Єдиний державний реєстр судових рішень <Список >
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2010 р. Справа № 2а-522/10/0570
Донецький окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді Стойки В.В.,
суддів Логойди Т.В., Кірієнко В.О.,
при секретарі Куркині В.В.,
за участю представника позивача Ігнатова С.Є.,
представника відповідача - 1 не зявився,
представника відповідача - 2 не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» до Міністерства палива та енергетики України, державного підприємства «Енергоринок» про визнання незаконною бездіяльності, зобовязання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» звернулося до суду з позовом до Міністерства палива та енергетики України, державного підприємства «Енергоринок» про визнання незаконною бездіяльності, зобовязання вчинити певні дії (а.с. 6-7).
В обґрунтування своєї правової позиції позивач зазначив, що ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» створено згідно наказу Міністерства вугільної промисловості України від 27.01.2006 за № 57. В якості юридичної особи підприємство зареєстроване 10 квітня 2006 року. Утворення підприємства відбулося шляхом виділення відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» з ДП «Донецька вугільна енергетична компанія». Згідно п. 11 наказу № 57 Міністерства вугільної промисловості України, ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» є правонаступником майнових прав та обовязків ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», повязаних з діяльністю відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» згідно з передатним балансом. Згідно цього балансу вся заборгованість, яка виникла з діяльності відокремленого підрозділу, передана ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1».
Крім того, процедура виділення позивача здійснювалась відповідно до ст. 106, 107, 109 Цивільного кодексу України у звязку з чим, він є законним правонаступником ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» щодо всіх його зобовязань, отриманих згідно із передатним балансом. Погашення заборгованості за податками, обовязковими платежами, електроенергією, здійснювалось позивачем відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.12.2005 № 1163, позивач звернувся через Мінвуглепром до відповідача із вимогою про внесення його до реєстру паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості. Листом від 14.07.2009 № 01/13-4311 Мінпаливенерго України йому було відмовлено у внесенні до вказаного Реєстру, оскільки підставою для включення не є правонаступництво та підприємством було пропущено місячний строк для внесення до Реєстру.
Позивач вважає таку відмову незаконною, оскільки згідно із п. 11 наказу № 57 передбачено його включення до Реєстру як правонаступника ДП «Донецька вугільна енергетична компанія».
Просив визнати незаконною бездіяльність відповідачів щодо відмови у внесенні до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, зобовязати включити його до вказаного Реєстру.
Під час розгляду справи позивачем неодноразово уточнювались позовні вимоги та остаточно він просив суд:
-визнати незаконною відмову відповідачів щодо його внесення до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 23 червня 2005 року N 2711-IV (надалі Закон).
-зобовязати відповідача 1 внести його до переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості згідно із Законом.
-зобовязати відповідача 2 прийняти документи, внести до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості згідно із Законом.
В судовому засіданні представник позивача уточнені позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з підстав, викладених у первинній позовній заяві.
Представник відповідача Міністерства палива та енергетики України в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розряду справи повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення про отримання поштового відправлення. Проте, під час розгляду справи ним були надані заперечення на позовну заяву в яких вказано, що правонаступництво в частині внесення ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» до Реєстру жодним чином не обумовлено, оскільки згідно п. 11 наказу Мінвуглепрому України від 27.01.2006 позивач є правонаступником майнових прав та обовязків ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», повязаних з діяльністю його відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1», згідно з розподільчим балансом майнових прав та обовязків ДП «Шахта № 4-21».
Згідно із Законом та Порядком внесення до реєстру, не передбачена можливість включення в Реєстр підприємств на підставі правонаступництва. До того ж, позивачем було пропущено місячний термін для подання підтверджувальних документів. Просили відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представник відповідача державного підприємства «Енергоринок» також в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розряду справи повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення про отримання поштового відправлення. Проте, під час розгляду справи ним були надані пояснення на позовну заяву в яких вказано, що позивачем у порушення ст. 3 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» було пропущено місячний термін для подання підтверджувальних документів. До того ж, підставою для внесення до реєстру підприємств ПЕК є наказ Мінпаливенерго. Просили відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши обставини справи в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
Позивач державне підприємство «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1», зареєстроване в якості юридичної особи 10.04.2006 і включене до ЄДРПОУ за № 34032208, що підтверджується Довідкою з ЄДРПОУ (а.с. 14), Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 15), Статутом підприємства (а.с. 16-18).
