Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №2.29
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 липня 2010 року Справа № 2а-21652/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
суддіУшаков Т.С.
при секретарі Фенічевій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» до Біловодської районної державної адміністрації Луганської області про визнання дій протиправними, скасування розпоряджень,-
ВСТАНОВИВ:
06 квітня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» до Біловодської районної державної адміністрації Луганської області про визнання дій Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області, повязаних з винесенням розпорядження №385/1 від 09.10.2008 року протиправними, скасування розпорядження №385/1 від 09.10.2008 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам та пенсіонерам ДП «СП «Олександрівське».
06 серпня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява від Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» про збільшення розміру позовних вимог, в якій позивачем додатково зазначені вимоги про визнання дій Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області, повязаних з винесенням розпорядження №208 від 15.06.2009 року протиправними, та скасування розпорядження №208 від 15.06.2009 року «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району, з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам ДП «СП «Олександрівське».
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідно до п. 1 Наказу №251 Міністерства аграрної політики України від 14.07.2004 року ДП «СП «Олександрівське» є правонаступником майнових прав і обовязків ДП «Новоолександрівський кінний завод №64» Біловодського району Луганської області, яке входить до переліку обєктів права державної власності, що не підлягають приватизації, у відповідних частках згідно розподільчого акту (балансу). Відповідно до Державного Акту на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ №171910 від 09.10.2008 року, позивач є постійним користувачем земельної ділянки площею 6599,65 га. Позивач є сільськогосподарським підприємством, вищевказана земельна ділянка є його основним фондом та входить до розподільчого акту (балансу). Паювання земель радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств здійснюється після перетворення їх на колективні сільськогосподарські підприємства, а ДП «СП «Олександрівське» не було перетворене в колективне сільськогосподарське підприємство. ДП «СП «Олександрівське» діяльність передбачену статутом підприємства не здійснює. ДП «СП «Олександрівське» перебуває в процедурі банкрутства. Особи, яких згідно з наказом №1к від 11.06.2009 року, №2к від 12.06.2009 року, №3к від 13.06.2009 року та №4к від 15.06.2009 року прийнято на роботу в ДП «СП «Олександрівське» директором Сокирко О.С., фактично не виконували будь-яку роботу в якості працівників ДП «СП «Олександрівське».
Представники позивача у судовому засіданні повністю підтримали заявлені позовні вимоги, просили їх задовольнити, суду надали пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві, додатково на підтвердження доводів позову, надали копії наказів, постанови про порушення кримінальної справи, судову практику.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, зазначивши, що розпорядження №385/1 від 09.10.2008 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області вже скасовано розпорядженням №191 від 04.06.2009 року на вимогу Прокурора Біловодського району згідно з протестом від 28.05.2009 року №800 вих. 09, а отже не існує як предмет спору. Друге розпорядження №208 від 15.06.2009 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області винесене відповідно до діючого законодавства України на підставі заяв від 13.06.2009 року 374 громадян, які є працівниками ДП «СП «Олександрівське», задля забезпечення конституційного права громадян України на приватизацію землі. Також, було зазначено, що ДП «СП «Олександрівське» створювалось з метою розпаювання землі серед робітників та пенсіонерів ДП «СП «Олександрівське».
Суд, вислухавши пояснення представників позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське», ідентифікаційний код 33451887, створене згідно з наказом Міністерства аграрної політики України від 14.07.2004 року №251 «Про реорганізацію Державного підприємства «Новоолександрівського кінного заводу №64 Біловодського району Луганської області» та згідно Наказу від 19.01.2005 року №20 «Про внесення змін до наказу Мінагрополітики України від 14.07.04 року №251 «Про реорганізацію державного підприємства Новоолександрівського кінного заводу №64 Біловодського району Луганської області» шляхом поділу його на два підприємства: Державне підприємство «Новоолександрівський кінний завод №64» та Державне підприємство «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське», підпорядковане Міністерству аграрної політики України.
