ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.06.10Справа №2а-5163/10/11/0170
об 11 годині 10 хвилин
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А. , при секретарі Бурдейній Г.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Нижньогірському районі АР Крим
до Желябівської сільської виборчої комісії
про стягнення фінансових санкцій у сумі 1020,00грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Нижньогірському районі АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Желябівської сільської виборчої комісії про стягнення фінансових санкцій у сумі 1020,00грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються штрафні санкції застосовані за не наданя звітності до органів ДПС у встановлені законодавством строки, а саме податкових звітів про використання коштів неприбутковими установами й організаціями.
Позивач явку представника не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.
Відповідач явку представника не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений судовою повісткою, заяв про неможливість розгляду справи за відсутністю його представника та заперечень на позов суду не надав.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду від 20.04.2010р. відповідача зобов'язано надати письмові заперечення на позов із їх правовим та документальним обгрунтованням. Явку сторін визнано обов'язковою.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобовязані своєчасно повідомити про це суд.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не зявившихся представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Желябівська сільська виборча комісія (код ЄДРПОУ 34079859) 08.02.2006р. зареєстрована Нижньогірською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа (а.с.4).
Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим (а.с.8).
Желябівська сільська виборча комісія (код ЄДРПОУ 34079859) включена до Реєстру неприбуткових організацій та установ (а.с.27).
24.12.2009р. за результатами перевірки своєчасності подання податкової звітності складений акт № 1207/1501/34079859, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ( далі - Закон №2181), п.16.4 ст.16, п.п.22.13 ст. 22 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме, встановлено, що відповідачем не надані податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами й організаціями:
- за дев'ять місяців 2008р., граничний строк подання - 10.11.2008р.;
- за 11 місяців 2008р., граничний строк подання - 22.12.2008р.;
- за 2008р., граничний строк подання - 09.02.2009р.;
- за перший квартал 2009р., граничний строк подання - 11.05.2009р.;
- за перше півріччя 2009р., граничний строк подання - 10.08.2009р.;
- за дев'ять місяців 2009р., граничний строк подання - 09.11.2009р.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону № 2181 прийняте податкове повідомлення-рішення №0000011500/0 від 15.01.2010р. Рішення отримано уповноваженою особою відповідача 20.01.2010р. (а.с.18).
Визначення неприбуткових організацій наведено у пп. 7.11.1. пункту 7.11 статті 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” № 334/94-ВР від 28.12.1994 року, які є благодійними фондами і благодійними організаціями, створеними у порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності, в тому числі громадськими організаціями, створеними з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, а також творчими спілками та політичними партіями, громадськими організаціями інвалідів та їх місцевими осередками, створеними згідно з Законом України "Про об'єднання громадян".
Відповідно до абзацу 2 пункту 16.4 ст. 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням відємного значення обєкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Наказом ДПА України „Про затвердження форми Звіту про використання коштів неприбуткових організацій і установ та порядку її заповнення” затверджений Порядок складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, який застосовується установами й організаціями, що включені до реєстру неприбуткових організацій та установ з присвоєнням ознаки неприбутковості. Згідно з п.п.4.1. п.4 цього Порядку податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями подається неприбутковою установою до податкового органу протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "б" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Законом України “ Про оподаткування прибутку підприємств», зокрема пунктом 20.1 статті встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
Таким чином, діючим законодавством передбачений обовязок відповідача надавати податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами й організаціями до податкових органів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання у сумі 1020,00грн.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Посадовими особами позивача, на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога №1/7 від 04.02.2010р., яка отримана уповноваженою особою відповідача 047.02.2010р. та друга податкова вимога №2/17 від 12.03.2010р., яка отримана 12.03.2010р. (а.с.19).
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначеного податкового повідомлення -рішення.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 1020,00 грн., що підтверджується копіями особових рахунків відповідача.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки, згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Вступну та резолютивну частину постанови було проголошено у судовому засіданні 17.06.2010р.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21.06.2010р.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Желябівської сільської виборчої комісії (код ЄДРПОУ 34079859) фінансові санкції застосовані податковим повідомленням-рішенням №0000011500/0 від 15.01.2010р. у сумі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень 00 копійок, код платежу 11020202, перерахувавши у місцевий бюджет Нижньогірського району Желябівської сільради на рахунок № 33217806700197, УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740615.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Москаленко С.А.