ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2674/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чеснокової А.О.,
при секретарі Лисенко М.С.,
за участю: представника позивача - Фищука В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес"про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -
В С Т А Н О В И В:
09 червня 2010 року позивач Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідівзвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес"про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 7127,09 грн. та пені у розмірі 140,24 грн., посилаючись на те, що в порушення вимог статей 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 №875-ХІІ (надалі Закон №875-ХІІ), у 2009 році відповідачем не забезпечено працевлаштування одного інваліда.
Позивачем подано до суду заяву про уточнення позовних вимог, в якій він просить суд стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції у розмірі 6477,09 грн. та пені у розмірі 140,24 грн., в звязку з частково сплатою відповідачем заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
В судове засідання відповідач не зявився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка, яка знаходиться в матеріалах справи, заперечення, стосовно позовних вимог суду не надав.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Частиною першою статті 19 Закону №875-ХІІ передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця.
Відповідно до частини другої статті 19 Закону №875-ХІІ, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, установи, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї ж статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
На виконання зазначеної норми в поданому Звіті відповідач самостійно обрахував норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів та зазначив у кількості 5 робочих місць. Разом з тим, згідно цього ж Звіту, на підприємстві у 2009 році особи, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, працювало 4 інваліда.
За недотримання нормативу робочих місць по кількості працюючих інвалідів відповідачем у звіті самостійно визначено суму штрафних санкції у розмірі 6477,09 грн.
Відповідно до статті 20 Закону №875-ХІІ підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. У відповідності до частини другої статті зазначеного Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Прострочення терміну оплати адміністративно-господарських санкцій відповідачем складає 14 днів (з 16.04.2010 по 29.04.2010), у звязку з чим відповідачу нараховано пеню у розмірі 140,24 грн.
Оскільки вищезазначені суми відповідачем сплачено частково, утворилася заборгованість в розмірі адміністративно-господарські санкції у сумі 6477,09 грн. та пені у сумі 140,24 грн..
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес" (37420, Гребінківський район, с. Майорщина, вул. дзержинського, 1А, р/р 26003530041 в ПАБ "Полтава-банк", МФО 331489, код ЄДРПОУ 21044481) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, р/р 31219230700089 в ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698364) - адміністративно-господарські санкції в сумі 6477 (шість тисяч чотириста сімдесят сім) грн. 09 коп. та пені в сумі 140 (сто сорок) грн. 24 коп.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 16 липня 2010 року.
СуддяА.О. Чеснокова