Постанова № 10562731, 26.07.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.07.2010
Номер справи
2а-8680/10/2670
Номер документу
10562731
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 липня 2010 року 13 год. 56 хв. № 2а-8680/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О. при секретарі судового засідання Ємельяновій А.С. вирішив адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості

доОСОБА_2

простягнення коштів у розмірі 5570,57 грн.

за участю: представників позивача: Ярмолицька О.А., відповідача:

представника відповідача:ОСОБА_2,

ОСОБА_4 На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 26.07.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 29.07.2010 р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Позивач Київський міський центр зайнятості з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів у розмірі 5570,57 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.06.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі.

Представник Позивача позов підтримує та просить суд задовольнити позов у повному обсязі. Позовні вимоги, мотивовані тим, що ОСОБА_2 зобовязана повернути Київському міському центру зайнятості суму виплаченого забезпечення внаслідок умисного невиконання своїх обовязків та зловживання ними у розмірі 5570,57 грн.

Відповідач проти позову заперечує, зазначає, що не порушувала своїх обовязків і правомірно отримала статус безробітного.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача, відповідача та його представника, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ВСТАНОВИВ:

Відповідач ОСОБА_2 подала до Дніпровського районного центру зайнятості м. Києва заяву від 29.09.2008 про надання статусу безробітного з виплатою допомоги відповідно до чинного законодавства, в якій зазначила інформацію, що вона не працює, як субєкт підприємницької діяльності не зареєстрована та інші передбачені законодавством доходи не отримує.

Наказом №9992 від 29.09.2008 Дніпровського районного центру зайнятості м. Києва ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» надано статус безробітного громадянина та відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі, одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю.

Головним спеціалістом-бухгалтером Деснянського районного центру зайнятості проведено розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення на підставі запиту Дніпровського районного центру зайнятості №2417-06/26. Згідно Акту розслідування №48 від 14.07.2009р. ОСОБА_2 перебувала в трудових відносинах з ТОВ «Глорія-Т»з 01.07.2005 по 01.10.2008, внаслідок чого не мала права на отримання статусу безробітного.

ОСОБА_2 зобовязана повернути Київському міському центру зайнятості суму виплаченого забезпечення внаслідок умисного невиконання своїх обовязків та зловживання ними у розмірі 5570,57 грн.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення сторін, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах:

- працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном, у фізичних осіб;

- громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство»;

- обрані, призначені або затверджені на оплачувану посаду в органах державної влади, управління та громадських об'єднаннях;

- які проходять службу в Збройних Силах України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, військах внутрішньої та конвойної охорони і Цивільної оборони України, органах внутрішніх справ України, інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, альтернативну (невійськову) службу;

- які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах.

Згідно ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Стаття 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»встановлює наступні види забезпечення та соціальних послуг: допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні. Видами соціальних послуг за цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення»є: професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації та профорієнтація; пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних та фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних; інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Статтею 31 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»передбачено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»центри зайнятості проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення.

Згідно Порядку обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, затвердженого наказом №259/407 від 12.07.2006р. Міністерства праці та соціальної політики України і Державної податкової адміністрації України, здійснюється обмін інформацією між зазначеними органами про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі, за сумісництвом та під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами, ведення особистого селянського господарства, отримання пенсії з метою перевірки достовірності даних, що є підставою для надання особі статусу безробітного та призначення матеріального забезпечення.

В процесі звірки отриманих даних ДПІ у Дніпровському районі м. Києва за четвертий квартал 2008р. виявлено, що під час перебування на обліку в Дніпровському районному центрі зайнятості м. Києва ОСОБА_2 (ідентифікаційний код) перебуває на обліку ДПІ Дніпровському районі м. Києва як працююча у ТОВ «Глорія-Т»(код ЄДРПОУ 31571463, місцезнаходження: м. Київ, вул. Електротехнічна, 2-а) з отриманням заробітної плати.

14.07.2009р. Деснянським районним центром зайнятості проведено розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення стосовно застрахованої особи ОСОБА_2 та складено Акт №48, згідно якого Відповідач перебував в трудових відносинах з ТОВ «Глорія-Т»з 01.07.2005 по 01.10.2008.

Таким чином, вважає позивач, ОСОБА_2 відноситься до зайнятої категорії населення і не мала права на отримання статусу безробітного.

Наказом №7528 від 20.05.2009 Дніпровського районного центру зайнятості м. Києва ОСОБА_2 знято з обліку на підставі абзацу 2 пп. 1 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. № 219, у звязку з самостійним працевлаштуванням.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»сума виплаченого забезпечення застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

ОСОБА_2 виплачено допомогу по безробіттю в розмірі 5570,57 грн. згідно довідки-розрахунку №3214-07/26 від 22.07.2009. Як зазначає позивач, ОСОБА_2 має повернути Київському міському центру зайнятості кошти в розмірі 5570,57 грн., про що її було повідомлено листом Дніпровського районного центру зайнятості від 22.07.2009. Станом на час розгляду справи відповідачем кошти не сплачено.

Як вбачається з матеріалів справи, 22.09.2008 відповідач відвідала центр зайнятості. Наказ ТОВ «Глорія-Т» про звільнення ОСОБА_2 з посади за власним бажанням прийнято 29.09.2008, в ньому зазначено, що відповідач звільняється з 01.10.2010. Однак, з наказом ОСОБА_2 була ознайомлена 29.09.2008 і заробітну плату з цього часу не отримувала.

29.09.2008 відповідач написала заяву на імя директора центру зайнятості про надання статусу безробітного, і відповідно до наказу №9992 отримала статус безробітного з 29.09.2008.

Крім того, суд звертає увагу, що відповідачу у звязку з звільненням з останнього місця роботи без поважних причин центром зайнятості було скорочено виплату допомоги по безробіттю на період з 29.09.2008 по 27.12.2008.

Таким чином, суд приходить до висновку, що при прийнятті рішення про надання статусу безробітного Дніпровському районному центру зайнятості були відомі всі обставини звільнення ОСОБА_2 з роботи в ТОВ «Глорія-Т», а в діях відповідача суд не вбачає порушення вимог Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», зокрема щодо надання неправдивих документів, на підставі яких було призначено допомогу, чи умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними.

Відносини, що склалися між Позивачем та Відповідачем є публічно-правовими відносинами, виходячи із змісту ст. 3 та п. 2 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оцінивши наявні у справі докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про не обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Позивач, як субєкт владних повноважень, не довів правомірність заявлених позовних вимог.

Враховуючи вищенаведене суд, прийшов до висновку, що позовні вимоги є не обґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 69, 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Відмовити у задоволенні позову.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя Л. О. Маруліна