Єдиний державний реєстр судових рішень
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/1214/22-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач), звернулась в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області викладені в листі від 09.09.2021року № 2400-1706-8/32049 та рішенні (розрахунку) від 02.09.2021року № 977260172218 про перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до вимог частини 2 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 60 відсотків від місячної (чинної) заробітної плати, згідно довідки прокуратури Чернівецької області від 29.06.2016 за № 18/274вих-16 починаючи з 13.12.2019 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугою років ОСОБА_1 згідно з довідкою прокуратури Чернівецької області від 29.06.2016 року за № 18/274вих-16 відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05 листопада 1991 року № 1789-ХІІ та ч. 20 ст. 86 "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-411, починаючи з 13.12.2019 року в розмірі 90% від суми місячної заробітної плати, зазначеної в довідці прокуратури Чернівецької області від 29.06.2016 за № 18/274вих-16 та виплатити різницю між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії за рахунок фінансування для виплат пенсій;
- стягнути на користь позивача понесені витрати по сплаті судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області;
- відповідно до ст. 371, 372 КАС України зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області забезпечити виконання рішення суду відповідно до п. 2 резолютивної частини позовної заяви шляхом:
- перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 не пізніше одного місяця з дня набрання законної сили судовим рішенням;
- здійснення виплати коштів, що складають різницю між виплаченою та нарахованою згідно з рішенням суду пенсією за вислугу років упродовж двох місяців з дати проведення перерахунку одноразовою сумою на поточний рахунок в Аваль банк (рахунок на який здійснюються поточні виплати пенсії).
АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.
1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що з 2000 року перебуває на обліку у відповідача і отримує пенсію за вислугою років відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", виходячи із розміру 90 відсотків від чинної на той час заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури області.
Звертав увагу суду, що звернувся до відповідача із заявою щодо здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії з розрахунку 90% від заробітної плати (грошового забезпечення) у зв`язку із підвищенням заробітної плати за відповідною посадою.
Відповідачем прийняте рішення про відмову в перерахунку пенсії з розрахунку 90% від заробітної плати (грошового забезпечення) яке обґрунтоване тим, що згідно з частиною 2 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" пенсія обчислюється в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. А тому перерахунок пенсії згідно з довідкою про розмір заробітної плати проведено в розмірі 60 відсотків від суми заробітку.
На думку позивача, таке рішення відповідача є протиправним та таким, що грубо порушує конституційні права на соціальних захист і пенсійне забезпечення, оскільки відсотковий рівень у розмірі 60 відсотків від суми місячної заробітної плати передбачений для призначення, а не перерахунку пенсій, тому при перерахунку пенсії позивача повинен застосовуватися той відсоток, який діяв на момент її призначення.
Крім того, позивач вважає, що відповідач зобов`язаний виплатити заборгованість, яка складається з різниці між виплаченою та перерахованою пенсією.
2. Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Зазначив, що Конституційний Суд України прийняв рішення, яким вирішив, що положення частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру", визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Заперечуючи проти позову також зазначив, що право на перерахунок пенсії виникає для осіб за зверненнями, що надійшли починаючи з 12 грудня 2019 року, для яких момент виникнення права на перерахунок настав не раніше 13 грудня 2019 року.
При цьому зазначив, що стаття 50-1 "Про прокуратуру" щодо призначення пенсії у розмірі 80 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески (за кожен повний рік роботи понад 10 років на відповідних посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку) змінена ще з 01.10.2011, відповідно до Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" №3668 від 08.07.2011 тобто з 01.10.2011 пенсія обчислювалась в розмірі 80 %, з 01.05.2014 - у розмірі 70% (відповідно до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" № 1166 від 27.03.2014, а з 01.01.2015 - 60% від заробітної плати (відповідно до Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" № 76 від 28.12.2014року).
Отже, норма статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" щодо обчислення пенсій в розмірі 90% змінена з 01.10.2011, з 01.05.2014 та з 01.01.2015 і крім того, на сьогодні вказана стаття - втратила чинність у зв`язку з прийняттям Закону № 1697.
Зверталась також увага суду на те, що згідно з рішенням Конституційного Сулу України від 13.12.2019 року призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ В СПРАВІ.
1. Ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ ТА ВІДПОВІДНІ ПРАВОВІДНОСИНИ.
1. Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.04.2021 року в справі № 600/1280/20-а, яке набрало законної сили, після перегляду апеляційною інстанцією, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, викладені у його листах від 16.01.2020 р. № 2400-0214-8/1360, від 18.03.2020 № 452-406/Н-08/8-2400/20, від 15.06.2020 року № 1095-969/Н-02/8-2400/20, про відмову здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 .
