Постанова № 10449643, 08.07.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2010
Номер справи
2а-4741/10/1870
Номер документу
10449643
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

<Копія >

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 липня 2010 р. Справа № 2а-4741/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелети С.М.

за участю секретаря судового засідання - Михайленко О.В.,

представника позивача Груздо Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Буйвалівське» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Буйвалівське»(далі відповідач, ТОВ «Буйвалівське»), в якій просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції у розмірі 15936, 84 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 57,36 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до ст.ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”(далі Закон), відповідач повинен сплачувати відділенню Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, розраховані виходячи з розміру середньої річної заробітної плати на підприємстві, у разі не виконання обовязку працевлаштування інвалідів на підприємстві.

Представник позивача позовні вимоги потримував в повному обсязі, зазначав, що сума адміністративно-господарських санкцій, а також пеня відповідачем не сплачена, у зв`язку з чим просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить розписка на повідомленні про одержання повістки (а.с.10,17), в судове засідання двічі не зявився, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.19 Закону, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Згідно із ч. 9 ст.19 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Буйвалівське»подано звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік, відповідно до якого середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу підприємства становить 76, таким чином норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів 3 робоче місце, фактично у 2009р. відповідачем було працевлаштовано одна особа, якій відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (а.с.6).

Таким чином, відповідачем не виконано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 р. в кількості 2-х робочих місць.

Статтею 20 Закону встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Як вбачається із копії звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік, середньорічна заробітна плата штатного працівника складає 7968,42 грн. , таким чином сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 15936,84 грн.(а.с.6)

Відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” підприємства, установи і організації незалежно від форм власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцем знаходження як платники збору до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 грудня 2005 р. за № 420, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2005 р. за № 1534/11814 та погодженого з Держкомстатом, затверджено форму звітності № 3-ПН про наявність вільних робочих місць (вакансій), яку повинні подавати підприємства, установи організації щомісяця відповідно до положень ч. 4 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення”.

Тобто, на підприємство хоча і не покладається обовязок працевлаштовувати інвалідів, але покладається обовязок створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів та систематично щомісяця належним чином інформувати про таку кількість створених робочих місць органи працевлаштування інвалідів, в тому числі і центри зайнятості.

ТОВ «Буйвалівське»до Кролевецького районного центру зайнятості заявлено 28.07.2009 року три вакансії для працевлаштування інвалідів і в телефонному режимі підтверджувалася дана інформація, що підтверджується копією листа Кролевецького районного центру зайнятості №01-08/202 від 31.05.2010 року (а.с.11)

Суд вважає за необхідне зазначити, що відповідачем протягом 2009 року щомісяця не надавалися звіти за формою З-ПН "Про наявність вільних робочих місць та потребу у працівниках" для працевлаштування інвалідів до Кролевецького районного центру зайнятості, хоча відповідач зобов'язаний на протязі всього року здійснювати заходи направлені на працевлаштування інвалідів.

Таким чином судом не встановлено належного виконання відповідачем визначеного чинним законодавством обов'язку звітувати про наявність створених робочих місць, на яких може бути використана праця інвалідів. Оскільки інформація звітності заноситься до комп'ютерної бази даних органів, що займаються працевлаштуванням, то за відсутності даних звітності про потребу у працівниках з групою інвалідності центри зайнятості населення позбавлені інформації для реалізації вищезазначених норм Закону

Згідно із ч.2 ст.19 Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, що правомірно становить суму 57 грн. 36 коп.

Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем сума заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 15936,84 грн., а також пені за порушення строків їх сплати в розмірі 57,36 грн. відповідачем не сплачені, суд вважає позовні вимоги Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 86,94,98,158-163, 167,186,254 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Буйвалівське»про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Буйвалівське»(Кролевецький район, с.Буйвалове, і.к. 32200225) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40030, м.Суми, вул.Горького,2) адміністративно-господарські санкції у розмірі 15936 грн. 84 коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративного-господарських санкцій у розмірі 57 грн. 36 коп. за 2009 рік.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суд через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 13.07.2010 року.