Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2010 р. Справа № 2а-5829/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Прилипчука О.А.,
за участю секретаря судового засідання-Дишковець Ю.М.,< Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2а-5829/10/1870
за позовом Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області
до Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області (далі по тексту позивач) звернувся до суду з позовом до Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (далі по тексту відповідач, ФОП ОСОБА_1.), в якому просить суд:
- стягнути з відповідача заборгованість по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 6520 грн. 14 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 15.04.2010 р. позивачем була проведена перевірка господарської одиниці магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та належить субєкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1. Під час перевірки встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру як місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв, про що складено відповідний акт №81/32/НОМЕР_1 від 15.04.2010 р. Такими діями суб'єкт підприємницької діяльності порушив вимоги ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі Закон України №481/95).
Відповідальність за вищезазначене правопорушення передбачена абз.11 ч.2 ст. 17 Закону України №481/95 у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товару, що знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 грн. 00коп.
Таким чином, у відповідності до зазначених норм законодавства до ФОП ОСОБА_1 за порушення вимог ст. 15 Закону №481/95 винесено рішення №180685-1300-32 від 20.04.2010 р. про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 6520 грн. 14 коп.
Згідно абзацу 2 п. 3.6 Інструкції про порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону №481/95, затвердженої наказом ДААК ДПА України від 8 липня 2003 р. № 80, ФОП ОСОБА_1 повинна була в 30-ти денний термін з дня одержання рішення сплатити фінансову санкцію в сумі 6520 грн. 14 коп., але вказана сума боргу сплачена не була.
Представник позивача в судове засідання не зявилась, надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про причини неявки всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомила, заперечень стосовно позовних вимог не надала.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 15.04.2010 р. співробітниками Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області проведено перевірку господарської одиниці магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та належить субєкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1.
Під час перевірки встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру як місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв, про що складено відповідний акт №81/32/НОМЕР_1 від 15.04.2010 р. (а.с. 7-14).
20 квітня 2010 року рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Сумській області №180685-1300-32 до відповідача за порушення вимог абз.11 ч.2 ст. 17 Закону №481/95, а саме: зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру як місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв, застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 6520 грн. 14 коп.
Відповідно до статей 1, 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (далі - Закон України) зберігання алкогольних напоїв здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць, які відносяться до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08;
Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 28 травня 2002 року № 251 затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форму довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру.
Отже, Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” чітко передбачено обовязок субєкта господарювання зберігання спирту, алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, внесених до Єдиного реєстру.
Згідно статті 17 Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Згідно зі ст. 17 Закону № 481 до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше ніж 1700 гривень.
Оскільки під час проведення перевірки встановлено, що фактична сума товарів, які знаходилися на реалізації у відповідача складала 6520 грн. 14 коп., а тому зазначена сума підлягає стягненню.
Отже, вимоги Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області щодо стягнення з Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 заборгованості у вигляді штрафу в сумі 6520 грн. 14 коп. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області до Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (ід.код НОМЕР_1) на користь державного бюджету м. Ромни заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 6520 грн. 14 коп. на р/р 31111106700011, ОКПО 23635184, в ГУДК у Сумській області, МФО 837013, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.А. Прилипчук
<Список ><Дата >
З оригіналом згідно
Суддя О.А. Прилипчук
Повний текст постанови виготовлено 19.07.2010 року.