ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-48517/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Клочка К.І.
при секретарі Міщенко Р.В.
за участю:
представника позивача -Горохова С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського транспортного прокурора в інтересах держави в особі, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областідо суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
18 грудня 2009 року Полтавський транспортний прокурор в інтересах держави в особі, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення фінансових санкційв розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог посилався на те, що 04.12.2008 року позивачем складено акт проведення перевірки додержання відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким встановлено порушення статей 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-ІІІ від 05.04.2001 (надалі Закон №2344-ІІІ), 19.01.2009 року року винесено постанову стосовно відповідача про застосування фінансової санкції в сумі 1700,00 грн., яка на момент подання позовної заяви відповідачем не перерахована, що і стало підставою звернення до суду.
Прокурор в судове засідання не зявився, надав заяву якою позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив провести розгляд без його участі.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлявся за місцем реєстрації.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Полтавської міської ради.
04.12.2008 року відповідно до пунктів 12-19 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 (надалі - Порядок), позивачем, на підставі завдання на перевірку № 014811 від 01.12.2008 року, проведено перевірку транспортного засобу марки DAEWOO LANOS 21099, номерний знак ВI 7693 АР. , власником якого відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії В00 № 793666 ВК Полтавської МР 10.06.1999 є ОСОБА_2.
Відповідно до Порядку, державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі.
Пунктом 12 Порядку встановлено, що рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка.
Графік проведення рейдових перевірок складається територіальним управлінням Головавтотрансінспекції з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, та інших обставин.
Щотижневий графік складається з урахуванням проведення рейдових перевірок не частіше ніж один раз на квартал.
Згідно з пунктом 14 Порядку, рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону.
Під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону №2344-ІІІ, документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
Згідно ст. 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" № 1775-III від 01.06.2000 р. надання послуг з перевезення пасажирів підлягає обов'язковому ліцензуванню.
Відповідно до статті 39 Закону №2344-ІІІ, автомобільні перевізники, водії, пасажири, повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
04.12.2008 року в ході проведення рейдової перевірки перевірено транспортний засіб марки DAEWOO LANOS 21099, номерний знак ВI 7693 АР, зафіксовано надання послуг з перевезення пасажирів на таксі без оформлення ліцензії на даний вид діяльності, ліцензійної картки на транспортний засіб та дорожнього листа, що є порушенням положення статті 39 Закону №2344-ІІІ.
За результатами перевірки, складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт № 057897 від 04.12.2008 року .
Із зазначеним актом було ознайомлено відповідача, про що свідчить його особистий підпис в акті.
Пунктами 25, 27 Порядку встановлено, що справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. У разі неявки уповноваженої особи субєкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.
08.12.2008 року вих. № 4307 позивач направив відповідачу повідомлення про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до статті 60 Закону №2344-ІІІ, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
Постановою від 19 січня 2009 року № 016933 до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.
Вищезазначену постанову було направлено поштою рекомендованим листом.
Пунктом 32 Порядку передбачено, що скаргу на постанову може бути подано протягом 10 днів після її винесення, але позивач таким правом не скористався.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областідо суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з суб'єкта господарювання-фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. до Державного бюджету України (рахунок 31115106700002 в УДК у м.Полтава код ЄДРПОУ 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, місце знаходження м. Полтава, МФО 831019 згідно бюджетної класифікації 21081100, символу 106).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 19 липня 2010 року.
СуддяК.І. Клочко