Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 липня 2010 року Справа № 2а-3745/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Зацепіній Ю.В.
за участю сторін:
представника позивача Приходько Є.В.
відповідач не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення штрафної (фінансової) санкції , -
В С Т А Н О В И В:
14 травня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення штрафної (фінансової) санкції у розмірі 3200,00 грн.
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрований виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради 22.07.2002 та зареєстрований як платник податків в ДПІ в м. Сєвєродонецьку.
30.12.2009 податковими інспекторами Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку була проведена перевірка господарської одиниці закусочної «Ілюзіон», яка належить відповідачу та розташована за адресою: АДРЕСА_1, про що складено акт перевірки №0151/12/14/23/НОМЕР_1.
На момент проведення перевірки були встановлені порушення, а саме при продажу товарів розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій ( далі РРО); особі, яка отримала послугу, розрахунковий документ встановленої форми не був наданий; роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснювалась без наявності відповідної ліцензії; здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями у приміщенні та на території навчальних закладів, закладів охорони здоровя.
19.01.2010 на підставі акту перевірки ДПІ в м. Сєвєродонецьку було прийнято рішення №0000162304 про застосування до ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій на суму 75,00 грн. за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та рішення про застосування фінансових санкцій №12140005/23-455 у розмірі 3400,00 грн. за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Штрафна санкція у розмірі 75,00 грн. та 200,00 грн. відповідачем була сплачена, тому позивач просить стягнути з ОСОБА_2штрафну санкцію у розмірі 3200,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеному у позові, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, на адресу суду повернувся конверт у звязку із закінченням терміну зберігання.
Відповідно до ч.1 ст. 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобовязані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
Тому суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2 як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрований виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради 22.07.2002 (а.с. 4).
Відповідач перебуває на обліку у ДПІ в м. Сєвєродонецьку.
Згідно акту перевірки №0151/12/14/23/НОМЕР_1 від 30.12.2009 за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, що була проведена у закусочній «Ілюзіон», яка належить відповідачу та розташована за адресою: АДРЕСА_1, були встановлені такі порушення: при продажу товарів розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій ( далі РРО); особі, яка отримала послугу, розрахунковий документ встановленої форми не був наданий; роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснювалась без наявності відповідної ліцензії; здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями у приміщенні та на території навчальних закладів, закладів охорони здоровя (а.с. 5-6).
Рішенням №0000162304 від 19.01.2010 до відповідача були застосовані фінансові санкції на суму 75,00 грн. за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (а.с. 7 об).
Рішенням №12140005/23-455 від 19.01.2010 до відповідача були застосовані фінансові санкції на суму 3400,00 грн. за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (а.с. 9).
Як вбачається із зворотного боку облікової картки платника, наданого представником позивача у судовому засіданні, станом на 09.07.2010 відповідачем сплачена штрафна санкція у розмірі 75,00 грн. за рішенням №0000162304 та частково сплачена штрафна санкція за рішенням №12140005/23-455 на суму 200,00 грн. Сплаті підлягає штрафна санкція у розмірі 3200,00 грн.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п.2 ст.3 Закону субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у приміщеннях та на території дошкільних, навчальних закладів і закладів охорони здоровя.
Згідно ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється субєктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
У разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідачем була частково сплачена штрафна санкція на суму 200,00 грн., що підтверджується зворотним боком облікової картки платника, несплаченою залишилась санкція у розмірі 3200,00 грн. Тому суд вважає, що позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення штрафної (фінансової) санкції у розмірі 3200,00 грн. підлягає задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
Керуючись ст.ст. 19,67 Конституції України, Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», ч.4 п.1 ст.8, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення штрафної (фінансової) санкції у розмірі 3200,00 грн., яка застосована рішенням №12140005/23-455 від19.01.2010, задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (ід. код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 31119106700080, код 3021081100, отримувач УДК в м. Сєвєродонецьку, код отримувача 24046627, МФО 804013) штрафну санкцію у розмірі 3200,00 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
СуддяМатвєєва В.В.