Відповідно до п. 1 Наказу №251 Міністерства аграрної політики України від 14.07.2004 року та ст. 1 Статуту підприємства, ДП «СП «Олександрівське» є правонаступником майнових прав і обовязків ДП «Новоолександрівський кінний завод №64» Біловодського району Луганської області. Відповідно до п. 3.1. ст. 3 Статуту ДП «СП «Олександрівське», підприємство створене з метою задоволення державних, суспільних потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торгівельної, іншої господарської діяльності в порядку передбаченому Господарським кодексом України та іншими законами.
Відповідно до Державного Акту на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ №171910 від «09» жовтня 2008 року, ДП «СП «Олександрівське» є постійним користувачем земельної ділянки площею 6599,65 га, цільове призначення земельної ділянки ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Ухвалою Господарського суду Луганської області по справі №22/78б від 02.07.2009 року введено процедуру санації ДП «СП «Олександрівське», керуючим санацією призначено арбітражного керуючого Дейнегіну Вікторію Миколаївну. Припинені повноваження органів управління боржника - ДП «СП «Олександрівське», та передані ці повноваження керуючому санацією Дейнегіній Вікторії Миколаївні.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності зі ст. 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно зі ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
09.10.2008 року, Головою Біловодської районної державної адміністрації Луганської області винесено розпорядження №385/1 «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам та пенсіонерам ДП «СП «Олександрівське».
28.05.2009 року Прокурором Біловодського району внесено протест №800 вих. 09 на розпорядження Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області №385/1 від 09.10.2008 року з вимогою його скасування. В протесті зазначається, що 09.10.2008 року директор ДП «СП «Олександрівське» Сокирко В.С. достовірно знаючи про те, що відповідно до штатного розкладу у ДП «СП «Олександрівське» станом на 09.10.2008 року працівників немає, склав завідомо неправдивий протокол загальних зборів працівників ДП «СП «Олександрівське», навівши у ньому недостовірну інформацію про те, що при проведенні зборів були присутні 118 працівників ДП «СП «Олександрівське». Як встановлено проведеною перевіркою, 09.10.2008 року у штаті ДП «СП «Олександрівське» значився один працівник директор Сокирко В.С. 14.11.2008 року наказом директора ДП «СП «Олександрівське» Сокирко В.С. у штат підприємства прийнято 118 чоловік, які згодом 17.11.2008 року були звільнені, у звязку з переведенням до ДП «Новоолександрівський кінний завод №64».
Розпорядженням Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області №191 від 04.06.2009 року «Про скасування розпорядження голови райдержадміністрації від 09.10.2008 року №385/1», який керувався статтею 21 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року, розглянувши протест прокурора Біловодського району від 28.05.2009 року №800 вих. 09, було скасоване розпорядження Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області №385/1 від 09.10.2008 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам та пенсіонерам ДП «СП «Олександрівське».
Згідно з рішенням Конституційного суду України по справі №1-9/2009 від 16 квітня 2009 року, в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 19, статті 144 Конституції України ( 254к/96-ВР ), статті 25, частин першої, десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР (280/97-ВР) (з наступними змінами) стосовно права органу місцевого самоврядування скасовувати свої раніше прийняті рішення та вносити до них зміни необхідно розуміти так, що орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією (254к/96-ВР) та законами України.
Діюче законодавство України не містить застережень щодо права голови місцевої державної адміністрації скасовувати власні акти. Право субєкта на видання акта обумовлює і право на його скасування або внесення змін чи доповнень. Стаття 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» не обмежує права суб'єкта видання на зазначені вище дії і є спеціальною нормою для визначення обсягу повноважень інших суб'єктів державної влади, в тому числі, органів виконавчої влади щодо забезпечення, в першу чергу, через процедуру оскарження передбачених законодавством правових засад та принципів діяльності місцевих державних адміністрацій.
