Постанова № 10464360, 02.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.06.2010
Номер справи
2а-5379/10/2670
Номер документу
10464360
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

02 червня 2010 року 15:27 № 2а-5379/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Каракашьяна С.К.

при секретарі судового засідання Попові В.С., розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу

За позовомДержавної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області

доЗакритого акціонерного товариства «Лакма»

простягнення податкової заборгованості в сумі 588,94 грн. За участю представників сторін

позивача: Сингаєвська Л.В. (довіреність від 10.06.2009р. №2018/9/10-036)

відповідач: не зявились

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 02.06.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області з позовом до Закритого акціонерного товариства «Лакма»про стягнення податкової заборгованості в сумі 588,94 грн.

Позивач в обґрунтування заявлених вимог зазначає, що ЗАТ «Лакма»є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»і на даний час відповідач має заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 588,94 грн.

Відповідач в судове засідання не прибув, представника не направив, заперечення на позов не надав, хоча був повідомлений про розгляд даної справи належним чином за адресою, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі - 04074,м.Київ, вул. Коноплянська, 12, тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Закрите акціонерне товариство «Лакма»(далі - ЗАТ «Лакма») зареєстровано Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією 02.11.1992р. №10000691870.

Відповідач зареєстрований платником земельного податку в Державній податковій інспекції у Вишгородському районі Київської області.

ЗАТ «Лакма»було подано до ДПІ у Вишгородському районі податковий розрахунок орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2008р., в якому сума податку на землю, яка підлягала сплаті за 2008р., становить 4844,63грн.

Працівниками ДПІ у Вишгородському р-н Київської області була проведена перевірка своєчасності подання податкової декларації орендної плати за землю до бюджету, під час якої встановлено порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За результатами перевірки складено акт №1349/15-3/00204625 від 16.11.09р., яким встановлено порушення ст. 14 Закону України від 03.07.1992р. № 2535-ХІІ «Про плату за землю»(із змінами та доповненнями), п.п.4.1.4, п.4.1 ст.4, Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі даного акту податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №0007711503/0 від 25.11.2009р., яким визначено штрафну санкцію у розмірі 170,00грн.

Зазначене податкове повідомленнярішення 20.11.2009р. було направлено відповідачу засобами поштового звязку.

Згідно ст.2 Закону України "Про плату за землю" № 2535-XII від 03.07.1992 року (далі Закон № 2535 - XII), використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Обєктом плати за землю є ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди. Субєктом плати за землю (платником) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар (ст. 5 Закону № 2535-ХІІ).

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-ХІІ від 04.12.1990 р. із змінами та доповненнями, завданням органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів ( обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством ( далі -податків, інших платежів).

Згідно ст. 27 Закону України «Про плату за землю»№ 378/96-ВР від 19.09.1996р., контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється державними податковими інспекціями.

Відповідно до ч. 3 ст. 14, ст. 17 цього ж Закону, нарахування земельного податку громадянам проводиться державними податковими інспекціями, які видають платникові податків до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про сплату податку. Земельний податок сплачується рівними частками власниками землі землекористувачами - виробниками товарної сільськогосподарської і рибної продукції та громадянами до 15 серпня і 15 листопада, а всіма іншими платниками - щоквартально до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця.

Як вбачається судом з матеріалів справи, сума узгодженого податкового зобовязання по орендній платі за землю, що визначена в вищезазначеному податковому повідомлені-рішенні та податковій декларації, була сплачена відповідачем частково, у звязку з чим у відповідача виник податковий борг у розмірі 588,94 грн.

Відповідно до пункту 5.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та п. 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 вищезазначеного Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли платник податків розпочинає процедуру адміністративного оскарження.

В десятиденний термін, відповідно до абз. 3 п.п.5.3.1 п.5.3, ст.5 Закону, відповідач податкове зобов'язання не сплатив та, згідно п.п.5.2.2 п.5.2 ст.5, не розпочав процедуру апеляційного оскарження.

В судовому порядку податкові повідомлення-рішення відповідач не оскаржував.

Відповідно до п.5.4 ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу.

Згідно ст.16 вищезазначеного Закону, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої що діяла на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п.6.2. ст.6 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

Згідно з п.п. 16.4.1. п.16.4. ст.16 згаданого Закону, за прострочення встановлених строків сплати, в тому числі не утриманого у джерела виплати або утриманого не повністю, стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми недоплати.

На вимогу абзацу першого п.п.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", з моменту виникнення податкового боргу відповідачу було направлено першу податкову вимогу 1/1067 від 31.12.08р. та другу податкову вимогу № 2/67 від 02.02.09р., які були розміщені на дошці податкових оголошень, у звязку з відмовою відповідача від отримання.

Податкові вимоги оскаржені не були, сума податкового боргу залишилась не сплачена.

В звязку з наявністю податкового боргу, ДПІ у Вишгородському районі було прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу № 14 від 04.03.2009р.

П.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З вищезазначеного Закону, активи платника податку можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, податковий борг відповідача перед бюджетом становить 588,94 грн.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області задовольнити повністю.

2.Стягнути з закритого акціонерного товариства "Лакма" (м.Київ, вул.Коноплянська, 12, ідент.код 00204625) 588 (п'ятсот вісімдесят вісім) грн. 94 коп. орендної плати за землі комунальної власності на користь Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя С.К. Каракашьян