиркіна С.М.,
При секретарі: Балабановій О.М.,
За участю сторін:
прокурора-заявника: Кудіної Т.А.( посвідчення № 184 від 16.01.2007р.),
представника позивача: Соболя К.Л.( довіреність № 47 від 12.01.2009 року),
відповідача: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу -територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_3 про стягнення фінансової санкції у сумі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського транспортного прокурора інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу -територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_3 про стягнення фінансової санкції , в якому прокурор - заявник просить за порушення законодавства про автомобільний транспорт стягнути з відповідача штрафну санкцію у розмірі 1700, 00 грн.
Прокурор-заявник в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 24.04.07 р. проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_3. За наслідками перевірки складено акт № 019464 про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абз.3 ч.1 ст.60 ЗУ « Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст..39 цього Закону.
За результатами розгляду справи про виявлене порушення від 19.06.2007 року керівником інспекції винесено постанову № 012570 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700, 00 грн.
Рішення про застосування фінансової санкції було отримано 28.06.06 року , про що у матеріалах справи є підтвердження.
До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував. Застосовану інспекцією фінансову санкцію відповідачем добровільно до бюджету не сплачено.
Прокурор-заявник підтримав позовні вимоги в повному обсязі , просив суд стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету суму фінансової санкції у суму 1700, 00 грн. У судовому засіданні уточнив, що відповідачем допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена п.2 ч. 1 ст. 60 ЗУ « Про автомобільний транспорт» , а саме надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік, яких визначений в ст.48
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Згідно з п.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п.8 Положення про Головавтотрансінспекцію на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головатотрансінспекції.
Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-1 І І від 05.04.2001 року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
23.04.2007 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом . За результатами перевірки складено акт № 019464 від 23.04.2007 року про порушення ОСОБА_3 законодавства про автомобільний транспорт а.с.10).
Згідно із ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
На момент перевірки були встановлені порушення, а саме надання послуги з перевезення вантажів без оформлення належних документів: у водія, який здійснював перевезення, була відсутня ліцензійна картка (а.с.15).
Відповідальність за що передбачена ч.1 ст.60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» За результатами розгляду справи за виявлене правопорушення на підставі акту № 019464 від 23.04.2007 року відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1567 від 08.11.2006 року керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було винесено постанову №012570 від 19.06.2007 року про застосування фінансових санкцій, яким відповідачу було визначено фінансові санкції у розмірі 1700, 00грн.(а.с.16). ,
Рішення про застосування фінансових санкцій було отримано відповідачем 28.06.2007 року , про що у матеріалах справи є підтвердження( а.с.16).
До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував і штраф не сплатив в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного суд вважає позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст.94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Луганського транспортного прокурора інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу -територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_3 про стягнення фінансової санкції у сумі 1700 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_3 фінансову санкцію у сумі 1700, 00 грн. на користь Державного бюджету (УДК м.Рубіжне Луганської області, і.к 24046780 № 3111710670071 в УДК в Луганській області, МФО 804013, код 21081100.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.