Постанова № 10427835, 08.07.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2010
Номер справи
2а-1753/10/1470
Номер документу
10427835
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 год. 55 хв.

м. Миколаїв

08.07.2010 р. Справа № 2а-1753/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Птичкіної В.В. при секретарі судового засідання Котенко О. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва,

вул. Потьомкінська, 24, м. Миколаїв, 54030 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Ліга професіоналів-АВ",

вул. Колеснікова, 22, м. Миколаїв, 54039

простягнення податкового боргу в сумі 8230,68 грн., за участю

представника позивача: Науменка А.С.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва (надалі позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліга Професіоналів-АВ»(надалі відповідач) на користь Державного бюджету України податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 8218,15 грн. і про стягнення на користь місцевого бюджету Центрального району м. Миколаєва податкового боргу з комунального податку в сумі 12,53 грн.

Заявою від 08.06.2010 (ар. с. 42) представник позивача змінив позовні вимоги в частині стягнення боргу з комунального податку зменшив суму боргу до 5,10 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Відповідач в судове засідання представника не направив, заперечень проти позову не подав. Ухвала суду від 24.03.2010 про відкриття провадження у справі та позовна заява з додатками, а також повістки про виклик, які були направлені за місцезнаходженням відповідача, повернулись до суду без вручення адресату (ар. с. 17-31, 39-41, 48-50). Відповідач відповідно до статей 19, 22 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій станом на 30.12.2009 (ар. с. 8-9). Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають зясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.

В судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.

07.07.2005 відповідач був зареєстрований виконавчим комітетом Миколаївської міської ради.

12.07.2005 відповідач був узятий на облік у Державній податковій інспекції у Центральному районі м. Миколаєва за № 14037945, про що свідчить копія довідки про взяття на облік платника податків від 11.03.2010 № С/З 115/24-046 (ар. с. 7).

03.08.2009 позивач склав Акт № 282 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість (ар. с. 43-44). Відповідач отримав акт 12.08.2009.

16.10.2009 позивач склав Акт про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість № 1324/15-216/33626702 (ар. с. 11). Як вказано в акті, позивач, на підставі підпункту «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(надалі Закон № 2181), збільшив відповідачу суму, що за результатами звітного періоду підлягає сплаті до бюджету, на 8001,60 грн.

22.10.2009 позивач, на підставі акта перевірки від 16.10.2009, з посиланням на підпункт «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, підпункт 17.1.4 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, склав податкове повідомлення-рішення № 0319215200/0, яким визначив відповідачу суму податкового зобовязання з податку на додану вартість 8001,60 грн. і застосував штрафну (фінансову) санкцію в сумі 400,08 грн. (ар. с. 12). Податкове повідомлення-рішення відповідач отримав 02.12.2009 (ар. с. 13).

Згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону № 2181 податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

У відповідності з частиною третьою підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»- «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Статтею 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 № 56-93 «Про місцеві податки і збори»визначено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до підпункту «б»підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181 податкові декларації за календарний квартал подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Частиною першою статті підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 встановлено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

05.05.2009 відповідач подав позивачу податковий розрахунок комунального податку, в якому вказав суму податку за І квартал 2009 року 5,10 грн. (ар. с. 9).

Представник позивача в судовому засіданні зазначив, що суму комунального податку відповідач мав сплати не пізніше 20.05.2009.

Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу. Податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Пунктом 17.3 статті 17 Закону № 2181 встановлено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку.

Пунктом 11 частини 1 статті 11 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»органу державної податкової служби надано право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону № 2181 органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

У відповідності з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі викладеного суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліга Професіоналів-АВ», ідентифікаційний код 33626702, місцезнаходження вул.Колеснікова, 22, м. Миколаїв, 54039, на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість в сумі 8218,15грн. (вісім тисяч двісті вісімнадцять грн. 15коп.), на користь місцевого бюджету Центрального району м. Миколаєва податковий борг з комунального податку в сумі 5,10 грн. (пять три грн. 10коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано заяви про апеляційне оскарження постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тоді постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.В. Птичкіна

Постанову складено в повному обсязі 12 липня 2010 року