Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 161/7154/22
Провадження № 3/161/2445/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 16 червня 2022 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді Гриня Олександра Миколайовича, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , в період з 19 листопада 2015 року по 24 листопада 2020 року депутат Маневицької районної ради Волинської області,
- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
З Управління стратегічних розслідувань у Волинській області до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 8 від 01 червня 2022 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Маневицької районної ради Волинської області, який припинив діяльність, відповідно до п.п. б) п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія цього закону, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення), чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією: 19 лютого 2022 року. День виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є дата протоколу про адміністративне правопорушення, тобто 01 червня 2022 року. Місце вчинення адміністративного правопорушення: АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні прокурор В. Лєбєдєв, висловлюючи свою позицію, зазначив, що матеріалами справи та поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю, у вчиненому щиро розкаявся, просив суворо його не карати.
Встановлено, що рішенням Маневицької районної ради сьомого скликання №1/1 від 19 листопада 2015 року «Про підсумки виборів депутатів Маневицької районної ради сьомого скликання та визнання їх повноважень», ОСОБА_1 обрано депутатом Маневицької районної ради сьомого скликання.
Відповідно до п. 6-2 «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування», до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України припинення повноважень районних рад, а також припинення районних рад як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень:
1) повноваження районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад районів, ліквідованих Верховною Радою України (далі - ліквідовані райони), закінчуються в день набуття повноважень обраними на відповідних перших місцевих виборах районними радами районів, утворених Верховною Радою України (далі - новоутворені райони).
Відповідно до абз. 2 ч. 3 Постанови Верховної Ради України №807-IX від 19.07.2020 «Про утворення та ліквідацію районів»: утворено Камінь-Каширський район (з адміністративним центром у місті Камінь-Каширський) у складі територій Камінь-Каширської міської, Любешівської селищної, Маневицької селищної, Прилісненської сільської, Сошичненської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Рішенням Камінь-Каширської районної ради №1/1 від 24 листопада 2020 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Камінь-Каширської районної ради», було обрано новий склад Камінь-Каширської районної ради восьмого скликання. Таким чином, ОСОБА_1 припинив повноваження депутата Маневицької районної ради сьомого скликання.
Відповідно до вимог абзацу 2, частини 2 ст. 45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з підпунктом 1, пунктом 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 23 липня 2021 року № 449/21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 р. за № 987/36609 (чинного на момент вчинення правопорушення), щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин депутат Маневицької районної ради сьомого скликання ОСОБА_1 , припинивши виконання повноважень депутата районної ради 24 листопада 2020 року, був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до 00 години 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність, а саме до 01 квітня 2021 року.
В ході опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік подана несвоєчасно, а саме 19 лютого 2022 року о 12:49 год.
Також встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію (після звільнення) за 2020 рік, будь-яких поважних причин неможливості вчасно подати декларацію ОСОБА_1 суду не повідомив.
Надаючи свої пояснення, ОСОБА_1 повідомив, що вищевказану декларацію подав несвоєчасно у зв`язку із недостатньою обізнаністю з чинним законодавством.
Тож, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 62 від 01 червня 2022 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 16 лютого 2022 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 16 лютого 2022 року, рішенням Камінь-Каширської районної ради №1/1 від 24 листопада 2020 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Камінь-Каширської районної ради», рішенням Маневицької районної ради сьомого скликання №1/1 від 19 листопада 2015 року «Про підсумки виборів депутатів Маневицької районної ради сьомого скликання та визнання їх повноважень», витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, особистими поясненнями ОСОБА_1 .
Таким чином, дослідивши докази, які наявні в матеріалах справи, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
До обставин, які пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 суд відносить щире каяття, обставин, які обтяжують його відповідальність суд не вбачає.
А тому, приймаючи до уваги характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає доцільним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вказана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення
Керуючись ст.ст. 13, 24-1, 36, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП,-.
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
(Реквізити сплати: Рахунок отримувача: UA428999980313010106000003550; Назва отримувача коштів: ГУК у Волин.обл./м.Луцьк/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок.
(Реквізити сплати: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області О. М. Гринь