Постанова № 10481064, 19.07.2010, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2010
Номер справи
2а-1708/10/0370
Номер документу
10481064
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2010 року Справа № 2а-1708/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Лозовського О.А.,

при секретарі Чміль І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Нововолинської об’єднаної державної податкової інспекції  до Інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом у м. Нововолинську та сел. Жовтневому  про припинення підприємницької діяльності юридичної особи,

ВСТАНОВИВ:

Нововолинська об’єднана  державна податкова інспекція  звернулася з позовом до  Інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом у м. Нововолинську та сел. Жовтневому  про припинення підприємницької діяльності  юридичної особи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом у м. Нововолинську та сел. Жовтневому  14.07.2003 року зареєстрована виконавчим комітетом Нововолинської міської ради як суб’єкт господарської діяльності та з 12.09.2003 року перебуває на податковому обліку в Нововолинській ОДПІ як платник податків та платежів до бюджету. Відповідно до Закону України “Про систему оподаткування” Інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом у м. Нововолинську та сел. Жовтневому зобов’язана вести бухгалтерський облік та подавати до податкових органів у встановлені строки податкові декларації. Проте, відповідач допускає порушення вимог закону, оскільки з моменту реєстрації, тобто більше одного року, податкову звітність до Нововолинської ОДПІ не подає, що є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи. На момент звернення до суду у відповідача заборгованості по платежах до бюджету немає. Згідно зі статтею 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, а згідно із пунктом 17 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” податкові органи мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. Позивач просить припинити юридичну особу та зобов’язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, які спрямовані на припинення  юридичної особи.

В судове засідання позивач не з’явився, подав до суду клопотання, в якому просить справу розглядати справу без участі представника позивача та вказує, що позовні вимоги підтримує з підстав, викладених у позовній заяві та просить його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду шляхом виклику через засоби масової інформації, оголошення про виклик якого було опубліковано 10 липня 2010 року в газеті «Волинь-нова» № 75 від 10.07.2010 року, причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Оскільки, відповідно до статей 39, 128 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) повторне неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, не перешкоджає розгляду справи, тому справу розглянуто та вирішено за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

Судом встановлено, що Інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом у м. Нововолинську та сел. Жовтневому 14.07.2003 року зареєстрована виконавчим комітетом Нововолинської міської ради як суб’єкт господарської діяльності за місцезнаходженням: м.Нововолинськ, бульвар Шевченка, будинок 7, що підтверджується реєстраційними відомостями податкового органу та актом №167 від 27.05.2010 року та перебуває на обліку як платник податків в Нововолинській об’єднаній державній податковій інспекції з 12.09.2003 року за №103, що підтверджується Довідкою про взяття на облік платника податків №25 від 31.05.2010 року.

Згідно акту Нововолинської ОДПІ №167 від 27.05.2010 року фінансова звітність про здійснення господарської діяльності відповідачем не подається більше одного року.

Станом на 28.05.2010 року у відповідача заборгованості зі сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) до державного і місцевого бюджетів по картках особових рахунків немає, що стверджується довідкою №4586/19-003 від 28.05.2010 року.

Згідно пункту 2 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).

Відповідно до пункту 16.4 статті 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”  платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період.

Згідно частини 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи.

Разом з тим, статтею 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” передбачено обов’язок державного реєстратора за місцезнаходженням юридичної особи внести запис до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, та вчинити ряд дій, спрямованих на припинення юридичної особи.

Таким чином, оскільки відповідач не подавав більше як протягом одного року до Нововолинської об’єднаної державної податкової інспекції податкових декларацій, тому суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про припинення юридичної особи Інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом у м. Нововолинську та сел. Жовтневому  та зобов’язання державного реєстратора вчинити дії, передбачені статтею 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, які спрямовані на припинення юридичної особи.

Керуючись статтями 11, 17, 158, частиною 3 статті 160, статтями 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі пункту 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”,  суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу Інспекцію по контролю за благоустроєм та санітарним станом у м. Нововолинську та сел. Жовтневому  (45400, Волинська область, місто Нововолинськ, бульвар Шевченка, 7, код ЄДРПОУ 32533790).

Зобов’язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені статтею 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, які спрямовані на припинення юридичної особи Інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом у м. Нововолинську та сел. Жовтневому  (45400, Волинська область, місто Нововолинськ, бульвар Шевченка, 7, код ЄДРПОУ 32533790).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 22 липня 2010 року. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий                                                                     О.А.Лозовський