Справа №2-40/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2010 року
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Діброви О.В.
з секретарем Божок Т.В.
з участю
представника позивача Максименка С.Ю.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт.Народичі справу за позовом ВАТ ЕК „Житомиробленерго” до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить стягнути з відповідача на його користь збитки в сумі 1369,46 грн. за порушення користування електричною енергією, судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 грн., мотивуючи тим, що відповідач є споживачем електричної енергії і при перевірці 20.03.09 було виявлено факт порушення споживачем Правил користування електричною енергією шляхом накиду проводів на лінію електропередачі поза приладом обліку. Завдана шкода складає 1369,46 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, відповідач щодо задоволення позову заперечує.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши в судовому засіданні докази вважає, що позов слід задовольнити частково з наступних підстав.
Між ОСОБА_2 та ВАТ ЕК «Житомиробленерго» в особі Народицького РЕМ було укладено договір про електропостачання й згідно особового рахунку №НОМЕР_1 відповідач є споживачем електричної енергії.
Зазначені обставини сторонами не заперечується.
Відповідно до п.48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України від 26.07.99 №1357, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
20.03.09 представниками Народицького РЕМ було складено акт №037574 про порушення Правил користування електричною енергією відповідачем, шляхом накиду проводів перерізом 3 мм кв. на лінію електропередачі 0,4 кВ поза приладом обліку.
Свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судовому засіданні підтвердили, що 20.03.2009 року ними було здійснено перевірку та виявлено факт незаконного споживання ОСОБА_2 електроенергії, шляхом накиду проводів на лінію електропередачі поза приладом обліку.
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобовязана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідачем не надано доказів на спростування обставин, викладених у акті, а тому, суд вважає вину відповідача доведеною.
Розрахунок розміру збитків завданих безобліковим споживанням електроенергії проведено відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.11.99 №1416, виходячи з добової величини розрахункового споживання електричної енергії, кількості днів з останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показів приладу обліку, тарифів (цін) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків і розмір шкоди склав 1369,46 грн..
З копії розрахунку збитків №037574 від 23.03.2009 року вбачається, що боржником сплачено 19,25 грн. й сплаті підлягає сума 1350,11 грн., а тому, позов підлягає частковому задоволенню на зазначену суму.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судові витрати на користь позивача в сумі 81 грн., сплачені останніми згідно платіжного доручення №1559 та квитанції 1257.115.1.
Керуючись п.48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМ України від 26.07.99 №1357, Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.11.99 № 1416, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 196, 212-215, 218, 226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ВАТ ЕК „Житомиробленерго” (р\р 26030301780, код 26392836, МФО 311647 в філії Житомирського обласного управління ВАТ "Ощадбанк") збитки за безобліково використану електричну енергію в сумі 1350,11 грн. та судові витрати в сумі 81 грн. (р\р 26008002011615, код 22048622, МФО 300506 у відділенні №32 ВАТ „Перший інвестиційний банк”).
В задоволенні позовних вимог на решту суми відмовити за безпідставністю.
На рішення суду до апеляційного суду Житомирської області через Народицький районний суд може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу у такому ж порядку протягом 10 днів з дня проголошення рішення або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, з направленням копії скарги до апеляційного суду Житомирської області.
СУДДЯ:
Судове рішення № 10549269, Народицький районний суд Житомирської області було прийнято 15.04.2010. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити корисні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-40/10. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: