ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2010 року 11 год. 58 хв. Справа № 2а-2375/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЛазаренко М.С.
при секретаріГончаренко Н.А.
за участю
представника позивача Полулях С.Ю. (дов. №25/д від 14.05.2010)
від відповідача: не зявився
від прокурора: не зявився
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до: Закритого акціонерного товариства «Бердянський виноробний завод»
про стягнення штрафу за порушення законодавства про цінні папери в розмірі 17000 грн.
ВСТАНОВИВ:
Бердянський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства «Бердянський виноробний завод» про стягнення штрафу за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн., посилаючись на те, що під час проведення перевірки встановлено, що відповідач не виконав розпорядження про усунення порушень чинного законодавства про цінні папери №235-ЗП від 20.11.08 р., відповідно до якого товариство повинно було у термін до 01.03.09 р. усунути порушення ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 3 розділу VI Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 р., що є правопорушенням, відповідальність за скоєння якого передбачена п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», у звязку з чим.09.04.2009р. постановою №82-ЗП начальника теруправління ДКЦПФР за невиконання розпорядження уповноваженої особи ДКЦПФР щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів, на ЗАТ «Бердянський виноробний завод2 накладено штраф у розмірі 17000 грн. (1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).
Представник позивача у судовому засідання позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, заяв та заперечень до суду не надав.
Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено, що 20.11.2008 року розпорядженням №235-ЗП начальника теруправління ДКЦПФР ЗАТ «Бердянський виноробний завод» за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів №295-ЗП від 20.11.2008р., згідно якої встановлено, що відповідач не розкрив річну інформацію за 2007 рік на фондовому ринку шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР, опублікування в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР та подання до Запорізького тер управління ДКЦПФР, що є порушенням ст.. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 3 розділу VІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 р. Даним розпорядженням встановлено термін до 01.03.2009 р. для усунення порушення ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 3 розділу VІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 р. (далі - Положення) та надання інформації до теруправління ДКЦПФР до 06.03.2009 року.
25.03.2009 року Запорізьким теруправлінням ДКЦПФР складено акт №77-ЗП щодо виявлення факту порушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ «Бердянський виноробний завод», а саме: ЗАТ «Бердянський виноробний завод» не виконало розпорядження про усунення порушень чинного законодавства про цінні папери №235-ЗП від 20.11.08 р., відповідно до якого товариство повинно було у термін до 01.03.09 р. усунути порушення ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 3 розділу VІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 р., що є правопорушенням, відповідальність за скоєння якого передбачена п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
09.04.2009р. постановою №82-ЗП начальника теруправління ДКЦПФР за невиконання розпорядження уповноваженої особи ДКЦПФР щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів, на ЗАТ «Бердянський виноробний завод» накладено штраф у розмірі 17000 грн. (1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).
Відповідно до ст.6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Відповідно до пунктів 1, 3, 4 Положення про Запорізьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке є позивачем у справі, зазначене територіальне управління входить до системи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і реалізує в м. Запоріжжі і Запорізькій області завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку у сфері забезпечення реалізації єдиної державної політики в регіоні щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних відповідно до визначених повноважень.
Відповідно до вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
-розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
-опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
-подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Пунктом 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб.
Згідно з ч.1 ст.12 та ч.5 ст.12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», штрафи, передбачені ст.11 цього Закону, накладаються (...) начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів які засвідчують факт правопорушення. (...) Рішення про накладання штрафу оформлюється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф.
У відповідності зі ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Враховуюче вищезазначене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та керуючись ст.ст. ч. 3 ст. 122, 161,162,163,167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Бердянський виноробний завод» штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп. на р/р 31113106700011 в ГУДКУ в Запорізькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 813015, одержувач: Державний бюджет м. Бердянськ Запорізької області, код ЄДРПОУ 34676953.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі - з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанову в повному обсязі буде виготовлено відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України.
Суддя (підпис) М.С. Лазаренко
Постанову виготовлено у повному обсязі 21 червня 2010 року.