Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 червня 2010 року Справа № 2а-4102/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Шембелян В.С. при секретарі судового засідання Бородіній І.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Приватного підприємства «КРИСТАЛ-1» про стягнення штрафної санкцій в сумі 1910, 50 грн., - В С Т А Н О В И В :
26 травня 2010 року позивач звернувся з адміністративним позовом до ПП «КРИСТАЛ-1» в якому просив стягнути з відповідача суму штрафних санкцій в розмірі 1910, 50 грн., посилаючись на те, що за результатами перевірки господарської одиниці магазину, що розташований за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Курчатова, 26 були встановлені порушення ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та були накладені штрафні санкції в розмірі 1910, 50 грн. У звязку з чим, позивач просив стягнути з відповідача суму штрафних санкцій у розмірі 1910, 50 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що приватне підприємство «КРИСТАЛ-1» зареєстроване, як субєкт підприємницької діяльності і.к. 32990479, свідоцтво № 1383105 0002 001278 від 07.06.04р. (а.с.4).
За результатами перевірки ДПІ м. Сєвєродонецька в Луганській області складено акт № 0152\12\14\23\32990479 від 31.12.09р. по дотриманню вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995р
Відповідно до акту перевірки від 31.12.09 року були встановлені наступні порушення:
- розрахункова операція проведена через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування товару. Порушення вимог п. 2.6. положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного Банку України від 15.12.04р. № 637,
- не проведене оподаткування готівкових коштів у день їх фактичного надходження в розмірі 32, 50 грн.
- продаж алкогольних напоїв на розлив (а.с. 5-7). З актом відповідач був ознайомлений.
На підставі акту перевірки податковим органом були винесені податкові повідомлення рішення від 19.01.2010 року № 0000152304 на суму 210, 50 грн. та № 12140004\23-455 від 19.01.10р. на суму 1700 грн. (а.с. 10 зворот, 11). Рішення про застосування штрафних санкцій надсилались відповідачу, та не було ним оскаржені, тобто вони вважаються узгодженими.
Пунктом 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 19.12.95р. №481\95- ВР передбачено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. В разі несплати сума фінансових санкцій стягується за рішенням суду.
Таким чином позовні вимоги, щодо стягнення з відповідача застосованих фінансових санкцій за виявлені правопорушення, знайшли своє підтвердження у судовому засідання та підлягають задоволенню, в розмірі, що на час винесення рішення складає: 1910, 50 грн.
Питання щодо судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції м. Сєвєродонецьку Луганської області задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «КРИСТА-1» до Державного бюджету України штрафну санкцію у розмірі 210, 50 грн.( двісті десять) гривень 50 коп. на розрахунковий рахунку 3111114700080, код 21080900, отримувач УДК в м. Сєвєродонецьку, код отримувача 24046627, МФО 804013, та фінансову санкцію у сумі 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень на р\р 31119106700080, код 21081100, отримвач УДК в м. Сєвєродонецьку, код отримувач 24046627, МФО 804014.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено та підписано 29.06.10р.
СуддяШембелян В.С.