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугою років ОСОБА_1 згідно з довідкою прокуратури Чернівецької області від 29.06.2016 р. за № 18/274вих-16, відповідно до вимог статті 50-1 Закону України Про прокуратуру від 05 листопада 1991 року № 1789-ХІІ та частини 20 статті 86 Закону України Про прокуратуру починаючи з 13.12.2019 р. та виплатити заборгованість по пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат.
В решті позовних вимог, які стосуються зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплати пенсії на підставі довідки прокуратури Чернівецької області від 29.06.2016 р. за № 18/274вих-16 виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, без обмеження граничного розміру з урахуванням раніше проведених виплат відмовлено, оскільки такі вимоги є передчасними.
Відповідно до зазначеного рішення суду встановлено наступне.
Позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" №1789 від 05.11.1991 р. з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати.
На підставі довідки прокуратури Чернівецької області від 29.06.2016 р. за № 18/274вих-16 про розмір заробітної плати для обчислення пенсії на посаді прокурора прокуратури Чернівецької області станом на 01.12.2015 р., позивач 02.01.2020 р., 02.06.2020 р. звернулась до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати.
Згідно листів пенсійного органу від 16.01.2020 р. № 2400-0214-8/1360, від 18.03.2020 № 452-406/Н-08/8-2400/20, від 15.06.2020 року № 1095-969/Н-02/8-2400/20 позивачу повідомлено, зокрема, що право на перерахунок пенсії виникає для осіб за зверненнями, що надходять починаючи з 13.12.2019 року. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам після 13.12.2019 року. Пенсійний орган зазначив, що неможливо перерахувати пенсію на підставі наданої позивачем довідки, оскільки у вказаній довідці відсутня інформація про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
2. Судом у цій справі також встановлено, що 30.08.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою «Про виконання рішення Чернівецького окружного суду від 28.04.2021 року в справі № 600/1280/20-а», в якій власне і клопотав перед відповідачем здійснити перерахунок та виплату пенсії, на підставі довідки прокуратури Чернівецької області від 29.06.2016 р. за № 18/274вих-16 виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, без обмеження граничного розміру з урахуванням раніше проведених виплат.
3. 09.09.2021 року відповідач листом № 2400-1706-8/32049 повідомив позивача про те, що пенсію обчислено виходячи з розміру 60% від суми заробітної плати 44521,86 грн зазначеної у довідці Чернівецької обласної прокуратури № 18/274 вих16 від 29.06.2016 року, що дорівнює 26713,12 грн, починаючи з 13.12.2019 року.
ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.
1. Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
2. Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих визначалося статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі - Закон №1789-ХІІ).
3. Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що предметом в цій справі є питання щодо розміру відсотку, який підлягає застосуванню при перерахунку пенсії, призначеної працівнику прокуратури відповідно до Закону № 1789-XII, а також виплата різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії за рахунок фінансування для виплат пенсії.
Так, статтею 50-1 Закону № 1789-ХІІ у редакції, чинній до 01.10.2011, було передбачено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
4. Законом України від 08.07.2011 № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" у статтю 50-1 Закону № 1789-ХІІ внесено зміни, відповідно до яких пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
5. Законом України від 27.03.2014 № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" у статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ у частинах другій і п`ятій цифри " 80" замінено цифрами "70".
6. Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" у статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ у частинах другій та п`ятій цифри " 70" замінено цифрами " 60".
7. За правилами частини 18 цієї статті (у редакції, чинній до 01.01.2015) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи. З 01.01.2015 умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначалися Кабінетом Міністрів України.
8. Водночас 15.07.2015 набрав чинності Закон № 1697-VII, відповідно до Розділу ХІІ Прикінцевих положень якого визнано таким, що втратив чинність із набранням чинності цим Законом, зокрема, Закон № 1789-XII, крім, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, що втратили чинність з 15.12.2015.
З набранням чинності Законом № 1697-VII пенсійне забезпечення працівників прокуратури регулюється положеннями статті 86, за правилами частин першої, другої якої прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років. Пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Згідно з частиною 20 цієї статті призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.
9. Вирішуючи питання щодо визначення норм права, які регулюють спірні правовідносини, суд виходить із такого.
Відповідно до частини 1 статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
За загальним правилом норма права діє щодо відносин, які виникли після набрання чинності цією нормою. Тобто до правовідносин застосовується той закон, під час дії якого вони настали.
