Єдиний державний реєстр судових рішень
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2022 року ЛуцькСправа № 140/8068/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Волдінера Ф.А.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом Іваничівської селищної ради до Володимир-Волинської районної ради Волинської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Іваничівська селищна рада звернулася з позовом до Володимир-Волинської районної ради Волинської області про визнання протиправною бездіяльності щодо ухилення від розгляду на пленарному засіданні пропозиції Іваничівської селищної ради про передачу Комунального некомерційного підприємства «Володимир-Волинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» у комунальну власність Іваничівської селищної ради; зобов`язання розглянути на пленарному засіданні пропозицію Іваничівської селищної ради щодо передачі Комунального некомерційного підприємства «Володимир-Волинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» у комунальну власність Іваничівської селищної ради; зобов`язання прийняти рішення про передачу Комунального некомерційного підприємства «Володимир-Волинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» у комунальну власність Іваничівської селищної ради.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що така бездіяльність Володимир-Волинської районної ради щодо ухилення від розгляду ініціативи Іваничівської селищної ради про прийняття у комунальну власність КНП «Володимир-Волинський РЦПМСД» протиправною та такою, що порушує права Іваничівської територіальної громади як власника комунального майна з таких мотивів та підстав.
Статтею 3 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» встановлено, що суб`єктами добровільного об`єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст. Об`єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, - селищною, центром якої визначено село, - сільською.
Згідно з частинами першої, другої статті 8 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», об`єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об`єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об`єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону.
Повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою.
Відповідно до частини четвертої статті 8 цього Закону, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, та розміщених поза адміністративним центром об`єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання по юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об`єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - сільські, селищні, міські ради припиняються у порядку, визначеному цим Законом.
Юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі об`єднаної територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків всіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою.
Найменування представницького органу місцевого самоврядування об`єднаної територіальної громади як юридичної особи складається з частини, яка є похідною від власного найменування населеного пункту, визначеного її адміністративним центром, у формі прикметника та відповідного загального найменування представницького органу місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська рада).
Частиною третьою статті 8 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальна громад» встановлено, що об`єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися, зі дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.
У разі об`єднання всіх територіальних громад одного району в одну об`єднану територіальну громаду все майно спільної власності територіальних громад такого району є комунальною власністю об`єднаної територіальної громади, а пов`язані з таким майном права та обов`язки належать об`єднаній територіальній громаді з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.
Відповідно до рішення від 16 листопада 2017 року №20/9 Іваничівська селищна рада є правонаступником Мишівської та Сосницької сільських рад.
Відповідно до пункту 39 Розділу VI «Прикінцеві та Перехідні положення» Бюджетного кодексу України, районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об`єднаних територіальних громад, відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом.
Згідно з підпунктами 1, 2 частини дев`ятої статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищні ради мають право вносити пропозиції про передачу або комунальну власність відповідних територіальних громад установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об`єктів, що Залежать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальних громад; на переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об`єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальних громад.
Згідно з абзацом 3 пункту 10 розділу V Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за пропозицією сільських, селищних, міських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об`єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.
Відповідно до пункту 32 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання надання згоди на передачу об`єктів з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст та прийняття рішень про передачу об`єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні районних, обласних рад, у державну власність, а також щодо придбання об`єктів державної власності.
Частинами першою-другою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів; від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Таким чином, перелічені вище норми матеріального права зобов`язують відповідача розглянути порушене позивачем питання на пленарному засіданні.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
У відзиві на позовну заяву представник відповідача позовних вимог не визнав та просив у їх задоволенні відмовити повністю. В обґрунтування свої позиції зазначив, що відповідно до вказаної постанови, Володимир-Волинською районною радою від 16 грудня 2020 року було прийняте рішення №1/11 «Про початок реорганізації Іваничівської та Локачинської районних рад Волинської області шляхом приєднання до Володимир-Волинської районної ради.
На сесії Володимир-Волинської районної ради 24 грудня 2020 року було внесено проект рішення про передачу об`єктів спільної комунальної власності Іваничівської районної ради у комунальну власність Іваничівської селищної ради в який було включено 27 об`єктів спільної комунальної власності, серед яких і КНП «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваннчівської районної ради Волинської області.
Під час розгляду даного питання представники Іваничівської селищної ради заявили, що вони не готові прийняти більшу частину включених в проект рішення об`єктів спільної комунальної власності.
Відповідно представниками Іваничівської селищної ради було запропоновано змінити проект рішення та виключити 17 об`єктів спільної комунальної власності. Депутати в результаті обговорення, дійшли згоди, що необхідно внести зміни в проект рішення і проголосували за це. В результаті цього було прийнято рішення №2/15 від 24 грудня 2020 року «Про безоплатну передану майна спільної власності територіальних громад сіл та селища Іваничівського району у комунальну власність територіальної громади Іваничівської селищної ради, яким було передано лише 10 об`єктів спільної комунальної власності.
12 лютого 2021 року сесією районної ради було прийняте наступне рішення №3/13 «Про безоплатну передачу майна спільної власності територіальних громад сіл та селища Іваничівського району у комунальну власність територіальної громади Іваничівської селищної ради», яким було передано ще 9 об`єктів спільної комунальної власності.