Як встановлено в судовому засіданні та не заперечувалось представниками сторін, оскаржуване позивачем розпорядження №385/1 від 09.10.2008 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам та пенсіонерам ДП «СП «Олександрівське», 04.06.2009 року було скасовано Розпорядженням Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області №191 «Про скасування розпорядження голови райдержадміністрації від 09.10.2008 року №385/1».
У звязку з тим, що розпорядження №385/1 від 09.10.2008 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам та пенсіонерам ДП «СП «Олександрівське», на час судового розгляду вже скасовано, тому суд не має правових підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання дій Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області, повязаних з винесенням розпорядження №385/1 від 09.10.2008 року протиправними та скасування розпорядження №385/1 від 09.10.2008 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам та пенсіонерам ДП «СП «Олександрівське».
За таких обставин суд вважає, що у задоволенні вищезазначених вимог позивачу слід відмовити у звязку з відсутністю предмету спору.
Судом встановлено, що 15.06.2009 року Головою Біловодської районної державної адміністрації Луганської області винесено розпорядження №208 «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району, з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам ДП «СП «Олександрівське».
Як вбачається з тексту розпорядження від 15.06.2009 року №208, Голова Біловодської районної державної адміністрації Луганської області, керуючись статтями 13, 21, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації від 09.04.1999 року, статтями 25, 118 і пунктом 12 розділу Х Прикінцевих положень Земельного кодексу України від 25.10.2001 року, наказом Міністерства аграрної політики України «Про реорганізацію Державного підприємства «Новоолександрівського кінного заводу №64 Біловодського району Луганської області» від 14.07.2004 року №251, розглянувши заяви від 13.06.2009 року 374 громадян, які є працівниками ДП «СП «Олександрівське»: надав дозвіл на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське», які знаходяться за межами населених пунктів, на території, що за даними земельного кадастру враховується в Новоолександрівській сільській раді Біловодського району, з подальшою передачею цих земель безоплатно у приватну власність працівникам ДП «СП «Олександрівське».
Згідно зі ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави. Право на землю набувається і реалізується громадянами і субєктами господарської діяльності (юридичними і фізичними особами) виключно відповідно до закону.
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 25 Земельного кодексу України при приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються працівникам цих підприємств, установ та організацій, працівникам державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров'я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю). Рішення про приватизацію земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій приймають органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень за клопотанням працівників цих підприємств, установ та організацій.
Відповідно до п. 3 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель відповідно до сільської, селищної, міської ради або районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації.
Відповідно до п. 12 розділу Х Земельного кодексу України, до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до повноважень місцевої державної адміністрації належить розпоряджатися землями державної власності відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів - накази.
Відповідно до ч. 1 ст. 1, ст. 5 Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі», приватизація майна в агропромисловому комплексі здійснюється відповідно до законодавства України з питань приватизації з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Приватизація майна радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств здійснюється шляхом перетворення їх у колективні сільськогосподарські підприємства або у відкриті акціонерні товариства за рішенням загальних зборів (зборів уповноважених).
Указ Президента України від 08.08.1995 року №720 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організація» встановив, що паювання земель радгоспів здійснюється після перетворення їх на колективні сільськогосподарські підприємства.
Під час розгляду справи судом встановлено, що відповідачем не дотримана процедура розгляду питання щодо приватизації земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське».
Як вбачається з тексту розпорядження №208 від 15.06.2009 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області, було розглянуто заяви від 13.06.2009 року 374 громадян, які є працівниками ДП «СП «Олександрівське».
Вимога подавати клопотання про приватизацію цих земель громадянами - працівниками державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерів з їх числа, зазначена в п. 3 ст. 118 Земельного кодексу України.
