Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2010 р. справа № 2а-11843/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Шинкарьової І.В.
при секретаріГорюнової Л.С.
за участю представника позивача Доброжанської Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Горлівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Катюша» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Прокурор м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Горлівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Катюша» про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову посилається на те, що станом на 20.04.2010 року у відповідача утворилась податкова заборгованість за узгодженими податковими зобовязаннями у сумі 12368,53 грн., у тому числі податкове зобовязання у сумі 11214,53 грн., штрафні санкції 1154,00 грн. Зазначена податкова заборгованість за узгодженими податковими зобовязаннями виникла по наступним видам податків. Податковий борг з податку на додану вартість в сумі 2763,00 грн. включає суму податкового зобовязання визначеної податковими деклараціями за травень, червень, липень 2009 року. Податковий борг з комунального податку в сумі 132,60 грн. включає суму податкового зобовязання визначеної податковими розрахунками за другий квартал, третій квартал 2009 року. Податковий борг по єдиному податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в сумі 7222,93 грн. включає суму податкового зобовязання у розмірі 6878,93 грн. визначеної уточнюючими розрахунками податкових зобовязань, та штрафні санкції в сумі 344,00 грн., які нараховані самостійно в уточнюючих розрахунках податкових зобовязань. За порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг виник податковий борг в сумі 810,00 грн. Податковий борг по сплаті за придбання торгівельного патенту юридичними особами в сумі 1440,00 грн. включає виник у результаті самостійно наданого товариством податкового розрахунку плати за придбання торгівельного патенту за 8 місяців 2009 року на загальну суму 1280,00 грн. та розрахунку на суму 160,00 грн. З метою погашення податкового боргу за самостійно узгодженим податковим зобовязанням відповідачу були направлені перша, друга податкові вимоги та прийнято рішення про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення боргу підприємства. Вжиті податковим органом заходи щодо погашення податкового боргу не призвели до його порушення, тому вважає, що відповідач не виконує свої зобовязання перед бюджетом стосовно сплати платежів, чим завдає шкоди інтересам держави.
Просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Катюша» (84637, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Остапенка, 56, код ЄДРПОУ 30500323) заборгованість на користь держави:
-з податку на додану вартість в сумі 2763,00 грн. на р/р 31117029700021, код платежу 14010100, одержувач Державний бюджет у Центрально міському районі м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34866448, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016;
-зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування в сумі 810,00 грн. на р/р №3111704700021 код платежу 21080900 (державний), одержувач Державний бюджет у Центрально міському районі м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34676448, банк отримувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016;
-з плати за придбання торгівельного патенту (громадське харчування) юридичними особами в сумі 1440,00 грн. НП р/р 31412520700021, код платежу 14070800 (місцевий), одержувач Місцевий бюджет у Центрально міському районі м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34686448, банк отримувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016;
-з комунального податку в сумі 132,60 грн. на р/р 33219828700021, код платежу 16010200, одержувач Місцевий бюджет у Центрально міському м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34686448, банк отримувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016;
-з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в сумі 7222,93 грн. на р/р №34218378700021, код платежу 16050100, отримувач Місцевий бюджет у Центрально міському районі м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34686448, банк отримувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Прокурор в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши надані письмові докази, суд встановив наступне.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Катюша» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Горлівської міської ради, включене до ЄДРПОУ за №30500323, перебуває на податковому обліку в Горлівській ОДПІ.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків у строки, визначені законом, повинні подавати до податкового органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідачем до податкового органу подані декларації з податку на додану вартість:
- 22.06.2009 року за травень 2009 року, якою визначив суму податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду у розмірі 1718,00 грн.;
- 20.07.2009 року за червень 2009 року, якою визначив суму податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду у розмірі 664,00 грн.;
- 15.10.2009 року за липень 2009 року, якою визначив суму податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду у розмірі 381,00 грн.
Загальна сума податкового зобовязання з податку на додану вартість складає 2763,00 грн.
Також відповідачем до податкового органу подані податкові розрахунки комунального податку:
- 10.08.2009 року за ІІ квартал 2009 року, якою нарахував податок за базовий податковий період у розмірі 71,40 грн.;
- 26.10.2009 року за 3 квартал 2009 року, якою нарахував податок за базовий податковий період у розмірі 61,20 грн.
Загальна сума податкового зобовязання з комунального податку складає 132,60 грн.
Відповідно до п.п. 3.3 п. 3 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва», субєкти підприємницької діяльності юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до пп. 4.9 п. 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва», за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) субєкти малого підприємництва юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.
Відповідачем 04.12.2009 року до податкового органу подані уточнюючі розрахунки податкових зобовязань у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок:
- в декларації з єдиного податку субєкта малого підприємства юридичної особи за 1 квартал 2009 року, якою визначив суму податкового зобовязання у розмірі 1194,00 грн. та самостійно нарахував суму штрафу у звязку з виправленням помилки у розмірі 60,00 грн.;
- в декларації з єдиного податку субєкта малого підприємства юридичної особи за 2008 рік, якою визначив суму податкового зобовязання у розмірі 5685,00 грн. та самостійно нарахував суму штрафу у звязку з виправленням помилки у розмірі 284,00 грн.
Загальна сума податкового зобовязання з єдиного податку складає 7222,93 грн., у тому числі основний платіж 6878,93 грн., сума штрафу у звязку з виправленням помилки 344,00 грн.
Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 зазначеного Закону встановлює, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені статтею 5 даного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно розрахунку суми податкового боргу з податку на додану вартість від 28.01.2010 року №1233/19013, сума боргу ТОВ «Катюша» станом на 27.01.2010 року складає 2763,00 грн., який виник у результаті не сплати податкових зобовязань визначених деклараціями з ПДВ за травень, червень, липень 2009 року.
