Cправа № 2а-2771/10/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.3
Код - 03
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М.за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Закарпатської області, представники - Бондарєв С.В., Рубіш О.В.;
відповідача: Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівтепло", представник - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" про продовження строку дії адміністративного арешту активів, -
встановив :
Відповідно до статті 160 частини З КАС України 16 липня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 липня 2010 року.
Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася до суду з позовною заявою до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" про продовження строку дії адміністративного арешту активів.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Вимоги мотивує тим, що відповідач має станом на 13.07.2010 р. податковий борг у розмірі 3279, 4 тис. грн.
14 липня 2010 року згідно подання начальника Ужгородського МВПМ ДПІ у м. Ужгороді начальником Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції було прийнято рішення № 17 про застосування умовного адміністративного арешту активів відповідача строком на 96 годин.
Податковою інспекцією встановлено, що підприємство при наявності боргу здійснює дії по передачі активів іншим особам.
Позивач вважає, що є необхідність у продовжені дії адміністративного арешту активів, платника Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" строком на 365 днів або до повного погашення боргу.
Відповідач в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає до задоволення, посилаючись на наступне.
Мукачівське міське комунальне підприємство „Мукачівтепло" являється юридичною особою та перебуває на обліку в Мукачівській ОДПІ як платник податків і відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" зобов'язане сплачувати належні суми податків, зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни (а.с. 7, 8, 9).
В порушення даної норми Мукачівське міське комунальне підприємство „Мукачівтепло" не сплатило у встановлені законодавством терміни до бюджету належних сум та має заборгованість до бюджету станом на 13.07.2010 року в розмірі 3279,4 тис.грн. Необхідно зауважити, що підприємство постійно накопичує борги, так, зокрема заборгованість станом на 01.01.2010 року становила 2351,4 тис.грн. Накопичення підприємством податкової заборгованості є умисною бездіяльністю платника, оскільки сума задекларованого податку на додану вартість закладена в ціні товару, що сплачується готівковими коштами кінцевим споживачем.
Мукачівською ОДПІ відповідно до пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Мукачівському міському комунальному підприємству „Мукачівтепло" надсилалися податкові вимоги: перша податкова вимога №1/617 від 06.11.2001р., вручена 07.11.2001р., друга податкова вимога №2/658 від 13.12.2002р., вручена 18.12.2002 року, які залишені відповідачем без реагування (а.с. 10, 11).
Майно підприємства знаходиться у повному господарському віданні Мукачівської міської ради, яка не дає погодження на відчуження вказаного майна в рахунок погашення податкового боргу. А тому, єдиним можливим та виключним способом забезпечення можливості погашення податкового боргу платника податків є адміністративний арешт активів.
Адміністративний арешт активів полягає у своєчасному попередженні певних дій платника податків, які можуть призвести до порушення законодавства з питань оподаткування або взагалі до ухилення від сплати податків. Адмінарешт активів здійснюється як гарантія забезпечення погашення податкових платежів платника податків в умовах, якщо існує реальна загроза зникнення таких активів або їх знищення, що можуть мати безповоротні негативні наслідки для бюджету. Тобто, адмінарешт активів є самостійним, виключним, запобіжним та фіскальним заходом, що забезпечує можливості погашення податкових платежів (зобов'язань або боргу). Вказаний захід дозволить пропорційно стягувати податковий борг з підприємства та упередити повторне переведення дії з передачі активів іншим особам
Предметом адмінарешту активів можуть бути будь-які активи платника податків, до яких належать товари, готівкові кошти, рухоме і нерухоме майно та інші активи.
Відповідно до п.п. «є»п.п.9.1.2. п. 9.1. ст. 9 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі, коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, здійснює дії з передачі активів іншим особам .
Пунктом 9.3.1. ст. 9 цього ж Закону встановлено, що за поданням відповідного підрозділу податкової міліції керівник податкового органу (його заступник) може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків, яке надсилається платнику податків з вимогою тимчасової заборони відчуження його активів.
14 липня 2010 року вніс подання начальник Ужгородського МВПМ ДПІ у м. Ужгород на імя начальника Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про застосування умовного адміністративного арешту активів платника податків до Мукачівського міського комунального підприємства «Мукачівтепло», так як відповідач, який має податковий борг здійснює дії по передачі активів іншим особам.
Начальник Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Закарпатської області прийняв рішення № 17 від 14.07.2010 року про застосування умовного адміністративного арешту активів платника податків на строк 96 годин від години підписання вказаного рішення.
В пункті 9.2.3. ст. 9 вищезазначеного закону зазначено, що умовним арештом активів і визначається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на такі активи, яке поляни в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного податкового органу на здійснення будь-якої операції платника податків з такими активами. Зазначений дозвіл може бути наданий керівником податкового органу, якщо за висновком податковою керуючого здійснення окремої операції платником податків не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
Пунктом 9.3.3. ст. 9 Закону передбачено право керівника відповідного податкового орган) (його заступника) звернутися до суду з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення.
Судом встановлено, що податковий борг на даний час не погашений, допущені підприємством, як платником податків, порушення не усунуті, а тому є необхідність у продовженні терміну застосування умовного адміністративного арешту активів.
Оскільки податковий борг підприємства становить 3279, 4 тис. грн., суд вважає необхідним продовжити умовний адміністративний арешт активів відповідача з врахуванням суми боргу на строком на 365 днів або до погашення податкового боргу.
З урахуванням всіх обставин суд позов задовольняє.
Керуючись Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.00 №2181-111, ст. ст. 86, 158 - 163, 254 КАС України, суд -
постановив:
1. Позов Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтешго" - задовольнити повністю.
2.Продовжити дію адміністративного арешту активів платника Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" (89600 м. Мукачево, вул. Добролюбова, 11 код ЄДРПОУ 13591391) строком на 365 днів або до повного погашення боргу.
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шешеня О.М.