Постанова № 10524807, 13.07.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2010
Номер справи
2-а-3932/10/2270/1
Номер документу
10524807
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2-а-3932/10/2270/1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 липня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБлонського В.К.,

при секретаріВарченко В.В.,

за участі:

прокурора

представника позивачаПавлишина В.Ю.,

Войцехівського В.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Полонського району Хмельницької області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Полонському районі Хмельницької області <3-тя особа >до фермерського господарства "Лан 1999" с. В. Березна Полонського району Хмельницької області <3-тя особа >про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища, який станом на 18.01.2010 року за період з 06.07.2009 року по 19.11.2009 року становить 1777,41 грн., в тому числі 927,41 грн.- основний платіж та 850,00 грн. - штрафні санкції.

Свій позов прокурор мотивує тим, що відповідач, зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, та поставлений на облік як платник податків у Полонській державній податковій інспекції.

Відповідач в порушення вимог чинного законодавства в добровільному порядку не сплатив суму податкової заборгованості, тому її необхідно стягнути в примусовому порядку.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та пояснив суду, що обставини підтверджуючі позовні вимоги викладені в позові.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, пояснивши суду, що відповідач в добровільному порядку не сплатив податковий борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1777,41 грн. станом на 18.01.2010 року.

Представник відповідача в судове засідання не зявився повторно, хоча відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа 31.03.1999 року Полонською районною державною адміністрацією Хмельницької області та відповідно до ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року є платником податків, зборів та обовязкових платежів і зобовязаний їх сплачувати в терміни передбачені чинним законодавством.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-III (далі Закон № 2181-III), визначено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п. 5 ч.1 ст. Закону № 2181 - III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідачем позивачу були подані: 1) податкова декларація у формі податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища № 12790 від 10.08.2009 року, згідно якого нараховано 314,50 грн - основного платежу; 2) податкова декларація у формі податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища № 18857 від 09.11.2009 року, згідно якого нараховано 321,30 грн.- основного платежу.

Зазначені суми податкових зобов'язань відповідно до ст. 1 та п.5.1 ст. 5 Закону № 2181-III вважаються податковим боргом з моменту подачі податкової декларації, тобто податковий борг по основному платежу збору за забруднення навколишнього природного середовища, самостійно визначений у податкових розрахунках відповідача складає 635,80 грн. (314,50 грн. + 321,30 грн.)

Згідно підпункту "б"п.4.2.2. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Згідно акту № 622/231-30156138 від 16.06.2009 року про результати планової виїзної перевірки фермерського господарства "Лан 1999" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 року по 31.03.2009 року судом встановлено, що відповідачем із пропущенням строку були подані розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища за три звітні періоди та занижено суму збору в сумі 390,82 грн.

Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 ст. 17 Закону № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На виконання припису зазначеної статті позивачем до відповідача була застосована штрафна санкція в сумі 340,00 грн.

Згідно підпункту 17.1.3 пункту 17.1 ст. 17 Закону № 2181-III у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

На виконання припису зазначеної статті позивачем до відповідача була застосована штрафна санкція в сумі 510,00 грн.

Відповідно до підпункту 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Позивачем відповідачу було направлено податкове повідомлення-рішення № 0001992301//0 від 25.06.2009 року про сплату податкового зобовязання за платежем по збору за забруднення навколишнього середовища в сумі 1240,82 грн. (в тому числі основний платіж 390,82 грн., та згідно підпунктів 17.1.1,17.1.3 пункту 17.1 ст. 17 Закону № 2181-III штрафна санкція 340,00 грн.+510,00 грн = 850,00 грн).

Відповідачем частково було сплачено податковий борг по основному платежу за податковим повідомленням-рішенням № 0001992301//0 від 25.06.2009 року, відповідно до сплати по основному платежу за вказаним податковим повідомленням-рішенням залишилось 291,61 грн.

Тому у відповідача утворилася заборгованість по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1777,41 грн., з яких 291,61 грн.+314,50 грн.+321,30 грн. = 927,41 грн. - заборгованості зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за основним платежем та 340 грн. + 510,00 грн. = 850,00 грн. - застосованих штрафних санкцій.

Відповідач в добровільному порядку зазначені суми податкових зобовязань не сплатив та прийняте податкове повідомлення-рішення в установленому законом порядку не оскаржив.

Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем відповідачу направлено податкові вимоги № 1/133 від 07.07.2009 року та № 2/146 від 07.08.2009 року про сплату узгодженої суми податкового зобовязання, яка вважається податковим боргом, та яку відповідач зобовязаний був сплатити в терміни передбачені чинним законодавством.

Сума боргу відповідача підтверджуються копіями облікової картки платника податків, розрахунком суми позовних вимог, копією податкового повідомлення-рішення № 000199230/0 від 25.06.2009 року, копією акту акту № 622/231-30156138 від 16.06.2009 року про результати планової виїзної перевірки фермерського господарства "Лан 1999" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 року по 31.03.2009 року.

Згідно із ст. 3.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Виходячи з викладеного суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та повністю доведений в судовому засіданні дослідженими доказами, тому з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 1777,41 грн., податкової заборгованості.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 1.3, 3.1.1, 4.2.2, 5.3.1, 6.2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 9, 11, 86, 159 163, 167 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Звернути стягнення на активи фермерського господарства «Лан 1999» с. В.Березна Полонського району Хмельницької області в сумі 1777,41 грн. (одна тисяча сімсот сімдесят сім гривень сорок одна копійка), в рахунок погашення податкового боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища на користь державної податкової інспекції в Полонському районі Хмельницької області, з яких 927,41 грн. (дев'ятсот двадцять сім гривень сорок одна копійка) - заборгованості по основному платежу та 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень) - штрафних санкцій.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 15 липня 2010 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя/підпис/В.К. Блонський

"Згідно з оригіналом" СуддяВ.К. Блонський