ПОСТАНОВА
Іменем України
20 січня 2009 року Справа№2а-19979/08
Луганський окружний адміністративний суд у складі судді Ушакова Т.С., при секретарі судового засідання Ігнатович О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерпрокат» до Краснодонської об,єданної державної податкової інспекції , Головного управління Державного казначейства України у Луганській області про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість , -
ВСТАНОВИВ:
02 вересня 2008 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтерпрокат» звернулось до суду з позовом до Краснодонської об, єданної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Луганській області про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, дав пояснення згідно позову, просив суд позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача Краснодонської ОДПІ в судовому засіданні позовні вимоги не визнав , просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Представник відповідача УГДКУ в Луганській області в судове засідання не з, явився, надав суду письмову заяву, в якій просив визнав позовні вимоги, та просив суд розглянути справу без участі представника відповідача, зв'язку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами у справі.
Прокурор в судовому засідання просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
Судом встановлено, що позивач зареєстрован як юридична особа Виконавчим комітеті Краснодонської міської ради 30.01.01р. № 31048718 та знаходиться на обліку в Красно донській ОДПІ Луганської області (а. с. 41-42)
Краснодонською ОДПІ у період з 17.06.08р. по 08.07.08р. проводилась виїзна позапланова перевірка з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахункових рахунок за березень 2008р. Перевіркою була зменшена сума, яка була заявлена до бюджетного відшкодування , на суму 17745 грн. Таким чином, фактична сума бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок складає 109.011грн., про що складено акт№1581\23-31048718 від 10.07.08р. (а.с. 9-34) .
Позивачем надавались декларації разом з розрахунком та заявою в яких було заявлені суми бюджетного відшкодування №9803 від 17.04.08р.(а.с.5-8).
Відповідно до абз.2 п.п.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковий орган зобов.язанний у п, ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначення суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до п.п.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного
казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податків в обслуговуючому банку протягом п, яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Суми, що були заявлені до відшкодування позивачем за визначеними податковими деклараціями на розрахунковий рахунок позивача не повернути з огляду відсутності зустрічних перевірок по ланцюгу.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету (бюджетне відшкодування) та строки проведення розрахунків визначено у п. 7.7 Закону України «Про податок на додану вартість» сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
Таким чином, сума бюджетного відшкодування залежить лише від правильності визначення суми податкових зобов'язань та податкового кредиту.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні податкові періоди (у т.ч. розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до пп. 7.7.2 п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів.
б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду
Відповідно до пп. 7.7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Пунктом 1.8 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом. Зазначений пункт надає загальне поняття «бюджетне відшкодування» та є відсилочною нормою, оскільки безпосередньо не встановлює порядок визначення суми бюджетного відшкодування, а відсилає до інших норм цього Закону.
Відповідно до пп. 7.7.5 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до пп. 7.7.6 Закону України «Про податок на додану вартість» на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Згідно з п.4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України 02.07.97р. № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001р. № 200/86) і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.06.2001р. за № 489/5680, (далі - Порядок 209) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.
Згідно зі ст. 48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України, у тому числі операцій з коштами державного бюджету та розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів, контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів.
Таким чином, органи Державного казначейства здійснюють операції з перерахування коштів держбюджету з податку на додану вартість за висновками податкових органів або за рішенням суду, у зв'язку з чим Головне УДК України у Луганській області правомірно залучено в якості другого відповідача.
Відповідач включив до реєстру по відшкодування ПДВ суму в розмірі 77493 грн., а суму в розмірі 31068 грн. до відповідного реєстру не включив.
Таким чином суд вважає, що сума бюджетної заборгованості з ПДВ перед Товариством з обмеженою відповідальністю «Інтерпрокат» складає 31068 грн.
Питання по судових витратах вирішується в порядку встановленому ст. 94 Кодексу
адміністративного судочинства України.
За таких обставин вина відповідача в ухиленні від сплати боргу по податку з доходів фізичних осіб є такою, що підтверджена матеріалами справи, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерпрокат» задовольнити повністю.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерпрокат» заборгованість з відшкодування податку на додану вартість у сумі 31068 грн.
Стягнути Державного бюджетну України судові витрати на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерпрокат» в розмірі 310 грн.68коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.