<Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2010 р. Справа № 2а-4943/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гелети С.М.
за участю секретаря судового засідання - Михайленко О.В.,
представника позивача Шаповаленко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в м.Суми до товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтосервіс» про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтосервіс» (далі відповідач, ТОВ «Нафтосервіс») заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 170 грн. за несвоєчасну подання податкової звітності з комунального податку за 4 квартал 2007 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, зазначив, що сума боргу відповідачем не сплачена.
Відповідач в судове засідання не зявився, доказів сплати боргу не надав, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за адресою, яка вбачається із копії довідки про включення до ЄДРПОУ відповідача, а саме м.Суми, вул. Островського,60.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафтосервіс" зареєстроване відділом державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності Сумської міської ради, відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи від 12.04.2001 року.
Відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
На підставі п. 1 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХН «Про державну податкову службу в Україні»ДПІ в місті Суми була проведена невиїзна документальна перевірка Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафтосервіс" з питань дотримання вимог податкового законодавства.
Перевіркою було встановлено порушення підпункту 4.1.4 "б" пункту 4.1 статті 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000р. зі змінами та доповненнями, а саме неподання податкової декларації з комунального подтку за 4 квартал 2007 року. За результатами перевірки було складено Акт № 2112/152/31397467 від 04.03.2008 року.
На підставі вищевказаного Акту перевірки ДПІ в м. Суми було прийнято податкове повідомлення-рішення № 00106915020/0/17133 від 04.03.2008 року яким визначено суму податкового зобов'язання по комунальному податку в розмірі 170 грн. штрафних санкцій.
Зазначене податкове повідомлення-рішення в установленому порядку не оскаржене, тому, відповідно до п.5.2, п.5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000р., податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами" № 2181-Ш від 21.12.00р. зі змінами та доповненнями ТОВ "Нафтосервіс" було направлено першу та другу податкові вимоги, у зв'язку з тим що відповідач за юридичною адресою згідно ЄДРПОУ не знаходиться було складено Акти про неможливість вручення податкових вимог №466 від 21.06.2008 року, та №288 від 31.03.2008 року, та вивішено податкові вимоги на дошці податкових оголошень, і заявлена позивачем сума боргу є узгодженим податковим зобовязанням відповідача у розумінні п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.
На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу”, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Зазначене податкове повідомлення-рішення в установленому порядку не оскаржено, сума боргу в повному обсязі не сплачена, тому, відповідно до п.5.2, п.5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000р., податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Оскільки на час розгляду справи відповідачем сума боргу не сплачена, як вбачається із пояснень представника позивача, сума боргу підтверджується матеріалами справи, враховуючи вищевикладене, вимоги позивача по стягненню з ТОВ «Нафтосервіс»170 грн. штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкових декларацій з комунального податку визнаються судом правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов державної податкової інспекції в м.Суми до товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтосервіс» про стягнення податкової заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтосервіс» (м.Суми, вул. Островського, 60, і.к. 31397467) в доход бюджету на рах. 34129999700002 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315 заборгованість в сумі 170 грн. штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкових декларацій комунального податку за 4 квартал 2007 року
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.М. Гелета
Повний текст постанови складено та підписано 14.07.2010р.