Постанова № 1046220, 26.09.2007, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2007
Номер справи
2а-1831/07
Номер документу
1046220
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-1831/07

“26”вересня 2007 року                        м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого – Судді Данилової М.В.,

при секретарі – Шаповаловій О.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова до Акціонерного товариства “Герць” про стягнення коштів,

встановив :

Позивач звернувся до Харківського адміністративного суду з  зазначеним позовом та просить суд стягнути з відповідача фінансові санкції за порушення законодавства у розмірі 1456,00 грн.

 

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що фахівцями Державної податкової адміністрації в Харківській області 27.11.2006р. в ході перевірки було встановлено порушення з боку відповідача, а саме – невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі продажу по розрахунковій книжці – квитках, виданих з початку робочого дня; невикористання при здійсненні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій, розрахункової книжки при наданні послуги з проїзду у міському автотранспорті на суму 1,15 грн. та невидача розрахункового документу споживачеві, про що було складено акти перевірки від 27.11.2006р. № 20330519/23-20/21173414; № 20330517/23-20/21173414; № 20330518/23-20/21173414.

 Загальна сума санкцій згідно проведеної перевірки за всіма складеними актами становить 1456,00 грн., про що було позивачем 13.12.2006р. було винесено відповідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Санкції відповідачем до цього часу не сплачено. Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” позивач наділений правом звернутися до суду для стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами.           

      Представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

      Представник відповідача проти позову заперечував та пояснив, що  відповідно до п.4 ст. 9 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” розрахункові книжки не застосовуються на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером та номінальною вартістю. Як стверджує відповідач, саме такі талони застосовуються ним при наданні послуг з перевезення пасажирів, і, таким чином, застосування розрахункової книжки в цьому випадку зазначеним вище Законом не передбачено. В той же час книга обліку розрахункових операцій відповідачем застосовувалась відповідно до вимог зазначеного Закону, отже , як він вважає , штрафні санкції було накладено на нього незаконно.

      Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог . При цьому суд виходить з наступного.

      Відповідно до ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, серед іншого, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;  видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування. Відповідно до ст. 22 цього Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

      При здійсненні перевірки був встановлений факт невикористання розрахункової книжки, яка складається з блоків послідовно пронумерованих квитків встановленої форми, що передбачена п. 4.2. Порядку реєстрації та ведення КОРО та РК, затвердженого Наказом ДПА України № 614 від 01.12.2000р.. Тобто для міського пасажирського автотранспорту передбачений окремий вид розрахункової книжки, що складається з блоків квитків, форма яких для маршрутних таксі передбачена п. 7.3. Положення про форму та зміст розрахункових документів. За невидачу у маршрутному таксі квитка, який є розрахунковим документом та є складовою частиною встановленого виду розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій. Для фіксації здійснення розрахункових операцій при наданні послуг перевезення пасажирів міським автотранспортом передбачено необхідність  ведення книги обліку розрахункових операцій окремого зразку. Згідно п.п. 3.2.3. Інструкції видача квитків і товарно-касових книг підзвітним особам провадиться перед початком робочої зміни та перед виїздом на лінію записуються номери квитків відомості видачі та приймання квитків та у квитково-касовий лист до розділів “Облік руху квитків та готівки” та “Облік квитків за номерами”, а після завершення рейсу записуються у розділі “Облік квитків по закінченні рейсу” квитково-касового листа номери використаних квитків.

      Таким чином водій повинен самостійно при здійсненні кожної розрахункової операції – отримання готівкових коштів видати квиток, що є розрахунковим документом та частиною певного виду розрахункової книжки, яка складається з блоків пронумерованих квитків, а після кожного рейсу вносити запис про продані квитки до КОРО певного виду. Тому наявність грошових коштів на місці проведення розрахункових операцій повинна співпадати з сумою продажу по розрахунковій книжці, що складається з блоків квитків, а саме : кількості виданих квитків з початку робочого дня, що передбачено п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

На підставі аналізу наведених нормативно-правових актів суд приходить до висновку про те, що застосування штрафних санкцій до відповідача за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в даному випадку є правомірним, а сума санкцій, не сплачена відповідачем, підлягає примусовому стягненню.

Крім того, факт правомірності нарахування фінансових санкцій встановлено постановою господарського суду Харківської області від 11.04.2007р. по справі № АС-27/09, яка набула законної чинності.

Враховуючи положення ст. 72 КАС України , згідно якої обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі сторони, суд приймає до уваги цю обставину при вирішенні даної справи. 

На підставі викладеного, ст.,ст.3,9,22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, Порядку реєстрації та ведення КОРО та РК, затвердженого Наказом ДПА України № 614 від 01.12.2000р.,та керуючись ст. , ст. 72,160,161,162,163 КАС України, суд

 

ПОСТАНОВИВ :

      Позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова до Акціонерного товариства “Герць” про стягнення коштів– задовольнити повністю .

Стягнути з Акціонерного товариства “Герць” (код ЄДПРОУ 21173414) на рахунок УДК у Ленінському районі м. Харкова в установі ГУДК в Харківській області, МФО 851011 - № 31113106700006 санкції в розмірі 1456,00 грн., код платежу 3021081100.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

      Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд  шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України .

                                          Головуючий  суддя       /підпис/             М.В. Данилова

З оригіналом згідно. Оригінал зберігається в справі суду.

                      СУДДЯ :