Згідно розрахунку суми податкового боргу з комунального податку від 28.01.2010 року №1265/19013, сума боргу ТОВ «Катюша» станом на 27.01.2010 року складає 132,60 грн., який виник у результаті не сплати податкових зобовязань визначених розрахунками з комунального податку за 2, 3 квартал 2009 року.
Згідно розрахунку суми податкового боргу по єдиному податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб від 28.01.2010 року №1263/19013, сума боргу ТОВ «Катюша» станом на 27.01.2010 року складає 7222,93 грн., у тому числі податкове зобовязання 6878,93 грн., штрафні санкції 344,00 грн. Податковий борг виник у результаті не сплати відповідачем податкових зобовязань визначених уточнюючими розрахунками з єдиного податку за 1 квартал 2009 року, за 2008 рік.
Судом встановлено, що 15.01.2009 року податковим органом проведена перевірка ТОВ «Катюша» за результатами якої складений відповідний акт від 15.01.2009 року №64/05/03/23/30500323, яким встановлено не забезпечена відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО
23 січня 2008 року заступником начальника Горлівської ОДПІ Донецької області винесено податкове рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000082343, яким на підставі акту перевірки за порушення п. 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідачу визначена сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 810,00 грн.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та субєктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до ст. 22 зазначеного Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Щодо стягнення заборгованості з плати за придбання торгівельного патенту (громадське харчування) юридичними особами в сумі 1440,00 грн. судом встановлено наступне.
Закон України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», визначає порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться субєктами підприємницької діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», обєктом правового регулювання згідно з цим Законом є торговельна діяльність за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміну готівкових валютних цінностей (включаючи операції з готівковими платіжними засобами, вираженими в іноземній валюті, та з кредитними картками), а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 зазначеного Закону, торговий патент придбавається субєктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є види, зазначені в частині першій статті 1 цього Закону. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до частини четвертої цієї статті. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.
Відповідачем до податкового органу були подані заявки на придбання торгового патенту, в якій визначив вид торгового патенту: громадське харчування; період, на який придбавається торговий патентів 01.04.2009 року по 31.03.2010 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 3 Закону, вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів. Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів: на території інших населених пунктів до 80 гривень.
Згідно рішення Горлівської міської ради від 27.10.2006 року №V/8-4 про затвердження вартості торгового патенту на здійснення торгової діяльності, побутових послуг, вартість торгового патенту на діяльність, яку здійснює відповідач складає 160,00 грн.
Відповідно до ч. 5 ст. 3 Закону, оплата вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному, а оплата вартості короткотермінового торгового патенту здійснюється не пізніше ніж за один день до початку здійснення торговельної діяльності.
Згідно зворотного боку облікової картки платника станом на 31.12.2009 року за товариством, у звязку з не сплатою вартості торгівельного патенту, рахується заборгованість у розмірі 1280,00 грн.
Також згідно зворотного боку облікової картки платника, за товариством станом на 2010 рік, у звязку з не сплатою вартості торгівельного патенту, рахується заборгованість на загальну суму 1440,00 грн., у тому числі недоїмка за 2009 рік у сумі 1280,00 грн.
Згідно розрахунку суми податкового боргу по торговому патенту від 29.01.2010 року №1344/19013, сума боргу ТОВ «Катюша» станом на 27.01.2010 року складає 1440,00 грн., який виник у результаті не сплати податкових зобовязань визначених розрахунками.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону, контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється державними податковими органами та органами Міністерства внутрішніх справ України.
З метою погашення податкового боргу відповідачу була відправлена перша податкова вимога від 02 липня 2009 року №1/178 та друга податкова вимога від 05 серпня 2009 року №2/200.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У звязку з непогашенням податкового боргу, протягом дії другої податкової вимоги, керівником податкового органу прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу №22/24/30500323 від 14 жовтня 2009 року.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу.
Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріли справи.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Горлівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Катюша» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Катюша» (84637, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Остапенка, 56, код ЄДРПОУ 30500323) заборгованість на користь держави з податку на додану вартість в сумі 2763,00 грн. на р/р 31117029700021, код платежу 14010100, одержувач Державний бюджет у Центрально міському районі м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34866448, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Катюша» (84637, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Остапенка, 56, код ЄДРПОУ 30500323) заборгованість на користь держави зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування в сумі 810,00 грн. на р/р №3111704700021 код платежу 21080900 (державний), одержувач Державний бюджет у Центрально міському районі м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34676448, банк отримувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Катюша» (84637, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Остапенка, 56, код ЄДРПОУ 30500323) заборгованість на користь держави з плати за придбання торгівельного патенту (громадське харчування) юридичними особами в сумі 1440,00 грн. НП р/р 31412520700021, код платежу 14070800 (місцевий), одержувач Місцевий бюджет у Центрально міському районі м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34686448, банк отримувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Катюша» (84637, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Остапенка, 56, код ЄДРПОУ 30500323) заборгованість на користь держави з комунального податку в сумі 132,60 грн. на р/р 33219828700021, код платежу 16010200, одержувач Місцевий бюджет у Центрально міському м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34686448, банк отримувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Катюша» (84637, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Остапенка, 56, код ЄДРПОУ 30500323) заборгованість на користь держави з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в сумі 7222,93 грн. на р/р №34218378700021, код платежу 16050100, отримувач Місцевий бюджет у Центрально міському районі м. Горлівки, код ЄДРПОУ 34686448, банк отримувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 15 липня 2010 року.
Постанову у повному обсязі складено 20 липня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шинкарьова І.В.