Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
26 липня 2022 р. Справа № 120/3562/22
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара П.А., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до: 3-го міського відділу у м. Вінниці Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області
про: визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив:
визнати бездіяльність 3-го міського відділу у м. Вінниці Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області протиправною щодо відмови в оформленні набуття ОСОБА_1 громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про громадянство України";
зобов`язати 3-й міський відділ у м. Вінниці управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області здійснити оформлення набуття ОСОБА_1 громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про громадянство України".
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на те, що він через уповноважену особу звернувся до 3-го міського відділу у м. Вінниці управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області із заявою про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням.
Однак, листом 3-го міського відділу у м. Вінниці Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області від 25.01.2022 його повідомлено про те, що рішенням Відділу №3 у м. Вінниці УДМС України у Вінницькій області від 25.01.2022 припинено провадження за заявою ОСОБА_1 у справі про набуття громадянства України за територіальним походженням згідно з ч. 1 ст. 8 ЗУ "Про громадянство України". Роз`яснено позивачу, що відповідно до вимог Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації ДМС України та УДМС України у Вінницькій області необхідно здійснити процедуру визнання заявника особою без громадянства.
У зв`язку з цим позивач вважає, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність, яка полягає у відмові в оформленні набуття ним громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про громадянство України", що і стало підставою для звернення до суду.
Ухвалою суду від 29.04.2022 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою суду від 11.05.2022 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у судове засідання.
26.05.2022 Управлінням Державної міграційної служби України у Вінницькій області надано відзив, у якому відповідач заперечує проти позовних вимог та вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
На виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 19.02.2021 у справі №120/7320/20-а відповідачем направлено позивачу запрошення щодо виконання судового рішення через уповноважену особу Вінницької установи виконання покарань №1 - Прилипка О.О. та долучено зразок заяви про набуття громадянства за територіальним походженням та декларації про відсутність іноземного громадянства, які ОСОБА_1 повинен заповнити, а також разом з підписом та додатками надати.
Відповідно до п. 24 Указу роз`яснено, що з метою виконання п. 5 Указу 215 до подання заяви необхідно надати документ, що посвідчує особу, а також документ про проживання на території України станом на 1991 рік. В той час, позивачем надано відомості про проживання на території Латвійської Республіки у період з 15.12.1990 по 06.02.1996. Крім того відсутня декларація про відсутність іноземного громадянства.
А тому відповідач зазначає, що його посадові особи діяли виключно у межах повноважень та у спосіб, передбачені Законом та Порядком №215.
30.05.2022 року до суду надійшла відповідь на відзив, у якій представник позивача просить задовольнити поданий позов.
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Позивач ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у селі Студениця Кам`янець-Подільського району Хмельницької області, Україна, що підтверджується свідоцтвом про народження.
Батько ОСОБА_2 та мати ОСОБА_3 проживали в селі Кульчіївці Кам`янець-Подільського району Хмельницької області з 1980 року до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 (мати) та ІНФОРМАЦІЯ_3 (батько).
Станом на 24 серпня 1992 року позивач не проживав на території України.
Відповідно до довідки посольства Латвійської Республіки в Україні UA- 14478 від 05.06.2018 року позивач виїхав з Латвії 18.06.1996, не є громадянином Латвійської республіки або постійним мешканцем Латвії. ОСОБА_1 мав паспорт громадянина СРСР НОМЕР_1 .
Довідкою Державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)» від 13.11.2020 №5/10558 підтверджується, що засуджений ОСОБА_1 відбуває покарання з 14.01.2001 року.
28.07.2020 року вихідний №4/7428 В.о. начальника Вінницької установи виконання покарань (№1) до 3-ого міського відділу у м.Вінниці УДМС України у Вінницькій області направлено матеріали для оформлення набуття громадянства України ОСОБА_1 : заява, копія довідки Посольства Латвійської Республіки від 05.06.2018 року №UA-14478; копія довідки установи відбування покарань про те, що ОСОБА_1 відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі; копія листа Міграційної служби України від 19.09.2019 року №П-9783-19/6.4/3262-19; копія довідки №920/02-13 від 24.12.2019 Кульчиївецької с/р Кам`янець-Подільського району; фото; оригінал підпису; копія паспорту; копія свідоцтва про народження; довідка від 28.07.2020 року №4/7429.
За результатами розгляду заяви позивача листом від 31.07.2020 року №П-19/6/0512-20/0512/542/20 позивача повідомлено, що про неможливість прийняття підрозділом до розгляду поданих позивачем матеріалів про оформлення набуття громадянства за територіальним походженням відповідно до п.93 Порядку.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 19.02.2021 у справі №120/7320/20-а частково задоволений позов ОСОБА_1 .
