Постанова № 10427174, 12.07.2010, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2010
Номер справи
2а-1805/10/0370
Номер документу
10427174
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2010 рокуСправа № 2а-1805/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Александрової М.А.,

при секретарі судового засідання Лащуку О.Ю.,

за участю представника позивача Сургент Г.В.,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області (регіональне управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області) звернулося з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 2 343 грн. 60 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами.

02 лютого 2010 року посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПА у Волинській області проведена перевірка дотримання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, в кафе «Анталія», що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 12, де здійснює господарську діяльність підприємець ОСОБА_3 Перевіркою встановлено факт продажу алкогольних напоїв за відсутності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. За результатами перевірки складено акт від 02 лютого 2010 року №9/32-01/НОМЕР_1, на підставі якого регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України у Волинській області прийняте рішення від 12 квітня 2010 року №030643-32 про застосування до підприємця ОСОБА_3 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 2 343 грн. 60 коп. Оскільки відповідачем не було сплачено вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просив стягнути з ОСОБА_3 2 343 грн. 60 коп. фінансових санкцій в примусовому порядку.

В письмових запереченнях проти позову фізична особа підприємець ОСОБА_3 визнає вчинене нею правопорушення та не ставить під сумнів обґрунтованість рішення регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області від 12 квітня 2010 року №030643-32, однак зазначає, що постановою Луцького міськрайонного суду від 13 квітня 2010 року її вже притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене частиною 1 статті 156 КУпАП, та застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. Сума штрафу сплачена нею повністю, що підтверджується квитанцією 2234.35.5 від 02 червня 2010 року. На підставі статті 61 Конституції України вважає протиправним повторне притягнення її до відповідальності та застосування штрафу за одне і те ж правопорушення, просила відмовити в задоволенні позову.

В судовому засіданні представник позивача Сургент Г.В. позов підтримала повністю з підстав, викладених в позовній заяві. Просить стягнути з відповідача 2 343 грн. 60 коп. фінансових санкцій.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні просить відмовити в задоволенні позову з підстав, викладених в письмових запереченнях.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю.

Судом встановлено, що 22 грудня 2008 року ОСОБА_3 зареєстрована виконавчим комітетом Луцької міської ради як субєкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серії В02 №943805, ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обовязкових платежів - НОМЕР_1 (а.с.16).

02 лютого 2010 року посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПА у Волинській області Марковим В.Ю. та Івановою Н.А. на підставі направлення на перевірку №14 від 02 лютого 2010 року (а.с.7) було проведено позапланову виїзну перевірку кафе «Анталія», що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 12, та належить субєкту господарської діяльності ОСОБА_3, з питань дотримання чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами перевірки складено акт від 02 лютого 2010 року №9/32-01/НОМЕР_1 (а.с.5-6).

Під час перевірки виявлено факт продажу в кафе «Анталія» 18 січня 2010 року горілки «Немирівська особлива» в кількості 0,3 л вартістю 30 грн. без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Факт продажу підтверджується фіскальним чеком №1699 від 18 січня 2010 року та поясненнями ОСОБА_3, наданими 02 лютого 2010 року (а.с.6, 10), поясненнями представників сторін в судовому засіданні.

Як вбачається з ліцензії №90318-64-19480 від 14 січня 2009 року на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, виданої регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА у Волинській області підприємцю ОСОБА_3, термін її дії закінчився 14 січня 2010 року (а.с.14), дата видачі наступної ліцензії № 00318-64-25093 19 січня 2010 року з терміном дії до 19 січня 2011 року (а.с.13), що свідчить про те, що станом на 18 січня 2010 року у відповідача не було ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Відповідно до частини 11 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Абзацом 4 частини 2 статті 17 цього Закону передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Як встановлено з накладної № АА12644 від 23 жовтня 2009 року, відповідачем було отримано 54 пляшки горілки «Немирівська особлива» на загальу суму 1 171 грн. 80 коп. (а.с.18).

Отже, фінансова санкція у вигляді штрафу становить 2 343 грн. 60 коп. (1 171 грн. 80 коп. х 200% = 2 343 грн. 60 коп.).

За наслідками перевірки начальником регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області було прийнято рішення від 12 квітня 2010 року №030643-32 про застосування до підприємця ОСОБА_3 фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 2 343 грн. 60 коп. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії. Дане рішення отримане відповідачем 15 квітня 2010 року, що стверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення №430161864630 (а.с.15 зворот).

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790, рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Відповідно до пункту 10 цього ж Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Притягнення позивача ОСОБА_3 13 квітня 2010 року Луцьким міськрайонним судом до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є підставою для звільнення її від відповідальності, передбаченої абзацом 4 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - застосування фінансової санкції у вигляді штрафу, оскільки у першому випадку застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у другому - фінансова санкція у вигляді штрафу.

Суд приходить до висновку, що адміністративний позов обгрунтований і підлягає задоволенню повністю.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 КАС України, на підставі частини 11 статті 15, абзацу 4 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», пунктів 6, 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 (43021, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України (банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, н/р №31110106700002, одержувач коштів Держбюджет м. Луцька, код 21081100, ідентифікаційний код одержувача 21741605) фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 2 343 грн. 60 коп. (дві тисячі триста сорок три грн. 60 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 16 липня 2010 року. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова