Рішення № 104527218, 27.05.2022, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2022
Номер справи
600/7566/21-а
Номер документу
104527218
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/7566/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

І. РУХ СПРАВИ

1.1. ОСОБА_1 (далі позивач) звернулась до суду з позовом до Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області (далі відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 08 грудня 2021р. та не неприйняття рішення про затвердження чи відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки кадастровий номер 7320585000:01:001:1368 у власність в строк, визначений ч.9 ст.118 Земельного кодексу України;

- зобов`язати Берегометську селищну раду Вижницького району Чернівецької області на черговому засіданні сесії селищної ради прийняти рішення, яким затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 , кадастровий номер 7320585000:01:001:1368, площею 0,0750 га, з цільовим призначенням - для індивідуального дачного будівництва (код 07.03), яка розташована в с. Мигове Вижницького району Чернівецької області.

1.2. Ухвалою суду від 30.12.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене провадження без повідомлення учасників справи.

ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА АРГУМЕНТИ СТОРІН

Позиція позивача

2.1. Позивач вважає, що відповідачем протиправно не прийнято відповідного рішення відповідно до вимог ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України по суті її заяви від 08.12.2021 року про затвердження проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки та передачу її безоплатно у власність, 7320585000:01:001:1368, площею 0,0750 га, з цільовим призначенням - для індивідуального дачного будівництва ( код 07.03), яка розташована в с. Мигове Вижницького району Чернівецької області та присвоїти земельній ділянці поштову адресу.

2.2. Вважає, що у даному випадку має місце бездіяльність органу місцевого самоврядування, наслідком якого є порушення конституційного права на своєчасний розгляд звернення та отримання землі в майбутньому землі у власність, яке гарантується кожному громадянину України положеннями Земельного кодексу України, Конституцією України та іншими актами.

Позиція відповідача

2.3. Відповідач правом на подачу відзиву на позовну заяву не скористався, хоча ухвалу про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі було направлено йому на офіційну електронну адресу, що підтверджується довідкою про направлення. У зв`язку із цим, суд, керуючись положеннями частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), вирішує справу за наявними матеріалами.

2.4. Водночас суд звертає увагу на положення частини 4 статті 159 КАС України, згідно змісту якої неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову, які суд застосовує у цій справі, виходячи із повної процесуальної пасивності відповідачів.

ІІІ. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

3.1. Рішенням 9 сесії VIII скликання Берегометської селищної ради від 2511.2021р. №9-11-21/-6 «Про розгляд рішення Чернівецького окружного адміністративного суду у справі №600/743/21-а від 31.05.2021 року» ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі безоплатно у власність, з цільовим призначенням - для індивідуального дачного будівництва, орієнтовною площею 0,10 га, яка розташована у межах населеного пункту с. Мигове між земельними ділянками кадастрові номери 7320585000:01:001:0872 і 7320585000:01:001:0967.

3.2. На реалізацію цього рішення, за заявою позивача ФОП ОСОБА_2 розроблено проект землеустрою та 08.12.2021 року позивач звернулась до Берегометської селищної ради із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 , кадастровий номер 7320585000:01:001:1368, площею 0,0750 га, з цільовим призначенням - для індивідуального дачного будівництва (код 07.03), що розташована в с. Мигове Вижницького району Чернівецької області.

3.2. Однак, згідно аргументів позивача, будь-якого рішення за результатами розгляду її заяви відповідачем прийнято не було.

ІV. РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ПОЗИЦІЯ СУДУ

4.1. Статтею 41 Конституції України передбачено, що право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.

4.2. Відповідно до статті 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізовується громадянами, юридичними особами та державою відповідно до закону.

4.3. Статтями 2 та 3 Земельного кодексу України від 25.10.2001 року №2768-ІІІ (далі - ЗК України в редакції, чинній на час подання позивачем заяви про затвердження проекту землеустрою) встановлено, що земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Земельні відносини регулюються Конституцією України, вказаним Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

4.4. Відповідно до статті 25 Закону України "Про землеустрій" від 22.05.2003 року, №858-IV (в редакції, чинній на час подання позивачем заяви про затвердження проекту землеустрою) проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок є одним із видів документів із землеустрою.

4.5. Згідно із частиною 1 статті 50 Закону України "Про землеустрій" від 22.05.2003 року, №858-IV проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розробляються у разі формування нових земельних ділянок із земель державної, комунальної власності (крім випадків формування земельних ділянок за іншою документацією із землеустрою) та у разі зміни цільового призначення земельних ділянок у випадках, визначених законом.

4.6. Відповідно до статті 50 ЗК України до земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів, а відповідно до частини 1 статті 51 ЗК України до земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об`єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об`єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об`єктів стаціонарної рекреації.