Визнано протиправними дії 3-го міського відділу у м. Вінниці Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області щодо неприйняття до розгляду поданих ОСОБА_1 документів про оформлення набуття громадянства за територіальним походженням.
Зобов`язано 3-ій міський відділ у м. Вінниці Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області прийняти до розгляду подані ОСОБА_1 документи про оформлення набуття громадянства за територіальним походженням та надати їм оцінку відповідно до п.93 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента від 27 березня 2001 року №215.
В решті позовних вимог відмовлено.
На виконання рішення суду відповідачем направлено позивачу запрошення щодо виконання судового рішення через уповноважену особу Вінницької установи виконання покарань №1 - Прилипка О.О. та долучено зразок заяви про набуття громадянства за територіальним походженням та декларації про відсутність іноземного громадянства, які ОСОБА_1 повинен заповнити, а також разом з підписом та додатками надати.
Відповідно до п. 24 Указу роз`яснено, що з метою виконання п. 5 Указу 215 до подання заяви необхідно надати документ, що посвідчує особу, а також документ про проживання на території України станом на 1991 рік.
За наслідками розгляду звернення позивачу направлено лист від 23.11.2021, яким повідомлено про повернення заяви про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням для усунення недоліків виявлених під час розгляду матеріалів, а саме у зв`язку із необхідністю проведення процедури визнання заявника особою без громадянства. Крім того, зазначено, що у декларації про відсутність іноземного громадянства відсутня відмітка про конкретну причину того, що заявник є особою без громадянства.
Запропоновано зазначені недоліки усунути у двомісячний термін та подати документи повторно.
Листом від 25.01.2022 позивача повідомлено про те, що рішенням Відділу №3 у м. Вінниці УДМС України у Вінницькій області від 25.01.2022 припинено провадження за заявою ОСОБА_1 у справі про набуття громадянства України за територіальним походженням згідно з ч. 1 ст. 8 ЗУ "Про громадянство України". Роз`яснено позивачу, що відповідно до вимог Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації ДМС України та УДМС України у Вінницькій області необхідно здійснити процедуру визнання заявника особою без громадянства.
На переконання позивача відповідачем допущено протиправну бездіяльність.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд керується такими мотивами.
Згідно з вимогами ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Статтею 32 Конституції України визначено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Відповідно до ч.3 ст. 63 Конституції України засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.
Статтею 7 Кримінально-виконавчого кодексу України визначено, що держава поважає і охороняє права, свободи і законні інтереси засуджених, забезпечує необхідні умови для їх виправлення і ресоціалізації, соціальну і правову захищеність та їх особисту безпеку.
Засуджені користуються всіма правами людини та громадянина, передбаченими Конституцією України, за винятком обмежень, визначених цим Кодексом, законами України і встановлених вироком суду.
Правовий статус засуджених іноземців і осіб без громадянства визначається законами України, а також міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб визначено Законом України «Про громадянство України» №2235-ІІІ від 18.01.2001 року.
Відповідно до ст.1 Закону №2235-ІІІ громадянин України - особа, яка набула громадянство України в порядку, передбаченому законами України та міжнародними договорами України; особа без громадянства - особа, яку жодна держава відповідно до свого законодавства не вважає своїм громадянином.
Статтею 3 Закону України №2235-ІІІ громадянами України є:
1) усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України;
2) особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України" (13 листопада 1991 року) проживали в Україні і не були громадянами інших держав;
3) особи, які прибули в Україну на постійне проживання після 13 листопада 1991 року і яким у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року органами внутрішніх справ України внесено напис "громадянин України", та діти таких осіб, які прибули разом із батьками в Україну і на момент прибуття в Україну не досягли повноліття, якщо зазначені особи подали заяви про оформлення належності до громадянства України;
4) особи, які набули громадянство України відповідно до законів України та міжнародних договорів України.
Особи, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, є громадянами України з 24 серпня 1991 року, зазначені у пункті 2, - з 13 листопада 1991 року, а у пункті 3, - з моменту внесення відмітки про громадянство України.
Відповідно до ст.4 Закону №2235-ІІІ питання громадянства України регулюються Конституцією України, цим Законом, міжнародними договорами України.
Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж ті, що містяться у цьому Законі, застосовуються правила міжнародного договору.
Відповідно до статті 5 документами, що підтверджують громадянство України, є, зокрема, паспорт громадянина України.
П. 2 ч.1 ст.6 Закону України №2235-ІІІ громадянство України, крім інших підстав, набувається за територіальним походженням.
Статтею 8 Закону України №2235-ІІІ визначено, що особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов`язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов`язання припинити громадянство всіх цих держав. Іноземці, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, замість зобов`язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства. Іноземці із числа осіб, зазначених у частині двадцятій статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", замість зобов`язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, яка отримала посвідку на тимчасове проживання на підставі частини двадцятої статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".
