ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2010 року <Текст >Справа № 2а-3495/10/0870
(10 год.32 хв.) м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Малиш Н.І.,
при секретарі Рожик О.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій,
за участю представників сторін:
від позивача: Михайлюченко В.М., довіреність№3777/10/10-010 від 03.06.2010р.;
від відповідача: не зявився;
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м. Запоріжжя (далі позивач або ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя) з позовною заявою до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (далі відповідач або ПП ОСОБА_1.) про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3325,10 грн.
Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Закон України «Про систему оподаткування», Закон України «Про державну податкову службу України», Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та КАС України.
Ухвалою суду від 18 червня 2010 р. було відкрито провадження у справі.
Представник позивача, в судовому засіданні, підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі. Зазначив, що відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 3325,10 грн. Заборгованість виникла внаслідок проведення податковою інспекцією перевірки за дотриманням субєктами господарювання проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, за результатами якої складено Акт перевірки від 14.07.2009р. за №0117/08/31/НОМЕР_1. Перевіркою було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, здійснення реалізації товару, який не облікований у встановленому порядку, порушений попередній режим програмування найменування товарів. На підставі Акту перевірки було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001302330 від 16.07.2009р. на суму 2825,50 грн.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано представником відповідача 16.07.2009р.
Також, 22.12.2009р. була проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій. За результатами перевірки складено Акт від 22.12.2009р. за №0211/08/31/НОМЕР_1. Перевіркою встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, а саме: товар не облікований в установленому порядку. На підставі зазначеного Акту перевірки було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001972330 від 25.12.2009р. Зазначене рішення було отримане відповідачем 25.12.2009р.
Зазначені рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувались.
В звязку з частковим погашенням відповідачем суми боргу в розмірі 1510,40 грн., на час звернення позивача до суду сума заборгованості складає 3225,10 грн.
На підставі викладеного просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач будучи повідомлений судом про дату, місце і час судового засідання ухвалою суду та судовою повісткою про виклик до суду в судове засідання не зявився, заперечень, пояснень по суті позовних вимог, а також витребувані ухвалою суду документи і матеріали не надав, про причини неявки представника суд не повідомив. Ухвала, судова повістка про виклик до суду та позовна заява з додатками надсилались за місцезнаходженням відповідача зазначеному в матеріалах справи, але повернулись до суду з відміткою вузла звязку: «За закінченням терміну зберігання та неявкою адресата за отриманням». В звязку з викладеним, суд вважає наступні виклики відповідача безпідставними.
Враховуючи наведене вище, керуючись вимогами ст. 122 КАС України та на підставі ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».
У засіданні 12.07.2010 р., на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну і резолютивну частини постанови. Повідомлено про час виготовлення постанови суду у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.
28.11.2001р. ОСОБА_1 був зареєстрований Відділом реєстрації та єдиного реєстру Хортицької районної адміністрації Запорізької міської ради, як субєкт підприємницької діяльності фізична особа, про що зроблено запис в журналі реєстраційних справ за №25489315Ф0021317.
14.07.2009р. на підставі Наказу ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя №366 від 26.06.2009р. та Направлення на перевірку №310236 від 14.07.2009р. фахівцем ДПІ у Хортицькому районні м.Запоріжжя була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктами господарювання проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій. За результатами якої складено Акт перевірки від 14.07.2009р. за №0117/08/31/НОМЕР_1. Перевіркою встановлено порушення субєктом господарювання пунктів 1, 2, 11, 12, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п.2.1, п.2.2 «Порядку реєстрації та ведення книги обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок», а саме: перевіркою було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, здійснення реалізації товару, який не облікований у встановленому порядку, порушений попередній режим програмування найменування товарів.
На підставі Акту перевірки було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001302330 від 16.07.2009р. на суму 2825,50 грн.
Зазначене рішення було отримане представником відповідача 16.07.2009р., про що свідчить відмітка на корінці рішення №0001302330 (а/с 19).
22.12.2009р. на підставі Наказу ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя №712 від 25.11.2009р. та Направлення на перевірку №310463 від 21.12.2009р. фахівцем ДПІ у Хортицькому районні м.Запоріжжя була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктами господарювання проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій. За результатами якої складено Акт перевірки від 22.12.2009р. за №0211/08/31/НОМЕР_1. Перевіркою встановлено порушення субєктом господарювання пунктів 12, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» а саме: товар не облікований в установленому порядку.
На підставі зазначеного Акту перевірки було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001972330 від 25.12.2009р. на суму 2010,00 грн.
Дане рішення було отримане відповідачем особисто 25.12.2009р., про що свідчить відмітка на корінці рішення №0001972330 (а/с 25).
Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (…..).
За невиконання вимог ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до субєктів господарювання застосовуються штрафні санкції.
Стаття 238 Господарського кодексу України, передбачає застосування до субєктів господарювання адміністративно господарських санкцій за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.
Згідно з п.1,2 ст. 241 Господарського кодексу України, адміністративно-господарський штраф це грошова сума, що сплачується субєктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з субєкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Відповідачем було частково погашено борг на суму 1510,40 грн.. На час звернення позивача до суду сума заборгованості складає 3325,10 грн., що підтверджується витягом з облікової картки платника податків (а/с 6).
Зазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалась та не була сплачена, доказів іншого в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» , суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Пунктом 11 ст.11 Закну України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно до п.3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обємі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місцезнаходження: 69114, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя заборгованість по штрафним санкціям у розмірі 3325(три тисячі триста двадцять пять) грн. 10 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складання у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 16 липня 2010 р.
Суддя (підпис) Н.І.Малиш