Позицію щодо незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів висловлював Конституційний Суд України. Так, згідно з висновками щодо тлумачення змісту статті 58 Конституції України, викладеними у рішеннях Конституційного Суду України від 13.05.1997 № 1-зп, від 09.02.1999 № 1-рп/99, від 05.04.2001 № 3-рп/2001, від 13.03.2012 № 6-рп/2012, закони та інші нормативно-правові акти поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності; дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється із втратою ним чинності, тобто до певного юридичного факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце; дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
10. Враховуючи наведене, до правовідносин щодо визначення відсоткового значення розміру пенсії, право на перерахунок якої виникло після набрання чинності Законом № 1697-VII, повинні застосовуватись виключно норми цього Закону, оскільки застережень щодо застосування норми, що визначала розмір місячного заробітку у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, Закон № 1697-VII не містить та не встановлює окремого порядку обчислення відсоткового розміру під час перерахунку раніше призначеної пенсії з урахуванням норми Закону № 1789-XII, що визначала розмір місячного заробітку у відсотках та яка діяла на момент призначення пенсії, тобто одночасного застосування норм, які передбачені різними законами.
Такий правовий висновок узгоджується з покладеним в основу Закону № 1697-VII принципом єдності системи прокуратури України, що забезпечується, зокрема єдиним статусом прокурорів, який передбачає однакове матеріальне та соціально-побутове забезпечення, зокрема пенсійне забезпечення прокурорів.
11. З огляду на наведене, розмір відсотків, який враховується під час перерахунку пенсії має бути співмірним із тим, який застосовується під час призначення пенсії працівникам прокуратури. Встановлення різних підходів до порядку обчислення відсоткового розміру під час перерахунку пенсії після набуття чинності Законом № 1697-VII порушує справедливий баланс між інтересами працівників прокуратури, яким пенсія призначається відповідно до цього Закону та тими, яким вона була призначена відповідно до Закону № 1789-XII, ставить у нерівне становище працівників прокуратури, які отримали право на пенсію відповідно до Закону № 1697-VII.
12. У рішенні Конституційного Суду України від 22.05.2018 N 5-р/2018 зазначено, що положення частини першої статті 22 Конституції України необхідно розуміти так, що при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих конституційних прав і свобод людини, якщо таке звуження призводить до порушення їх сутності.
При цьому слід зазначити, що гарантією належного пенсійного забезпечення працівників прокуратури є право на безумовний перерахунок розміру пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Таке право за своєю суттю направлене на збільшення розміру виплачуваної працівнику прокуратури пенсії, а гарантія дотримання конституційного права на соціальний захист, зокрема щодо недопущення зменшення такого розміру у випадку перерахунку пенсії, має бути забезпечена виплатою пенсії в раніше встановленому розмірі.
13. Верховний Суд у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду в постанові від 21.12.2021 року в справі №580/5962/20 - вважав за необхідне відступити від висновку викладеного, зокрема у постанові Верховного Суду від 10.09.2021 у справі № 580/5238/20 у подібних правовідносинах, та сформувати правовий висновок, відповідно до якого до правовідносин щодо визначення відсоткового значення розміру пенсії, право на перерахунок якої виникло після набранням чинності Законом № 1697-VII, повинні застосовуватись виключно норми цього Закону, зокрема частини другої статті 86, якими встановлено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати працівників прокуратури, а не норма, що визначає розмір місячного (чинного) заробітку у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, що відповідно до вимог частини 5 статті 242 КАС України, суд враховує під час застосування до спірних правовідносин.
14. Отже, на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії стаття 50-1 Закону № 1789-ХІІ відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону № 1697-VII у частині перерахунку пенсії втратила чинність.
З огляду на наведене, на спірні правовідносини поширюються положення частини 2 статті 86 Закону № 1697-VII, у силу вимог яких пенсія працівникам прокуратури призначається (перераховується) в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати.
Відтак, позовні вимоги, які стосуються зобов`язання перерахунку пенсії у розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати, та похідні вимоги стосовно граничного розміру і виплати різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії за рахунок фінансування для виплат пенсій є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
15. Виходячи із наведених вище висновків суду, вимоги позивача щодо зобов`язання відповідача забезпечити виконання рішення суду відповідно до ст.371 та ст.372 КАС України задоволенню не підлягають, як безпідставні.
16. Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів учасників справи, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази надані позивачем - суд дійшов висновку, що обґрунтування на які посилається позивач, не дають суду підстав для висновків, які б спростовували доводи відповідача, а тому відсутні підстави для задоволення позову.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.
1. Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
2. Враховуючи те, що в задоволенні адміністративного позову відмовлено, суд не вирішує питання про розподіл судових витрат в частині стягнення з суб`єкта владних повноважень.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області - відмовити повністю.
Розподіл судових витрат не здійснюється.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП: НОМЕР_1 ).
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (площа Центральна, 3, м. Чернівці, 58002, код ЄДРПОУ: 40329345).
Суддя О.В. Боднарюк