4.7. Частиною 1 статті 52 ЗК України передбачено, що землі рекреаційного призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

4.8. Згідно пункту «ґ» частини 1 статті 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара.

4.9. Частиною 1 статті 83 ЗК України передбачено, що землі, які належать на праві власності територіальним громадам є комунальною власністю, а згідно частини 2 цієї ж статті ЗК України у комунальній власності перебувають: а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об`єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування.

4.10. Відповідно до частини 4 статті 83 ЗК України до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать:

а) землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо);

б) землі під залізницями, автомобільними дорогами, об`єктами повітряного і трубопровідного транспорту;

в) землі під об`єктами природно-заповідного фонду, історико-культурного та оздоровчого призначення, що мають особливу екологічну, оздоровчу, наукову, естетичну та історико-культурну цінність, якщо інше не передбачено законом;

г) землі лісогосподарського призначення, крім випадків, визначених цим Кодексом;

ґ) землі водного фонду, крім випадків, визначених цим Кодексом;

д) земельні ділянки, які використовуються для забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування;

е) земельні ділянки, штучно створені в межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, що перебувають у прибережній захисній смузі водних об`єктів, або на земельних ділянках дна водних об`єктів;

є) землі під об`єктами інженерної інфраструктури міжгосподарських меліоративних систем, які перебувають у комунальній власності.

4.11. Відповідно до статті 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду цільового призначення. Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

4.12. Статтею 118 ЗК України передбачений порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами.

4.13. Зокрема, відповідно до частини 6 статті 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

4.14. Згідно із частиною 7 статті 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність особи, якій належить право власності на об`єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

4.15. Відповідно до частини 9 статті 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

4.16. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду (частина 10 статті 118 ЗК України).

4.17. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку (частина 11 статті 118 ЗК України).

4.18. Частиною 1 статті 122 ЗК України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

4.19. Отже, системний аналіз наведених норм права дає можливість дійти висновку, що законом передбачено певний алгоритм та поетапність процесу безоплатної передачі земельних ділянок державної та комунальної власності у власність громадян, а саме:

1) подання громадянином клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування щодо отримання земельної ділянки у власність;

2) отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (або мотивовану відмову у його наданні);

3) здійснення державної реєстрації сформованої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі;

4) подання громадянином проекту землеустрою до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, про що, в свою чергу, такий орган у двотижневий строк, зобов`язаний прийняти відповідне рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність або рішення про відмову передання земельної ділянки у власність чи залишення клопотання без розгляду.

4.20. При цьому, згідно положень частини 8 статті 186 ЗК України підставою для відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.

4.21. Жодних інших правових підстав для відмови у затвердженні проекту землеустрою норми Земельного кодексу України не містять. При цьому перевірка на відповідність проекту землеустрою вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів має здійснюватись саме на етапі погодження такого проекту.

4.22. Надаючи оцінку цим правовідносинам, суд виходить з того, що нормами ЗК України чітко визначені часові рамки щодо прийняття рішення про затвердження або відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність, а саме у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

4.22. Судом у цій справі встановлено, що 08.12.2021 року позивач звернулась до Берегометської селищної ради із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 , кадастровий номер 7320585000:01:001:1368, площею 0,0750 га, з цільовим призначенням - для індивідуального дачного будівництва (код 07.03), що розташована в с. Мигове Вижницького району Чернівецької області.

4.23. Тобто, отримавши 08.12.2021 року від позивача заяву про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу безоплатно у власність земельної ділянки із кадастровим номером 7320585000:01:001:1368, відповідачу належало у двотижневий строк прийняти одне із допустимих рішень про затвердження проекту землеустрою, або про відмову у затвердженні проекту землеустрою.

4.24. Однак, як стверджує позивач, будь-якого рішення за результатами розгляду її заяви відповідачем прийнято не було. У свою чергу, з огляду на неподання відзиву на позовну заяву, відповідачем не доведено зворотного.

4.25. Таким чином, відповідачем в порушення положень частини 9 статті 118 ЗК України, не дотримано обов`язку щодо своєчасного та належного розгляду та прийняття відповідного рішення стосовно поданої позивачем заяви про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її безоплатно у власність.

V. ВИСНОВКИ СУДУ

5.1. Аналізуючи матеріали адміністративної справи у своїй сукупності, суд вважає, що не прийнявши у двотижневий строк відповідного рішення по суті поданої позивачем заяви про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу безоплатно у власність земельної ділянки із кадастровим номером 7320585000:01:001:1368, відповідач допустив протиправну бездіяльність, порушивши при цьому принцип належного урядування та всупереч положень частини 2 статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

5.2. Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а згідно частини 2 цієї статті Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

5.3. Відповідачем не доведено суду правомірність своєї бездіяльності, натомість з матеріалів справи вбачається порушення прав позивача.