Відповідно до ст.24 Закону України №2235-ІІІ центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, здійснює повноваження щодо:
1) встановлення належності до громадянства України відповідно до статті 3 цього Закону;
2) прийняття заяв разом із необхідними документами щодо прийняття до громадянства України, щодо виходу з громадянства України дітей у випадках, передбачених частинами десятою - дванадцятою статті 18 цього Закону, перевірки правильності оформлення документів, наявності умов для прийняття до громадянства України і відсутності підстав, з яких особа не приймається до громадянства України, наявності підстав для виходу з громадянства України і відсутності підстав, з яких не допускається вихід з громадянства України, надсилання заяв разом зі своїм висновком на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства;
4) прийняття рішень про оформлення набуття громадянства України особами з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4-10 статті 6 цього Закону;
7) видання особам, які набули громадянство України, паспортів громадянина України, тимчасових посвідчень громадянина України, довідок про реєстрацію особи громадянином України.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (далі - Закон № 5492-VI) одним з документів, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру, відповідно до їх функціонального призначення є паспорт громадянина України.
Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону № 5492-VI паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Порядок провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень затверджено Указом Президента України від 27 березня 2001 року № 215.
Пунктом 1 Розділу І визначено, що для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, виходу з громадянства України особа подає заяву, а також інші документи, передбачені розділом II цього Порядку.
Заяви з питань громадянства оформлюються: про оформлення набуття громадянства України особою, яка проживає на території України, - на ім`я керівника територіального органу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи. Заява з питань громадянства подається у письмовій формі з зазначенням дати її складання та підписується заявником (п.2-3 Розділу І).
Відповідно до п.4 Розділу І заяви та інші документи з питань громадянства подаються:
особою, яка проживає в Україні на законних підставах, - до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи в Україні.
П. 5 Розділу І визначено, що заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто.
За наявності поважних причин (хвороба заявника, стихійне лихо тощо) заява та інші документи з питань громадянства на прохання заявника можуть подаватися іншою особою або надсилатися поштою.
Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства пред`являється документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про проживання заявника на території України або про його постійне проживання за кордоном та подаються копії таких документів.
Відповідно до п.24 Розділу ІІ Порядку №215 для оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням особа, яка народилася до 24 серпня 1991 року на території, що стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або на інших територіях, що входили на момент народження особи до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) (частина перша статті 8 Закону), подає:
а) заяву про набуття громадянства України за територіальним походженням;
б) дві фотокартки (розміром 35 x 45 мм);
в) один із таких документів:
- декларацію про відсутність іноземного громадянства - для осіб без громадянства;
- зобов`язання припинити іноземне громадянство - для іноземців. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов`язання припинити громадянство всіх цих держав. Подання зобов`язання припинити іноземне громадянство не вимагається від іноземців, які є громадянами (підданими) держав, законодавство яких передбачає автоматичне припинення особами громадянства (підданства) цих держав одночасно з набуттям громадянства іншої держави, або якщо міжнародні договори України з іншими державами, громадянами яких є іноземці, передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України;
- декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує надання особі статусу біженця чи притулку в Україні, - для іноземців, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні;
- декларацію про відмову особи, яка є громадянином Російської Федерації і зазнала переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує переслідування через політичні переконання (довідка Міністерства закордонних справ України, дипломатичного представництва чи консульської установи України, видана в установленому Кабінетом Міністрів України порядку), - для іноземців, які є громадянами Російської Федерації та зазнали переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності;
г) копію свідоцтва про народження або інший документ, що підтверджує факт народження особи на територіях, зазначених у абзаці першому цього пункту.
П.92-94 Розділу IV Порядку №215 визначено порядок провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України, рішення за якими приймаються територіальними органами Державної міграційної служби України
Так, територіальні органи Державної міграційної служби України приймають рішення про оформлення набуття громадянства України: за територіальним походженням.
Територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України.
Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не оформлені відповідно до вимог законодавства України, територіальний підрозділ Державної міграційної служби України не пізніш як у двотижневий строк з дня надходження документів повертає їх заявникові для усунення недоліків. Якщо заявник у двомісячний строк з дня повернення йому документів не усуває недоліки та не подає документи повторно, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України приймає рішення про припинення провадження за цією заявою.
Подані заявником належно оформлені документи не пізніш як у двотижневий строк з дня їх надходження надсилаються до територіального органу Державної міграційної служби України.
Територіальний орган Державної міграційної служби України перевіряє відповідність оформлення документів з питань громадянства вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов`язує набуття особою громадянства України.
Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не оформлені відповідно до вимог законодавства України, зазначені документи повертаються до територіального підрозділу Державної міграційної служби України, до якого документи були подані заявником. Територіальний підрозділ Державної міграційної служби України не пізніш як у тижневий строк з дня повернення документів надсилає їх заявникові для усунення недоліків. Якщо заявник у двомісячний строк з дня повернення йому документів не усуває недоліки та не подає документи повторно, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України приймає рішення про припинення провадження за цією заявою.