Враховуючи те, що ДП «СП «Олександрівське», є державним сільськогосподарським підприємством, питання щодо приватизації землі, яка знаходиться в постійному користуванні цього підприємства, можливо вирішувати лише після рішення загальних зборів (зборів уповноважених) про приватизацію підприємства, позитивного рішення власника підприємства (Міністерства аграрної політики) про приватизацію підприємства, та подальшого перетворення підприємства у колективне сільськогосподарське підприємство або у відкрите акціонерне товариство. В матеріалах справи відсутні докази проведення загальних зборів працівників (зборів уповноважених) про приватизацію землі ДП «СП «Олександрівське».
На час розгляду питання щодо приватизації земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» 15.06.2009 року, державне підприємство не було перетворено у колективне сільськогосподарське підприємство або у відкрите акціонерне товариство, як того вимагають норми закону задля паювання земель державних сільськогосподарських підприємств.
Також заслуговує на увагу той факт, що ДП «СП «Олександрівське» є правонаступником майнових прав і обовязків ДП «Новоолександрівський кінний завод №64» Біловодського району Луганської області, яке входить до переліку обєктів права державної власності, що не підлягають приватизації.
Судом також не приймаються доводи представника відповідача стосовно тієї обставини, що всі 374 громадянина, які подали заяви про приватизацію земель ДП «СП «Олександрівське» є працівниками ДП «СП «Олександрівське» та пенсіонерами з їх числа, оскільки ці обставини не були підтверджені відповідними доказами.
З наданих позивачем копій наказів про прийняття працівників на роботу в ДП «СП «Олександрівське» вбачається, що видача наказів №1к, №2к, №3к та №4к здійснювалась з 11.06.2009 року по 15.06.2009 року. Відсутні докази, що ці особи дійсно були працівниками ДП «СП «Олександрівське», тобто виконували трудові обовязки.
Більш того, позивачем не було доведено в суді, що 374 громадянина, заяви яких розглядались 15.06.2009 року, були працівниками ДП «СП «Олександрівське».
Як вбачається з Постанови Прокуратури Біловодського району про порушення кримінальної справи від 01 квітня 2010 року, було встановлено, що в період червня вересня 2009 року посадові особи ДП «СП «Олександрівське», маючи умисел на службовий підлог, достеменно знаючи, що ДП «СП «Олександрівське» діяльності по виробітку, переробці, та реалізації продукції рослинництва та тваринництва, а також іншу діяльність, передбачену статутом підприємства не здійснює, робітники підприємства фактично будь-яких робіт не виконують, складали завідомо неправдиві документи.
Доводи позивача частково не були спростовані відповідачем, згідно вимог ч. 2 ст. 71 КАС України.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» до Біловодської районної державної адміністрації Луганської області про визнання дій Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області, повязаних з винесенням розпорядження №385/1 від 09.10.2008 року, №208 від 15.06.2009 року протиправними та скасування розпорядження №385/1 від 09.10.2008 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам та пенсіонерам ДП «СП «Олександрівське», розпорядження №208 від 15.06.2009 року «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району, з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівникам ДП «СП «Олександрівське», підлягають задоволенню в частині визнання протиправими дії Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області щодо винесення розпорядження № 208 від 15.06.2009 року та скасування розпорядження № 208 від 15.06.2009 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району, з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівників ДП «СП «Олександрівське».
Відповідно до ч. 3 ст. 94 Кодесу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 94, 158 163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство "Олександрівське" до Біловодської районної державної адміністрації Луганської області про визнання дій протиправними, скасування розпоряджень задовольнити частково.
Визнати протиправими дії Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області щодо винесення розпорядження № 208 від 15.06.2009 року.
Скасувати розпорядження № 208 від 15.06.2009 року Голови Біловодської районної державної адміністрації Луганської області «Про надання дозволу на приватизацію земель Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Олександрівське» Новоолександрівської сільської ради Біловодського району, з подальшою передачею цих земель у приватну власність працівників ДП «СП «Олександрівське».
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство "Олександрівське" судові витрати у сумі 1,70 грн.(одна гривня сімдесят копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексуз дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 20 липня 2010 року.
Суддя Ушаков Т.С.