Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.9
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 липня 2010 року Справа № 2а-5411/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Чиркіна С.М.,
при секретарі: Лисенко Є.М.,
за участю:
представник позивача: Луценко О.О. (довіреність № 34-03-03/3645 від 05.07.2010)
представник відповідача: Сенчищев Б.Ф. (посвідчення № 49 від 31.01.2011)
представник відповідача: Канюк В.М. (довіреність б/н від 23.07.2010)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Стахановського обласного медичного училища про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 93762,51 грн., -
ВСТАНОВИВ:
08 липня 2010 державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до Стахановського обласного медичного училища про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 93762,51 грн..
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у період з 25.05.2010 по 31.05.2010 ним проводилась перевірка Стахановського обласного медичного училища з питань дотримання державними закладами освіти порядку формування та застосування плати за платні освітні та інші послуги. За результатами перевірки складено акт від 31.05.2010 № 285, в якому зазначено, що у період з 01.06.2009 по 02.06.2009 відповідачем передчасно застосовано тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території (гуртожитку) у розмірі 4,11 грн. /м-2, встановленого рішенням виконавчого комітету Стахановської міської ради від 19.05.20009 № 271 «Про погодження тарифу на послуги з утримання будинку та прибудинкової території (гуртожитку) для Стахановського обласного медичного училища, який не набрав чинності. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 166, 16 грн.. При формуванні та застосуванні плати за проживання в гуртожитку завищено її розмір в період з 01.06.2009 по 30.04.2010, у звязку з включенням завищеної вартості послуги з утримання будинку та прибудинкової території (гуртожитку) за рахунок включення витрат, які відшкодовуються за рахунок державного бюджету (видатки на заробітну плату прибиральниці, двірника та нарахувань на заробітну плату, видатків на заробітну плату адміністративного персоналу у складі накладних витрат) та включення завищеної житлової площі гуртожитку при формуванні тарифу на послуги з утримання будинку та прибудинкової території (гуртожитку), встановленого рішенням виконавчого комітету Стахановської міської ради від 19.05.20009 № 271. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 31088,00 грн..
Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 07.06.2010 № 187 на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у відношенні відповідача застосовані економічні санкції в розмірі 93762,51 грн., які складаються з штрафу в сумі 65508,34 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 31254,17 грн..
Зазначена сума відповідачем до Державного бюджету не перераховувалась, рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін не оскаржувалось.
Позивач просить стягнути з відповідача суму економічних санкцій у розмірі 93762,51 грн. на користь Державного бюджету України.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладено у позовній заяві.
Представники відповідача позовні вимоги визнали в повному обсязі.
Позивач є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами, який на виконання наданих повноважень здійснює організацію та виконання контрольно-наглядових функцій з питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів.
Відповідач Стахановське обласне медичне училище значиться в Державному реєстрі підприємств та організацій України як юридична особа.
Предметом діяльності Стаханівського обласного медичного училища, є , діяльність, повязана з підготовкою фахівців вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за спорідненими спеціальностями (напрямками).
Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 25.05.2010 по 31.05.2010 проводилась перевірка Стахановського обласного медичного училища з питання дотримання державними закладами освіти порядку формування та застосування плати за платні освітні та інші послуги, за результатами якої складено акт № 285 від 31.05.2010 (арк.спр.3-9).
Із зазначеного документа вбачається, що за період з 01.06.2009 по 30.06.2009 відповідачем необгрунтовано нарахована плата за передчасне застосування тарифу на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого рішенням виконавчого комітету Стаханівської міської ради від 19.05.2009 № 271 складає 166,16 грн. та підлягає поверненню мешканцям гуртожитку шляхом проведення перерахунків. За період з 01.06.2009 по 30.04.2010 необгрунтовано нарахована плата за послуги утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у складі плати за гуртожиток за рахунок включення у склад послуги витрат, які виплачуються за рахунок Державного бюджету та за рахунок завищення обсягів надання послуги складає 31088,01 грн. та підлягає поверненню мешканцям гуртожитку шляхом проведення перерахунків. Необґрунтовано отримана виручка у період з 01.06.2009 по 30.04.2010, складає 31257,17 грн. та підлягає вилученню у Держбюджет із застосуванням фінансових санкцій згідно ст.. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення».
Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-ХІІ від 03.12.1990 року вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-ХП від 03.12.1990 року. Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.
На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», 07 червня 2010 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні Стахановського обласного медичного училища було винесено рішення № 187 про застосування економічних санкцій у розмірі 93762,51 грн., які складаються з штрафу в розмірі 62508,34 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 31254,17 грн.(акр.спр.10).
09 червня 2010 року позивачем на адресу відповідача направлене рішення № 187 від 07 червня 2010 року.
Відповідач зазначений документ отримав, що підтверджується підписом уповноваженої особи Стахановського обласного медичного училища у поштовому повідомлені (звор. стор. арк. спр. 16).
Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.
З пояснень сторін убачається, що рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у встановленому законодавством порядку не оскаржувалось, копії платіжних документів до Держінспекції не надходило.
Сторонам розяснені вимоги статей 69-75 КАСУ та наслідки їх невиконання.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання рішення.
З урахуванням клопотання відповідача та відсутністю заперечень представника позивача, суд вважає за необхідне відповідно до ч.1 ст.257 КАС України встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення Стахановському обласному медичному училищу сплати в доход Державного бюджету України економічних санкцій строком на 12 місяців.
На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-ХП від 03.12.1990 p., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 112, 158-163, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Стахановського обласного медичного училища про стягнення суми економічних санкцій в розмірі 93762,51 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Стахановського обласного медичного училища (94016, Луганська область, м. Стаханов, пр.-т 50-річчя Жовтня, буд.2, і.к.21794180) на користь Державного бюджету України - код 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м. Стаханова, код 24046662, р/р 31114106700085, суму економічної санкції в розмірі 93762,51 грн. (девяносто три тисячі сімсот шістдесят дві гривні пятдесят одна копійка).
Розстрочити Стахановському обласному медичному училищу сплату в доход Державного бюджету України економічних санкцій в сумі 93762,51 (девяносто три тисячі сімсот шістдесят дві гривні пятдесят одна копійка) строком на дванадцять місяців, зі сплатою:
- у серпні 2010 року 7813, 54 грн.;
- у вересні 2010 року 7813, 54 грн.;
- у жовтні 2010 року 7813, 54 грн.;
- у листопаді 2010 року 7813, 54 грн.;
- у грудні 2010 року 7813, 54 грн.;
- у січні 2011 року 7813,54 грн.;
- у лютому 2011 року - 7813,54 грн.;
- у березні 2011 року - 7813,54 грн.;
- у квітні 2011 року - 7813,54 грн.;
- у травні 2011 року - 7813,54 грн.;
- у червні 2011 року - 7813,54 грн.;
- у липні 2011 року - 7813,57 грн..
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяЧиркін С.М.