П.95 Розділу IV Порядку №215 передбачено, що рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання про оформлення набуття особою громадянства України не пізніш як у тримісячний строк з дня надходження документів надсилається до територіального підрозділу Державної міграційної служби України, до якого документи були подані заявником.
Територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого документи були подані заявником, не пізніш як у тижневий строк з дня надходження відповідного рішення повідомляє про нього заявника у письмовій формі. У разі прийняття рішення про відмову у задоволенні клопотання про оформлення набуття особою громадянства України заявникові у письмовій формі повідомляються причини відмови.
За наслідками розгляду звернення позивачу відповідачем направлено лист від 23.11.2021, яким повідомлено про повернення заяви про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням для усунення недоліків виявлених під час розгляду матеріалів, а саме у зв`язку із необхідністю проведення процедури визнання заявника особою без громадянства. Крім того, зазначено, що у декларації про відсутність іноземного громадянства відсутня відмітка про конкретну причину того, що заявник є особою без громадянства.
Запропоновано зазначені недоліки усунути у двомісячний термін та подати документи повторно.
21.01.2022 листом №8/644 від ДУ "Вінницька установа виконання покарань №1" надійшли матеріали, зокрема, декларація про відсутність іноземного громадянства з проставленою відміткою причини не набуття іноземного громадянства, однак питання визнання позивача особою без громадянства залишилося не вирішеним.
У зв`язку із чим, Рішенням Відділу №3 у м. Вінниці УДМС України у Вінницькій області від 25.01.2022 припинено провадження за заявою ОСОБА_1 у справі про набуття громадянства України за територіальним походженням згідно з ч. 1 ст. 8 ЗУ "Про громадянство України". Роз`яснено позивачу, що відповідно до вимог Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації ДМС України та УДМС України у Вінницькій області необхідно здійснити процедуру визнання заявника особою без громадянства.
Зазначене рішення відповідача мотивоване тим, що по завершенню перевірок за обліками МВС, факту наявності та відсутності інформації про народження ОСОБА_1 в Єдиному реєстрі актів цивільного стану та наданому свідоцтві про народження серії НОМЕР_2 від 05.04.2016, матеріали було сформовано у справу та надіслано на розгляд до УДМС України у Вінницькій області.
Однак, відповідно до листа УДМС України у Вінницькій області №0501.4.1-7731/05.2-21 від 16.11.2021 після завершення дистанційного контролю Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації ДМС України матеріали справи повернуто до підрозділу з повідомленням про необхідність проведення процедури визнання заявника особою без громадянства для реалізації питання про набуття громадянства України.
Крім того судом встановлено, що ОСОБА_1 звертався до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Так, згідно Подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 08.11.2021 до голови Державної міграційної служби України, 29.10.2021 на запит Секретаріату Уповноваженого щодо результату розгляду заяви ОСОБА_1 про оформлення громадянства України за територіальним походженням ДМС України повідомила, що 16.04.2021 набрала чинності постанова КМУ №317 "Деякі питання визнання особою без громадянства", якою затверджено Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства, яка проводиться ДМС з метою встановлення факту неналежності особи, яка звернулася із заявою про визнання особою без громадянства, до громадянства будь-якої держави в силу дії її закону.
У зв`язку із чим Уповноваженим зроблено висновок, що питання набуття громадянства України ОСОБА_1 може бути реалізовано лише шляхом попереднього проведення процедури визнання його особою без громадянства.
За підсумками викладеного суд дійшов висновку, що відповідач зупиняючи провадження за заявою ОСОБА_1 про набуття громадянства України діяв в порядку та в межах наданих йому повноважень, та відповідно до вимог чинного законодавства. В межах справи, що розглядається, міграційною службою не допущено бездіяльності щодо відмови в оформленні набуття позивачем громадянства України, а роз`яснено ОСОБА_1 процедуру набуття такого.
В той час, суд вважає за необхідне звернути увагу позивача та його представника, що питання набуття громадянства України ОСОБА_1 може бути реалізовано лише шляхом попереднього проведення процедури визнання його особою без громадянства відповідно до вимог постанови КМУ №317 "Деякі питання визнання особою без громадянства".
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
За вказаних обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Враховуючи відсутність судових витрат у даній справі, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Відмовити у задоволенні позову.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 ( засуджений до довічного позбавлення волі)
Відповідач: Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 37836770, вул. Театральна, 10, м. Вінниця, 21100)
Відповідач 1: 3-й міський відділ у м. Вінниці Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 37836770, вул. Брацлавська, 73, м. Вінниця, 21001),
Суддя Комар Павло Анатолійович