Преамбулою Статуту визначено, що державне підприємство «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» засноване на державній власності згідно з наказом Мінвуглепрому України від 27 січня 2006 року № 57 та належить до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України відповідно до Указу Президента від 25 липня 2005 року № 1123 «Про заходи щодо вдосконалення державного управління вугільною промисловістю».
Згідно із п.п. 3.3. Статуту, підприємство є правонаступником майнових прав та обовязків державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», повязаних з діяльністю його відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1», згідно з розподільчим балансом і майнових прав та обовязків державного підприємства «Шахта № 4-21».
03.06.2009 позивач листом № 950 (а.с. 10) звернувся до Міністерства вугільної промисловості України з вимогою вирішити питання щодо можливості включення до Реєстру підприємств ПЕК правонаступника реорганізованого підприємства - ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1».
Листом від 21.07.2009 № 1365/05/04-02 Міністерство вугільної промисловості України повідомило позивача проте, що держателем Реєстру підприємств ПЕК є Міністерство палива та енергетики України, адміністратором реєстру є Розрахунковий центр. У звязку чим, Мінвуглепром звернувся до Мінпаливенерго та розрахункового центру із проханням врегулювати питання внесення ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» до реєстру.
Розрахунковий центр листом від 01.07.2009 № 05/51-3833 проінформував, що він є адміністратором який проводить операції в реєстрі шляхом внесення змін в особистий запис підприємства на підставі відповідного наказу Мінпаливенерго.
Листом від 14.07.2009 № 01/13-4311 Мінпаливенерго повідомив (а.с. 12), що не вбачає можливим внесення ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» до Реєстру так як, Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» не передбачено можливості включення до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу на підставі правонаступництва. Крім того, відповідно до п. 3.2.11 ст. 3 вказаного Закону, для внесення до Реєстру підприємство паливно-енергетичного комплексу протягом одного місяця з дня набрання чинності цією статтею подає до Розрахункового центру підтверджувальні документи.
Суд не погоджується із такою відмовою відповідачів та зазначає наступне.
Проблемою даного спору є питання законності включення позивача до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у погашенні заборгованості шляхом зменшення або розстрочення кредиторської та дебіторської заборгованості.
Включення підприємств паливно-енергетичного комплексу до Реєстру, порядок його ведення врегульований Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», та Порядком ведення реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, що беруть участь у процедурі погашення заборгованості, та користування його даними, який затверджений Постановою Кабінета Міністрів України № 1163 від 07.12.2005 р.
Пунктом 3.1. ст.3 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» (далі Закону) зазначено, що для участі у процедурі погашення заборгованості шляхом застосування механізмів, визначених цим Законом, орган управління підприємства паливно-енергетичного комплексу приймає відповідне рішення. Підприємство паливно-енергетичного комплексу, яке прийняло рішення про участь у процедурі погашення заборгованості, підлягає реєстрації шляхом внесення цього підприємства до Реєстру.
Підпунктом 3.2.1. п.3.2 ст.3 Закону зазначається, що для внесення до Реєстру підприємство паливно-енергетичного комплексу протягом одного місяця з дня набрання чинності цією статтею подає до розрахункового центру підтверджувальні документи, у тому числі:
-копію рішення органу управління підприємства щодо участі у процедурі погашення заборгованості;
-копію свідоцтва про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України;
-копію установчих документів;
-копію довідки статистичного управління про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в органах статистики;
-копії наявних ліцензій;
-копію балансу підприємства та звіту про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованості станом на розрахункову дату та за останній звітний період;
-довідку, складену підприємством у довільній формі, про обсяги та структуру дебіторської та кредиторської заборгованостей із зазначенням кредиторів, дебіторів, величини і видів заборгованості станом на розрахункову дату та за останній звітний період.
Підтверджувальні документи підписуються або засвідчуються уповноваженою особою та скріплюються печаткою підприємства. Повноваження особи, яка подає підтверджувальні документи, встановлюються відповідно до вимог законодавства. Відповідальність за повноту та достовірність даних, наведених у підтверджувальних документах, несуть учасники розрахунків.