5.4. Однак, щодо позовних вимог в частині зобов`язання Берегометську селищну раду Вижницького району Чернівецької області на черговому засіданні сесії селищної ради прийняти рішення, яким затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 , кадастровий номер 7320585000:01:001:1368, площею 0,0750 га, з цільовим призначенням - для індивідуального дачного будівництва (код 07.03), яка розташована в с. Мигове Вижницького району Чернівецької області, суд зазначає наступне.

5.5. Статтею 245 КАС України визначено повноваження суду при вирішенні справи. Зокрема відповідно до пункту 4 частини 2 цієї статті у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

5.6. Отже, виходячи із зазначених положень статті 245 КАС України, враховуючи те, що позивачем оскаржуюється бездіяльність суб`єкта владних повноважень, суд може відповідача у цій справі зобов`язати вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

5.7. Натомість позивач просить суд зобов`язувати відповідача прийняти конкретне рішення, яким затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

5.8. Суд зазначає, що у цій справі надавалася оцінка бездіяльності відповідача щодо прийняття, відповідно до вимог частини 9 статті 118 Земельного кодексу України, відповідного рішення за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 від 08.12.2021 року про затвердження проекту землеустрою.

5.9. Тобто, як було наголошено раніше, будь-якого рішення за результатами розгляду заяви позивача відповідачем прийнято не було. Вказане свідчить про те, що оцінка відповідності та достатності поданої заяви та доданих до неї документів, для прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, відповідачем не надавалася взагалі.

5.10. За таких обставин суд не вбачає підстав для втручання в діяльність відповідача, шляхом підміни його виключної функції через зобов`язання прийняти певне рішення, а тому в задоволенні позову в цій частині необхідно відмовити.

5.11. Разом з цим, враховуючи положення статті 245 КАС України щодо права суду зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, а також положення частини 2 статті 9 КАС України щодо права суду вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, суд вважає за необхідним у цій справі вийти за межі позовних вимог і з метою надання ефективного захисту порушеному права позивача, зобов`язати відповідача:

- розглянути заяву ОСОБА_1 від 08.12.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу безоплатно у власність земельної ділянки, кадастровий номер 7320585000:01:001:1368, площею 0,0750 га, з цільовим призначенням - для індивідуального дачного будівництва (код 07.03), яка розташована в с. Мигове Вижницького району Чернівецької області, та прийняти відповідне рішення у відповідності до вимог частини 9 статті 118 Земельного кодексу України..

5.12. При цьому суд вважає за необхідне зазначити, що при прийнятті рішення відповідачем щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відсутній адміністративний розсуд, оскільки розсуд передбачає повноваження обирати у конкретній ситуації з правомірних альтернатив відповідний правомірний варіант поведінки/рішення. Прикладом таких повноважень є повноваження, які закріплені у законодавстві із застосуванням слів може, або.

5.13. У випадку, коли повноваження суб`єкта владних повноважень сформульовані через формулу дихотомії задоволити-відмовити, а фактично законодавство не передбачає альтернативи рішення при зверненні особи у разі виконання нею вимог закону, будь-які дискусії про дискреційні повноваження стають безпредметними. Встановити наявність чи відсутність умов дії норми не можна відносити до адміністративного розсуду.

VІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

6.1. Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

6.2. З матеріалів справи встановлено, що при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 908 грн., що підтверджується квитанцією №0.0.2398371762.1 від 28.12.2021 року.

6.3. Оскільки, позов задоволено частково, суд стягує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 454 грн. (пропорційно задоволеним вимогам) за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 73-77, 90, 241-246, 250 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов ОСОБА_1 до Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 08.12.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу безоплатно у власність земельної ділянки, кадастровий номер 7320585000:01:001:1368, площею 0,0750 га, з цільовим призначенням - для індивідуального дачного будівництва (код 07.03), яка розташована в с. Мигове Вижницького району Чернівецької області, та прийняття відповідного рішення у відповідності до вимог частини 9 статті 118 Земельного кодексу України,

3. Зобов`язати Берегометську селищну раду Вижницького району Чернівецької області розглянути заяву ОСОБА_1 від 08.12.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу безоплатно у власність земельної ділянки, кадастровий номер 7320585000:01:001:1368, площею 0,0750 га, з цільовим призначенням - для індивідуального дачного будівництва (код 07.03), яка розташована в с. Мигове Вижницького району Чернівецької області, та прийняти відповідне рішення у відповідності до вимог частини 9 статті 118 Земельного кодексу України.

4. В іншій частині у задоволенні позову відмовити.

5. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області судові витрати у вигляді сплаченого згідно квитанції №0.0.2398371762.1 від 28.12.2021 року судового збору у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 коп.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач Берегометська селищна рада Вижницького району Чернівецької області (смт. Берегомет, вул. Центральна, 20, 59233, код ЄДРПОУ 04416996).

Суддя О.В. Анісімов