ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 травня 2010 року 14:44 № 2а-1891/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Каракашьяна С.К.
при секретарі судового засідання Попові В.С., розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу
За позовомЗаступника прокурора Дарницького району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м.Києва
доВідкритого акціонерного товариства «Свемон Київ»
простягнення заборгованості у розмірі 84 569,91 грн. За участю представників сторін
позивача: ОСОБА_1 (дов. від 10.03.2010р. № 63 )
відповідач: не з’явились
прокуратури: не з’явились
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.05.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Заступник прокурора Дарницького району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м.Києва з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Свемон Київ»про стягнення заборгованості у розмірі 84 569,91 грн.
Позивач в обґрунтування заявлених вимог зазначає, що ВАТ «Свемон Київ»є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»і на даний час відповідач має заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 84 569,91 грн.
Відповідач в судове засідання не прибув, представника не направив, заперечення на позов не надав, хоча був повідомлений належним чином (докази наявні в матеріалах справи), тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство «Свемон Київ»(далі - ВАТ «Свемон Київ») зареєстровано Дарницькою районною у місті Києві державною адміністрацією 27.12.1995р.
Місцезнаходження підприємства відповідно до установчих документів (юридична адреса): 02156, м.Київ, вул. Братиславська,6а.
Відкрите акціонерне товариство «Свемон Київ»є платником податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування" і на даний час є боржником перед бюджетом.
Згідно ст.2 Закону України "Про плату за землю" № 2535-XII від 03.07.1992 року (далі Закон № 2535 - XII), використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Об’єктом плати за землю є ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди. Суб’єктом плати за землю (платником) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар (ст.. 5 Закону № 2535-ХІІ).
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності є договір оренди такої земельної ділянки.
Платники орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності самостійно обчислюють суму орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-ХІІ від 04.12.1990 р. із змінами та доповненнями, завданням органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів ( обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством ( далі -податків, інших платежів).
Згідно ст. 27 Закону України «Про плату за землю»№ 378/96-ВР від 19.09.1996р., контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється державними податковими інспекціями.
Відповідно до ч. 3 ст. 14, ст. 17 цього ж Закону, нарахування земельного податку громадянам проводиться державними податковими інспекціями, які видають платникові податків до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про сплату податку. Земельний податок сплачується рівними частками власниками землі землекористувачами - виробниками товарної сільськогосподарської і рибної продукції та громадянами до 15 серпня і 15 листопада, а всіма іншими платниками щоквартально до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця.
До ДПІ у Дарницькому районі м.Києва ВАТ «Свемон Київ»подано податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форми власності за 2009 рік, на підставі якого в картці особового рахунку товариство щомісячно відбувались нарахування орендної плати.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було самостійно узгоджено податкові зобов’язання зі сплати земельного податку шляхом подання податкової декларації №1499 від 29.01.2009р., загальна сума нарахувань становила 217040,34 грн. Підприємством було частково сплачено недоїмку у розмірі 136080,07грн. Залишок несплаченої пені 3609,64. Загальна сума заборгованості по орендній платі для юридичних осіб становить 84569,91 грн.
Відповідно до пункту 5.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та п. 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п.5.4 ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу.
Згідно ст.16 вищезазначеного Закону, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п.6.2. ст.6 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
Згідно з п.п. 16.4.1. п.16.4. ст.16 згаданого Закону, за прострочення встановлених строків сплати, в тому числі не утриманого у джерела виплати або утриманого не повністю, стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми недоплати.
На вимогу абзацу першого п.п.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", з моменту виникнення податкового боргу відповідачу було направлено першу податкову вимогу 1/1384 від 05.06.09р., яка згідно повідомлення поштового відправлення була вручена представнику відповідача.
Оскільки після направлення першої податкової вимоги відповідач не погасив суму податкового боргу, на фактичну адресу відповідача було надіслано другу податкову вимогу № 2/1736 від 17.08.2009р., яка згідно акта від 14.09.2009р. № 1736 була розміщена на дошці податкових оголошень.
Податкові вимоги оскаржені не були, сума податкового боргу залишилась не сплачена.
П.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З вищезазначеного Закону, активи платника податку можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, податковий борг відповідача перед бюджетом становить 84 569,91 грн.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Заступника прокурора Дарницького району м. Києва задовольнити повністю.
2.Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Свемон - Київ" (м.Київ, вул.Братиславська, 6а, ідент.код 01190416) 84569 (вісімдесят чотири тисячі пя'тсот шістдесят дев'ять) грн. 91 коп. орендної плати на р/р 33213812700003 до УДК у Дарницькому районі м.Києва, код 26077885 в ГУДК України у м.Києві, МФО 820019, КБК 13050200.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.К. Каракашьян