Згідно з пп.3.2.4.-3.2.6 п.3.2 ст.3 зазначенного Закону, у разі наявності всіх необхідних підтверджувальних документів розрахунковий центр не має права відмовити підприємству паливно-енергетичного комплексу у включенні його до переліку, що подається на затвердження до Міністерства палива та енергетики України.
Розрахунковий центр протягом десяти днів після закінчення терміну, встановленого для підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості, для подачі підтверджувальних документів формує і подає до Міністерства палива та енергетики України на затвердження перелік підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості.
Міністерство палива та енергетики України протягом п'яти днів після надання розрахунковим центром переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості, видає наказ про затвердження такого переліку. Наказ Міністерства палива та енергетики України є підставою для внесення до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, визначених переліком. Підприємство паливно-енергетичного комплексу вважається таким, що бере участь у процедурі погашення заборгованості, з дня видання наказу Міністерством палива та енергетики України про затвердження переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості. Документом, що підтверджує участь підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості, є виписка з Реєстру.
Порядком ведення реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, що беруть участь у процедурі погашення заборгованості, та користування його даними, який затверджений Постановою Кабінета Міністрів України № 1163 від 07.12.2005 р. передбачено, що про прийняття рішення щодо внесення або відмови у внесенні підприємства до переліку адміністратор реєстру письмово повідомляє підприємство із зазначенням у разі відмови її причин.
Пунктом 11 зазначеного Порядку надається вичерпний перелік підстав для відмови у внесення підприємства до переліку, згідно з яким підставою для відмови у внесенні підприємства до переліку може бути:
- невідповідність підприємства, що подало підтвердні документи, вимогам пункту 1.1 статті 1 Закону;
- подання не всіх передбачених Законом документів, а також недотримання вимог оформлення поданих документів, передбачених цим Порядком;
- закінчення строку подання підтвердних документів.
Як зазначено відповідачами, підставою для відмови у включенні до Реєстру позивача є закінчення строку подачі документів, який сплинув 26.10.2005 р.
Як було встановлено судом, Відокремлений підрозділ «Шахтоуправління Південнодонбаська № 1» до 27.01.2006 р. входив до складу Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», яке з 28.11.2005 р. внесено до Реєстру відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики від 20.11.2005 р.
Таким чином, до виділення зі складу Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» Відокремлений підрозділ «Шахтоуправління Південнодонбаська № 1» у складі Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» брав участь у процедурі погашення заборгованості на умовах зазначених Законом « Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств-паливно-енергетичного комплексу».
Наказом Міністерства вугільної промисловості України № 57 від 27.01.2006 р. на базі Відокремленного підрозділу «Шахтоуправління Південнодонбаська № 1» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» було створено Державне підприємство «Шахтоуправління Південнодонбаська № 1», яке було зареєстровано в якості юридичної особи 10.04.2006 р.
Як було встановлено судом, при створенні Державного підприємства «Шахтоуправління Південнодонбаське №1» останньому, згідно з Наказом Міністерства вугільної промисловості України № 57 від 27.01.2006 р. було передано дебіторську та кредиторську заборгованість відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1», яка склалася до 01 січня 2005 р.
Позивач є державним підприємством , підпорядкованим Міністерству вугільної промисловості, яке приймаючи рішення про створення Державного підприємства «Шахтоуправління Південнодонбаська № 1» шляхом виділення структурного підрозділу «Шахтоуправління Південнодонбаське № 1» зі складу Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» діяло на вільний розсуд.
Таким чином, позивач не є підприємством, яке прийняло рішення у процедурі погашення заборгованості шляхом застосування механізмів, встановлених Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», після набрання чинності цим законом.
Позивач, у якості структурного підрозділу Державного підприємства «Шахтоуправління Південнодонбаське №1» приймало участь у процедурі погашення заборгованості шляхом застосування механізмів, встановлених Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» від 16.12.2008 р. № 670-VI внесені зміни до п.3.4 ст.3 зазначеного Закону, яким продовжено процедуру погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу до 01.01.2011 року.
Згідно преамбули Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» метою цього Закону є сприяння поліпшенню фінансового становища підприємств паливно-енергетичного комплексу, запобіганню їх банкрутству та підвищенню рівня інвестиційної привабливості шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості, надання суб'єктам господарської діяльності права їх застосування, визначення порядку взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, розпорядників бюджетних коштів із суб'єктами господарської діяльності щодо застосування механізмів погашення заборгованості.
