Постанова № 1043780, 22.06.2007, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
22.06.2007
Номер справи
ас-53/199-07
Номер документу
1043780
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 "22" червня 2007 р. Справа № АС-53/199-07

вх. № 6807/1-53

Суддя господарського суду Харківської області Прохоров С.А.

за участю секретаря судового засідання Рудяк Т.О.

представників сторін :

позивача - Івах В.С.

відповідача - ОСОБА_1

прокурор - не з'явився

по справі за позовом Прокурор Богодухівського району Харківської області, м. Богодухів в інтересах держави в особі ДПІ у Богодухівському р-ні., м. Богодухів

до ФОП ОСОБА_1, м. Богодухів

про стягнення 515,25 грн.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Богодухівського району Харківської області, м. Богодухів в інтересах держави в особі ДПІ у Богодухівському р-ні., м. Богодухів звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету фінансову санкцію в сумі 515,25 грн.

Прокурор в призначене судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Представник позивача в судовому засіданні підтримує заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просить суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти заявлених прокурором позовних вимог заперечує в повному обсязі та просить суд в задоволенні позову відмовити.

Суд, вислухавши пояснення уповноважених представників позивача та відповідача, дослідивши надані до матеріалів справи документи, встановив наступне.

Пунктом 2 статті 121 Конституції передбачено, шо на прокуратуру України покладено представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Пунктом 2 статті 45 ЦПК України передбачено право прокурора здійснювати у суді представництво інтересів держави у випадках, передбачених законом, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії цивільного процесу.

На підставі направлень від 06.03.2007р. №№ 3345,3344,3360 та 3361 фахівцями ОДПС була проведена перевірка магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_1, з питань дотримання встановленого порядку проведення розрахункових операцій (акт перевірки від 07.03.2007р. № 20401385/2310 (вх. до ДПІ у Богодухівському районі № 20040135/2310 від 21.03.2007р.).

Перевіркою встановлені наступні порушення: невикористання при здійсненні розрахункової операції на загальну суму покупки 8,70грн. розрахункової книжки, невидача розрахункового документа споживачеві на загальну суму покупки 8,70грн., невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, - яка зазначена в денному звіті РРО, яка складає 7,85грн., невиставлення 8 цінників на товар, що реалізується, чим порушено п. 2, п. 5, п.8 та п. 13 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_2, яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходились на місці проведення розрахунків, які належали фізичній особі підприємцю ОСОБА_1, та підписала його. Акт перевірки був підписаний продавцем без зауважень та заперечень, платником податків із зауваженнями.

За результатами розгляду акту перевірки ДПІ у Богодухівському районі Харківської області було прийнято рішення від 27 березня 2007 року № 0000512380/0 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 515,25 грн.

Статтями 8, 9, 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції органів державної податкової служби, до яких належать, зокрема здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку. Пунктом 2 статті 11 Закону «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів. Статтею 11-1 Закону визначені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Зокрема, позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з наведених цією статтею Закону обставин. Позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а в інших випадках - за рішенням суду». Відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону (статті 15,16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Відповідно до пунктів 2,5,8 та 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Згідно з пунктом 3 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій.

У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (стаття 22 вищевказаного Закону).

Порушено п. 8 ст. 3 Закону України № 1776-111 від 11.06.2000 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме відсутність цінників на 8-м найменувань товару.

Згідно ст. 23 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар.

Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем у судовому чи адміністративному порядку не оскаржено.

Доказів сплати штрафних санкцій відповідачем суду не надано.

Таким чином, у відповідача існує несплачена заборгованість перед бюджетом у розмірі 515,251 грн., отже позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст. 10 Закону України "Продержавну податкову службу в Україні", ст. 4, 8, 86, 94, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний НОМЕР_1) в доход державного бюджету фінансову санкцію у розмірі 515,25 грн.

Видати виконавчий лист за заявою стягувача після набрання постановою законної сили.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова в повному обсязі виготовлена 27.06.2007 р.

Суддя Прохоров С.А.