Постанова № 10428016, 29.06.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2010
Номер справи
5101/10/1570
Номер документу
10428016
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2а-5101/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2010 року м.Одеса

«23»червня 2010 року о 10.19. м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Юхтенко Л.Р.,

при секретарі судового засідання Мануліковій О.О.,

за участю сторін:

від позивача представник - Анікєєв А.Л., за довіреністю

від відповідача -ОСОБА_2

розглянувшиувідкритомусудовомузасіданніадміністративну справу за адміністративним позовом Ізмаїльської обєднаної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в сумі 1268 грн. 20 коп., -

В С Т А Н О В И В:

До суду з адміністративним позовом звернулася Ізмаїльська обєднана державна податкова інспекція Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в сумі 1268 грн. 20 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що на підставі акту № 0328/15/02/23/НОМЕР_1 від 15.10.2009 року перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності позивачем було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації в сумі 1268 грн. 20 коп., яка не було у добровільному порядку сплачена відповідачем, що стало причиною звернення до суду з дійсним позовом.

Представник позивача у відкритому судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити повністю, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач у відкритому судовому засіданні позов визнала в повному обсязі, посилаючись на те, що нею дійсно було допущено порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача та відповідача та дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги, та перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

Відповідно до плану графіку проведення перевірок відділом контролю за розрахунковими операціями управління податкового контролю юридичних осіб на жовтень 2009 року, пункт 12 (а.с. 6) та направлення № 185/23-240 від 14.10.2009 року (а.с. 7), працівниками Ізмаїльської ОДПІ 15 жовтня 2009 року була проведена перевірка крамниці, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки був складений акт № 0328/15/02/23/НОМЕР_1 від 15.10.2009 року (а.с. 8-9), яким зафіксовано порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації на суму 634 грн. 10 коп., що підтверджено відомістю про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів станом на 15.10.2009 року, додаток до акту (а.с.12).

Вказаний акт з додатками до нього був підписаний з боку відповідача без зауважень.

На підставі вказаного акту перевірки позивачем було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.10.2009 року № 0002422302 (а.с. 14) на суму 1268 грн. 20 коп., яке було отримане відповідачем 20.10.2009 року, що підтверджується підписом відповідача на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с. 14).

Проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, та досліджені докази, які є в матеріалах справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.

Відповідно до ст.ст. 9, 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державних податкових адміністрацій та інспекцій входить здійснення у межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Згідно зі ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до ст. 3 п. 12 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг). В ході перевірки працівниками Ізмаїльської ОДПІ крамниці, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності було встановлено допущення відповідачем порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації на суму 634 грн. 10 коп., яке зафіксовано в акті перевірки № 0328/15/02/23/НОМЕР_1 від 15.10.2009 року (а.с. 8-9). Порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації на суму 634 грн. 10 коп. підтверджено відомістю про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів станом на 15.10.2009 року, додаток до акту (а.с.12).

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції та стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені, у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На підставі вказаного акту перевірки, відповідно до ст. 20 вищевказаного закону, позивачем було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.10.2009 року № 0002422302 (а.с. 14) на суму 1268 грн. 20 коп. (634 грн. 10 коп. х 2), яке було отримане відповідачем 20.10.2009 року, що підтверджується підписом відповідача на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с. 14).

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Проте судом встановлено, та не спростовується відповідачем, що вказана сума штрафу у добровільному порядку,та у встановлений законом строк, відповідачем оплачена не була.

З огляду на викладене, виходячи з системного аналізу норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та Закону України «Про державну податкову службу в Україні»та дослідження і оцінки у сукупності доказів у справі, суд прийшов до висновку законності та обґрунтованості позовних вимог позивача, тому вважає можливим прийняти визнання позову відповідачем та задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані позивачем та відповідачем по справі докази у сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю та сума штрафу в розмірі 1268 грн.20 коп. повинна бути стягнута з відповідача.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

З огляду на викладене, відповідно до ст.ст. 3, 15,20, 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»ст.ст. 9, 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 69, 71, 86, 94, 159-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Ізмаїльської обєднаної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в сумі 1268 грн. 20 коп. задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1) штрафні санкції за порушення норм застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугу в сумі 1268 грн. 20 коп. (одна тисяча шістдесят вісім гривень 20 копійок) на р\р 31112104700214, код платежу: 21080900, одержувач: УДК в Ізмаїльському районі, код 23214695, банк одержувача: ГУДКУ в Одеській області, м. Одеса, МФО 828011.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст складений та підписаний 29 червня 2010 року.

Суддя: /підпис/

З оригіналом згідно

Суддя

Л.Р. Юхтенко