Пунктом 1.1. ст.1 зазначеного Закону підприємства паливно-енергетичного комплексу - гірничі підприємства (шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики), газовидобувні підприємства, котельні, підключені до магістральних теплових мереж, а також підприємства, які на дату виникнення заборгованості мали ліцензію хоча б з одного виду діяльності:
-виробництва електричної енергії;
-передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами;
-передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами;
-постачання електричної енергії за регульованим тарифом;
-оптового постачання електричної енергії;
-транспортування природного газу магістральними трубопроводами;
-транспортування природного і нафтового газу розподільними трубопроводами;
-транспортування нафтопродуктів магістральними трубопроводами;
-постачання природного газу за регульованим тарифом;
Відповідно до п. 1.2. ст..1 Закону погашення заборгованості - заходи, спрямовані на зменшення та/або розстрочення кредиторської та дебіторської заборгованостей шляхом застосування механізмів списання, взаєморозрахунків, реструктуризації, часткової оплати на умовах, визначених цим Законом.
Пунктом 1.3. ст.1 Закону встановлено, що учасники розрахунків - підприємства паливно-енергетичного комплексу, суб'єкти господарської діяльності, розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів, державні цільові фонди, Державний комітет України з державного матеріального резерву, правонаступники ліквідованих фондів, що були передбачені законодавством, розпорядник цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України, які мають дебіторську або кредиторську заборгованість та здійснюють заходи щодо її погашення на умовах, визначених цим Законом.
Пунктом 1.6. ст.1 Закону зазначено, що Реєстр підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості (далі - Реєстр) - автоматизована комп'ютерна база даних, яка ведеться оптовим постачальником електричної енергії та призначена для накопичення, систематизації і зберігання відомостей про підприємства паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості, а також для видачі відповідних документів, які підтверджують участь підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості, визначеної цим Законом, і забезпечення інформацією користувачів Реєстру.
Відповідно до ст.2 Закону він регулює відносини, пов'язані з проведенням комплексу заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу.
Дія цього Закону поширюється на підприємства паливно-енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії.
З матеріалів справи вбачається, що позивач є гірничим підприємством та має право приймати участь у процедурі погашення заборгованості шляхом застосування механізмів, встановлених Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».
Відповідно до ст.109 Цивільного кодексу України правонаступнику іншого підприємства передаються згідно з розподільчим балансом частина майнових прав та обов»язків цієї юридичної особи.
Таким чином, позивач під час виділу зі складу Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» отримав право приймати участь у процедурі погашення заборгованості згідно з Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».
Відповідно до вимог зазначеного Закону реалізація цього права можлива лише шляхом прийняття Наказу Міністерством палива та енергетики України про внесення до переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості позивача та включення його до реєстру.+
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб»єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
На підставі ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином, рішення про відмову внести позивача до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу прийнято відповідачами не розсудливо, необґрунтовано, тобто без урахування обставин, що мають значення для прийняття рішення.
З огляду на зазначено, позовні вимоги Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» до Міністерства палива та енергетики України, державного підприємства «Енергоринок» про визнання незаконною бездіяльності, зобовязання внести до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. керуючись ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» до Міністерства палива та енергетики України, державного підприємства «Енергоринок» про визнання незаконною бездіяльності, зобовязання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати незаконною відмову Міністерства палива та енергетики України та Державного підприємства «Енергринок» щодо внесення позивача-Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України від 23.06.2005 р. № 2715-VI.
Зобов»язати Міністерство палива та енергетики внести Державне підприємство «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» до переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які приймають участь у процедурі погашення заборгованості до Закону України від 23.06.2005 р. № 2715-VI.
Зобов»язати Державне підприємство «Енергоринок» прийняти документи, внести до реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України від 23.06.2005 р. № 2715-VI.
Стягнути на користь державного бюджету України на користь Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області судовий збір у розмірі 3,40 грн.
Вступна та резолютивна частина постанови проголошені у судовому засіданні 12 липня 2010 року.
Повний текст постанови виготовлено в повному обсязі 16 липня 2010 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Стойка В. В.
СуддіЛогойди Т.В.
Кірієнко В.О.