Постанова № 10448035, 21.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2010
Номер справи
2а-10382/10/0570
Номер документу
10448035
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 червня 2010 р. справа № 2а-10382/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 15год.30хв

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Мозгової Н. А.

при секретаріОленьченко М.В.,

за участю:

представників позивача Еллі В.В.,

представника відповідачане з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Донецька птахофабрика" про примусове стягнення економічної санкції за порушення державної дисципліни цін у розмірі 12860,00грн.,

В С Т А Н О В И В:

26.04.2010р. Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулась до суду з адміністративним позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Донецька птахофабрика" про примусове стягнення економічної санкції за порушення державної дисципліни цін у розмірі 19290,00грн. 28.05.2010р. позивачем надані уточнення позовних вимог, в яких він зазначає, що відповідачем частково погашена сума економічної санкції в розмірі 6430,00грн., тому позивач зменшує суму позовних вимог та просить стягнути з відповідача суму економічної санкції за порушення державної дисципліни цін у розмірі 12860,00грн.

В обґрунтування позову зазначили, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області була проведена планова перевірка відповідача з питання порядку формування та застосування цін на яйце куряче.

За результатами перевірки було прийняте рішення №183 від 30.06.2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 19290,00 грн., яке було вручено 07.06.2009р. для виконання в десятиденний термін шляхом самостійного перерахування суми застосованих економічних санкцій.

Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 30.06.2009 року № 05-04/183-183.

Просили стягнути з відповідача суму економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін (з урахуванням часткового погашення боргу) в розмірі 12860,00грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, мотивуючи свою позицію аналогічно викладеному у позовній заяві. Просив задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи. Надав суду заяву від 25.05.2010р., в якій зазначає, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про примусове стягнення економічної санкції за порушення державної дисципліни цін у розмірі 12860,00грн. визнає в повному обсязі.

За таких підстав суд відповідно до ст. 128 КАС України визнав можливим розглянути справу без участі представника відповідача та на підставі наявних у справі доказів.

Згідно частини 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, зокрема, у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюються за правилами, встановленими статтею 112 КАС України.

Так, відповідно до частини 3 статті 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що в результаті проведеної позивачем планової перевірки об'єкту, що належить відповідачу, з питання порядку формування та застосування цін на яйце куряче, було виявлено застосування оптово-відпускних цін на яйце куряче з порушенням запровадженого порядку обов'язкового декларування їх зміни, у разі, коли такі ціни збільшуються більш як на 1 відсоток протягом місяця.

Таким чином, порушені вимоги п.п.1,2 Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затвердженого постанвою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007р. за №1222 та п.1 розпорядження голови Донецької облдержадміністрації від 26.06.2008р. №305, зареєстрованого в Головному управління юстиції у Донецькій області 27.06.2008р. №59/1589.

За наслідками зазначеної перевірки Інспекцією, на підставі ст. 14 ЗУ «Про ціни та ціноутворення», прийняте рішення №257 від 16.09.2009 року про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, а саме: вилучення у відповідача в доход бюджету відповідно до вимог п. 15 ст.2 розділу І Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», безпідставно отриманої суми виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 6430,00 грн., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 12860,00 грн. Загальна сума економічної санкції складає 19290,00 грн.

Крім цього, разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 30.06.2009 року № 05-04/183-183.

До теперішнього часу сума заборгованості в розмірі 12860,00грн. відповідачем не сплачена.

Ст. 6 Закону України «Про ціни і ціноутворення» передбачено, що у народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Відповідно ж до ст. 7 цього Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Згідно зі ст.8 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів та іншими методами, веденими Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 92 Конституції України виключно законами України встановлюється система оподаткування, податки і збори. Принципи побудови системи оподаткування в Україні, види податків і зборів (обовязкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників визначаються Законом України «Про систему оподаткування», яким передбачено, що ставки, механізм справляння податків і зборів (обовязкових платежів) і пільги щодо оподаткування можуть встановлюватись або змінюватись тільки законами про оподаткування.

Згідно ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та п.1.6 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», зареєстрованої в Мінюсті України за №1047/6238 від 18.12.2001р., вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією виручка в результаті порушення державної дисципліни цін та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки підлягає вилученню в доход бюджету на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.

Згідно п.1.7 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами» вилученню в доход бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок, незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.

Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій стягується у судовому порядку.

За таких обставин, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, тобто з відповідача слід стягнути економічні санкції у вигляді безпідставно отриманої суми виручки у розмірі 12860,00грн.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Донецька птахофабрика" про примусове стягнення економічної санкції за порушення державної дисципліни цін у розмірі 12860,00грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Донецька птахофабрика" (85760, Волноваський район, с. Рівнопіль, вул. Донецька, 4, ЄДРПОУ 31187235) в доход бюджету суму застосованої економічної санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 12860,00грн на д/р №31119106700179 в УДК Волноваського району м. Донецька, одержувач УДК Волноваського району м. Донецька, код ЄДРПОУ 34686799, банк одержувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією 21081100.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 21 червня 2010 року в присутності представника позивача.

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана с

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Мозговая Н. А.