ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2009 року справа № 2а-692/09
Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Ушакова Т. С.
при секретарі: Ігнатович О.А.,
за участю сторін:
прокурор: не з'явився,
представник позивача: Орлянко Дмитро Юрійович
(довіреність № 12-П/09 від 08.01.2009 року) представник відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства «Батьківщина» про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави в розмірі 3400 грн., -
ВСТАНОВИВ:
02 вересня 2008 року прокурор міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства «Батьківщина» про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави в розмірі 3400 грн.
Відповідно до п.1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 05.03.2004 року № 280/2004, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правил розгляду справ про порушення вимог чинного законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.1997 року (далі - Правила), Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.
ЛТУ ДКЦПФР звернулося до прокуратури, оскільки не звільнено від сплати судового збору і самостійне його звернення потягне за собою витрати бюджетних коштів на сплату судового збору.
В судове засідання прокурор не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не доповів, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Сільськогосподарське закрите акціонерне товариство «Батьківщина» порушило вимоги чинного законодавства України про цінні папери, а саме: відповідач не передав реєстратору ТОВ «Аналітік-Регістратор», що здійснює реєстрове обслуговування товариства, бланки сертифікатів акцій, виготовлених у відповідності до вимог, встановлених ДКЦПФР на виконання ч. 1 п. 1 розділу VI «Прикінцеві положення» Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні», та затверджених Рішенням ДКЦПФР від 31.07.1998 року за № 95 («Положення про вимоги до сертифікатів цінних паперів, випущених у документарній формі») зі змінами та доповненнями.
Таким чином, суд вважає, що відповідачем було порушено вимоги п. 1 розділу XI «Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 17.10.2006 року № 1000, щодо обов'язків емітента в частині забезпечення реєстратора бланками сертифікатів, з урахуванням вимог п. 2 та п. 10 розділу VII цього Положення щодо порядку та терміну видачі сертифікатів акцій реєстратором.
15.03.2007 року Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери за № 84-ЛУ, яким відповідачу надано строк для усунення порушень чинного законодавства про цінні папери до 19.06.2007 року.
09.07.2007 року позивачем було складено акт № 327-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, на підставі якого винесено постанову № 327-ЛУ від 18.07.2007 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій у вигляді накладення штрафу у розмірі 3400 грн.
Відповідно до ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч.2 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді, але позивач своє право не використав, а тому штрафні санкції підлягають стягненню.
Відповідно до 4.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як прокурор звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства «Батьківщина» суму штрафної санкції у розмірі 3400 грн. в доход Державного бюджету України - р/р 31116106700072 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048566, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.