Справа № 2- 3627/2010
Р I Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Заочне рішення
31 травня 2010 року Оболонський районний суд м. Києва в складі: головуючого судді Борисової О. В.
при секретарі Бондаренко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Акціонерної енергопостачальної компанії „Київенерго” до ОСОБА_1 про стягнення збитків,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення збитків в сумі 6684,38 грн., обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.
11.12.2007 року між АЕК «Київенерго» та відповідачем був укладений договір № 052534-113-14 про користування електричною енергією.
Відповідно до п.п.1, 11 договору надання послуг за користування електричною енергією, позивач зобов”язується постачати споживачу електричну енергію в необхідних йому обсягах відповідно до потужності електроустановок споживача з гарантованим рівнем надійності, безпеки та якості, а відповідач зобовязаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати одержану електричну енергію за обумовленими тарифами (цінами) у терміни, передбачені цим договором.
Згідно з п. 53 Правил користування електричною енергією для населення у разі виявлення уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі актів розкрадання електричної енергії, виявлені представниками електропостачальника порушення фіксуються в акті, а саме: на місці виявлення порушення за встановленою формою оформляється(складається) двосторонній акт порушень.
У разі відмови споживача від підпису в акті робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (енергопередавальної організації), а також незалежно від наявності в ньому підпису споживача чи іншої особи, що знаходиться в помешканні споживача на момент виявлення порушення.
Крім того, акт порушень, складений з дотриманням вимог п.53 Правил користування електричною енергією для населення є підставою для визначення обсягу недорахованої електричної енергії, суми(величини) завданих енергопостачальнику збитків протиправними діями споживача та, відповідно виписування споживачу додаткових розрахункових документів для сплати відповідно до законодавства України, а також на підставі акта енергопостачальника має право відключити споживача від електропостачання у випадках, передбачених п.3 вказаних Правил, зокрема, у разі самовільного підключення до електричної мережі та розкрадання електричної енергії безпосередньо після складання відповідного акта про порушення Правил з метою припинення зазначених порушень. При цьому не передбачено направлення споживачу попередження про відключення електричної енергії.
27.10.2009 р. працівниками АК „Київенерго” в ході обстеження розрахункового приладу обліку електроенергії за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено факт грубого порушення Правил користування електричною енергією для населення. На підставі виявленого порушення було складено акт про порушення Правил за № 902068, яким зафіксовано самовільне підключення до комутуючих апаратів поза засобом обліку.
На підставі даного акту було зроблено розрахунок обсягу та вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушень відповідачем Правил, відповідно до якого заподіяні позивачу збитки склали 6684,38 грн. Нарахування проведені за період з 11.12.2007 р. по момент виявлення порушення(складання акта).
Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами(цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією обчислюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006р. № 562 (зі змінами та доповненнями). Дана методика застосовується незалежно від наявності або відсутності укладеного між споживачем та енергопостачальником договору про користування електричною енергією та при проведенні розрахунку збитків не враховується наявність у споживача пільг з оплати спожитої електроенергії. Відповідно до даної методики обчислюється не розмір штрафу, а вартість недорахованої електричної енергії.
Акт про порушення Правил за № 902068 був винесений на розгляд комісії з розгляду актів порушення правил користування електричною енергією для населення та нарахувань за ними. На засіданні комісії було прийнято рішення про те, що акт складено правомірно, підстави для відміни нарахувань відсутні. Відповідач на засіданні вказаної комісії був присутній.
В звязку з неналежним виконанням відповідачем договірних зобовязань, АЕК «Київенерго» з метою захисту своїх порушених майнових прав і законних інтересів, змушено звернутися до суду.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі і просила їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Оскільки представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи, а відповідач належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та давши оцінку доказам в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
11.12.2007 року між АЕК «Київенерго» та відповідачем був укладений договір № 052534-113-14 про користування електричною енергією.
Відповідно до акту № 902068 від 27.10.2009 р., складеного працівниками АК „Київенерго” в ході обстеження розрахункового приладу обліку електроенергії за адресою: АДРЕСА_1 про порушення Правил користування електричною енергією для населення, зафіксовано самовільне підключення до комутуючих апаратів поза засобом обліку.
На підставі даного акту було зроблено розрахунок обсягу та вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушень відповідачем Правил, відповідно до якого заподіяні позивачу збитки склали 6684 грн. 38 коп. Нарахування проведені за період з 11.12.2007 р. по момент виявлення порушення(складання акта).
Таким чином, сума збитків, завданих відповідачем позивачу становить 6684,38 грн.
Відповідно до положень „Правил користування електричною енергією для населення” та п.12 договору про користування електричною енергією № 052534-113-14, укладеного сторонами 11.12.2007 р. електропостачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними позивачем під час користування електричною енергією.
Вказані обставини підтвержуються наступними доказами: договором від 11.12.2007 року № 052534-113-14, актом про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 902068 від 27.10.2009 р., розрахунком розміру відшкодування збитків за актом № 902068 від 27.10.2009, протоколом № 133 від 30.11.2009 р. засідання комісії з розгляду актів порушень Правил користування електричною енергією для населення та умов договорів про користування електричною енергією і нарахувань за ними, листом-повідомленням від 04.11.2009 р за № 048/343/1-1161, попередженням від 18.02.2010 р. за № 048/343/1-144.
Таким чином суд вважає, що позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача суми завданих збитків в розмірі 6684,38 грн. законні і обгрунтовані і тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони судові витрати, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача понесені судові витрати, а саме: витрати по оплаті державного мита в розмірі 66 грн.84 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 30 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 15, 60, 88, 169, 209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 525, 526, 614, 714 ЦК України, ст.ст.3,26 Закону України „Про електроенергетику”, п.п.12,42,48,53 „Правил користування електричною енергією для населення”, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов Акціонерної енергопостачальної компанії „Київенерго” задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерної енергопостачальної компанії „Київенерго” ( на р/р № 26038301201 в ГУ по м. Києві та Київській області ВАТ „Ощадбанк”, МФО 322669, код ЄДРПОУ 00131305) збитки у розмірі 6684 грн. 38 коп., 66 грн. 84 коп. судового збору, 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, а всього стягнути 6781 грн. 22 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м.Києва через Оболонський районний суд м.Києва.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя Борисова О.В.
Судове рішення № 10453317, Оболонський районний суд міста Києва було прийнято 31.05.2010. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити необхідні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-3627/2010. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: