Постанова № 10593844, 12.01.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2009
Номер справи
2а-1039/09
Номер документу
10593844
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 січня 2009 року Справа № 2а-1039/09

Категорія №6.14

Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого: Чиркіна С.М.

при секретарі: Першиній О.С.,

за участю:

прокурора - заявника: Чернікова Є.Е. ( посвідчення № 492 від 13.05.2008 р.)

представника позивача: Богачової А.С.( довіреність № 11 -П/09),

представник відповідача: не з'явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 3400, 00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2008 року Прокурор Жовтневого району м.Луганська звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 3400, 00 грн.

Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач в порушення вимог п.1 розділу 10 « Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1000 від 17.10.2006 року, не передало реєстратору Філії «Луганське Центральне відділення Промінвестбанку», який здійснює реєстроване обслуговування товариства, бланки сертифікатів акцій, виготовлених у відповідності до вимог, встановлених ДК ЦПФР на виконання частини першої пункту першого розділу шостого «Прикінцеві положення» ЗУ «Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні», затверджених Рішенням ДКЦПФР від 31.07.1998 року за № 95(Положення про вимоги до сертифікатів цінних паперів, випущених у документарній формі»), зі змінами та доповненнями.

У зв'язку з цим, 25.06.2007 року у відношенні ВАТ « Антрацитівське» було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів № 213-ЛУ, відповідно до якого ВАТ « Антрацитівське» повинне було у термін до 27.08.2007 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та у цей термін надати до Луганського територіального управління ДКЦПФР інформацію щодо виконання розпорядження.

Інформації щодо виконання розпорядження № 213 -ЛУ від 25.06.2007 року до ЛТУ ДКЦПФР не надано. Доказів , що підтверджують виконання розпорядження , до ЛТУ ДКЦПФР не надходило.

Не виконав розпорядження , ВАТ «Антрацитівське» порушило вимоги п.10 ст.8 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в У країні».Такі дії ВАТ «Антрацитівське» підпадають під ознаки порушення , відповідальність за яке передбачена ст.11ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - ухилення від виконання розпорядження.

02.10.2007 року у відношенні відповідача винесена постанова № 464-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 3400, 00 грн. Зазначена сума відповідачем до Державного бюджету не перераховувалась, постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржувалась.

У зв'язку з чим прокурор - заявник просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 3400, 00 грн. в дохід Державного бюджету України.

Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення прокурора - заявника, представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем законодавства України про цінні папери, а саме ВАТ «Антрацитівське» не передало реєстратору Філії «Луганське Центральне відділення Промінвестбанку», який здійснює реєстроване обслуговування товариства, бланки сертифікатів акцій, виготовлених у відповідності до вимог, встановлених ДК ЦПФР на виконання частини першої пункту першого розділу шостого «Прикінцеві положення» ЗУ «Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні», затверджених Рішенням ДКЦПФР від 31.07.1998 року за № 95( Положення про вимоги до сертифікатів цінних паперів, випущених у документарній формі»), зі змінами та доповненнями.

Таким чином, ВАТ «Антрацитівське» порушило вимоги п.1 розділу 10 «Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1000 від 17.10.2006 року, щодо обов'язкових емітентів в частині забезпечення реєстратора бланками сертифікатів, з урахуванням вимог п.2 та п.10 розділу 7 цього Положення щодо порядку та терміну видачі сертифікатів акцій реєстраторам^ а.с.5).

На підставі ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», 25.06.2007 року уповноваженою особою Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ВАТ «Антрацитівське» було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 25.06.2007 року № 213-ЛУ, відповідно до якого відповідач у термін до 27.08.2007року повинен усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та до 27.08.2007 року письмово проінформувати уповноважену особу Державної комісії з цінних паперів (територіальне управління) про виконання цього розпорядження з наданням документів, що підтверджують факт усунення правопорушення (а.с.5).

Розпорядження відповідачем отримане, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції (арк.спр.6-7). !

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №2 від 09.01.1997 року, у редакції від 13.02.2001 року, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.

18 вересня 2007 року уповноваженою особою Комісії складений Акт №464 -ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, що підпадає під ознаки п.Ю ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: ухилення від виконання розпорядження про усунення порушень про цінні папери. Представник ВАТ «Антрацитівське» на підписанні акту не з'явився, про час і місце підписання акту був повідомлений рекомендованим листом, (вих. № 4211-1 від 21.09.2007 року). Неявка представника ВАТ «Антрацитівське» кваліфікована як відмова від підписання акту (а.с.8-9).

Постановою № 464 - ЛУ від 02.10.2007 року до застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 3400, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Згідно із ст.8 Закону України « Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Частиною 3 ст. 11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 « Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.

При таких обставинах позовні вимоги позивача є обгрунтовними та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права які діяли на момент винекнення правовідносин, та розгляду справи по суті.

Сторонам роз'яснені вимоги статей 69-75 КАСУ та наслідки їх невиконання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 11, 12 Закону України « Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96, Наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №2 від 09.01.1997 року, в редакції від 13.02.2001 р. №27 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Жовтневого району М.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 3400, 00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з ВАТ «Антрацитівське» (код ЄДРПОУ 00846990), в дохід Державного бюджету України - р/р 31112106700010 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100, суму штрафної санкції у розмірі 3400, 00 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.