Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 липня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-7745/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Латишевій Л.П. , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова земля»
до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва
про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.01.2010р. №0000272303
за участю представників сторін:
від позивача: Горлач В.М., представник
від відповідача: Кириленко М.Є., представник
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Нова земля»з позовом про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.01.2010р. №0000272303.
Позовні вимоги позивача мотивовані тим, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.01.2010р. №0000272303 за порушення п. 2. 8, п.3.5 Положення „Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” прийняте не правомірно та підлягає скасуванню, оскільки всі первинні бухгалтерські документи у позивача наявні та були надані під час проведення перевірки.
Відповідачем позовні вимоги заперечуються з огляду на те, що під час здійснення перевірки, було встановлено факт перевищення ліміту готівки в касі, оскільки підписів одержувачів в видаткових касових ордерах були відсутні.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва (далі відповідач) проведена планова виїзна перевірка ТОВ «Нова земля»(далі позивач) з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.04.2007р. по 30.09.2009р., про що складено акт перевірки від 15.01.2010р. №47/2307/32344725.
Перевіркою встановлено, що товариством було порушено вимоги п.2.8 ст.2. п.3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженої Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за №637 (із змінами та доповненнями), а саме було перевищено ліміт готівки в касі підприємства в сумі 166130,39 грн.
Таких висновків відповідач дійшов з урахуванням таких обставин:
- згідно касової книги, залишок готівки в касі підприємства 20.12.2007р. становив 5346,08 грн., до перевірки був наданий видатковий касовий ордер №187 від 20.12.2007р. на суму 50000 грн., в якому відсутній підпис одержувача підзвітних коштів.
Враховуючи вищезазначене, відповідач дійшов висновку, що підприємством було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства 20.12.2007р. в сумі 49059,08 грн.;
- згідно касової книги, залишок готівки в касі підприємства 25.12.2007р. становив 4639,68 грн., до перевірки був наданий видатковий касовий ордер №192 від 25.12.2007р. на суму 40000,00 грн., в якому відсутній підпис одержувача підзвітних коштів.
Враховуючи вищезазначене, відповідач дійшов висновку, що позивачем було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства 25.12.2007р. в сумі 38352,68 грн.;
- згідно касової книги, залишок готівки в касі підприємства 26.09.2008р. становив 8988,63 грн., до перевірки був наданий видатковий касовий ордер №233 від 26.09.2008р. на суму 79000,00 грн., в якому відсутній підпис одержувача підзвітних коштів.
Враховуючи вищезазначене, відповідач дійшов висновку, що підприємством було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства 26.09.2008р. в сумі 78718,63 грн.
На підставі висновків вищезазначеного акту перевірки від 15.01.2010р. №47/230/7/32344725, ДПІ у Дарницькому районі м. Києва було прийнято рішення від 28.01.2010р №0000272303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, на суму 332260,78 грн.
Позивач заперечує наявність вказаних правопорушень, оскільки вся документація на підприємстві була оформлена в межах чинного законодавства, в тому числі і видаткові касові ордери № 187 від 20.12.2007р., № 192 від 25.12.2007р. , № 233 від 26.09.2008р.
Зокрема, позивачем були надані оригінали видаткових касових ордерів № 187 від 20.12.2007р. на суму 50000 грн., № 192 від 25.12.2007р. на суму 40000,00 грн., № 233 від 26.09.2008р на суму 79000,00 грн., в яких підпис одержувача підзвітних коштів наявний. Оригінали зазначених касових ордерів були залучені до матеріалів справи.
Згідно з абзацом 5 підпункту 2.3.2. пункту 2.3 розділу 2 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 р. №327, за кожним відображеним в акті фактом порушення податкового законодавства необхідно, зокрема, у разі відсутності первинних документів або ненадання для перевірки первинних та інших документів, що підтверджують факт порушення, зазначити перелік цих документів. При цьому, до акта перевірки додаються пояснення посадових осіб або інших працівників суб'єкта господарювання (у межах їх компетенції), що перевіряється, щодо відсутності первинних та інших документів.
Оскільки особами, що проводили перевірку, було сформульовано висновок про відсутність первинних бухгалтерських документів, у звязку з відсутністю підписів, то мали бути відібрані пояснення посадових осіб.
Відповідачем в ході судового розгляду справи, не надано належних доказів, а саме: копії даних видаткових касових ордерів, в яких був відсутній підпис одержувача підзвітних коштів, як зазначено в акті перевірки та пояснень посадових осіб позивача щодо відсутності підписів.
Отже, невиконання особами, які проводили перевірку позивача, вимог п.п.2.3.2 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства»щодо необхідності витребовування пояснень, потягло за собою неможливість встановлення обставини наявності чи відсутності підписів на документах на момент проведення перевірки під час судового розгляду.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, Окружний адміністративний суд м. Києва прийшов до висновку про можливість в даному випадку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова земля» задовольнити повністю.
2.Скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004172330 від 28.08.2009р.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.К. Каракашьян