За період між сесіями 24 грудня 2020 року та 12 лютого 2021 року головою районної ради було проведено ряд засідань з представниками Іваничівської селищної ради на яких представники селищної ради заявляли, що селищна рада не готова здійснити приймання такого об`єкту як КНП «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваничівської районної ради Волинської області і його не слід включати в порядок денний сесії районної ради.
В цей же час до районної ради звернувся головний лікар КНП «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваничівської районної ради Волинської області, який зазначив, що в березні 2021 року закінчується термін дії ліцензії на надання медичних послуг та договір з Національною службою здоров`я України, а для їх підписання необхідно визначити власника комунального некомерційного підприємства так як Іваничівська районна рада перебуває у стадії ліквідації.
Відповідно, Володимир-Волинською районною радою, було прийнято рішення про вступ районної ради у засновники комунального підприємства та прийняття відповідних статутних документів, для недопущення припинення функціонування КНП «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваничівської районної ради Волинської області та припинення надання послуг первинної медичної допомоги населенню територіальних громад, колишнього Іваничівського району.
Прийнявши відповідні рішення на сесії Володимир-Волинської районної ради, було надано можливість вказаному комунальному некомерційному підприємству оформити відповідну ліцензію на надання медичних послуг та заключити договір із НСЗУ та забезпечити безперебійне надання первинних медичних послуг та забезпечити безперебійне надання первинних медичних послуг населенню на території колишнього Іваничівського району та недопущення скорочення штатних одиниць та ліквідації комунального підприємства.
В цей же період, Іваничівська селищна рада, активізувала свої дії щодо необхідності передачі їм комунального підприємства.
Зважаючи на те, що КНП «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваничівської районної ради Волинської області перебувало в стадії переоформлення ліцензії та підписанні договору з НСЗУ, в березні 2021 року на черговій сесії рішення про передачу вказаного підприємства не розглядалось, так як розгляд даного питання до переоформлення вказаних вище документів, міг привести до обмеження надання первинних медичних послуг населенню на території колишнього Іваничівського району.
В порядок денний сесії Володимир-Волинської районної ради, яка засідала 23 червня 2021 року знову було внесено питання «Про безоплатну передачу майна КНП «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваничівської районної ради Волинської області із спільної власності територіальних громад Володимир-Волинського району у комунальну власність Іваничівської селищної ради. Даний проект рішення не отримав необхідної кількості голосів депутатів та був відхилений.
16 вересня 2021 року на засіданні 6 сесії Володимир-Волинської районної ради депутати підтримали пропозицію про включення питання «Про безоплатну передачу майна КНП «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваничівської районної ради Волинської області до порядку денного та розгляду його на другому пленарному засіданні 6 сесії.
Оскільки питання про передачу установи та відповідного майна на розгляд сесії Володимир-Волинської районної ради виносилось тричі, то вона не є бездіяльно та не ухиляється від розгляду на своїх пленарних засіданнях питання, яке стало предметом позову.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
16 листопада 2017 року Іваничівською селищною радою прийнято рішення №20/9 «Про реорганізацію Мишівської сільської ради та Соснинської сільської ради шляхом приєднання до Іваничівської селищної ради» (а. с. 10-12). Пунктами 2, 4 вказаного рішення Іваничівська селищна рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Мишівської сільської ради та Соснинської сільської ради.
01 грудня 2020 року на сесії Іваничівської селищної ради прийнято рішення №1/10 «Про звернення до голови та депутатів Володимир-Волинської районної ради», яким схвалено звернення до голови та депутатів Володимир-Волинської районної ради Волинської області щодо майна спільної власності територіальних громад сіл і селища колишнього Іваничівського району (а. с. 13-14).
Згідно вказаного звернення депутати та голова Іваничівської селищної ради повідомили Володимир-Волинську районну раду про готовність у власність об`єктів та майна спільної комунальної власності сіл і колишнього Іваничівського району, що знаходиться на території Іваничівської селищної ради, у тому числі Комунального некомерційного підприємства «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».
12 лютого 2021 року Володимир-Волинською районною радою прийнято рішення №3/20 «Про вхід Володимир-Волинської районної ради до складу засновників комунального некомерційного підприємства «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваничівської районної ради» (а. с. 16).
Відповідно до пункту 2 даного рішення Володимир-Волинська районна рада прийняла безоплатно до спільної комунальної власності Володимир-Волинської районної ради комунальне некомерційне підприємство «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваничівської районної ради та закріплене за ним майно, права та зобов`язання відповідно до вимог чинною законодавства України. У пункті 3 даного рішення змінено найменування юридичної особи комунального некомерційного підприємства «Іваничівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Іваничівської районної ради на Комунальне некомерційне підприємство «Володимир-Волинський районний центр первинної і медико-санітарної допомоги» (скорочене найменування юридичної особи: КНП «Володимир-Волинський РЦПМСД).
24 лютого 2021 року Іваничівська селищна рада звернулась з листом №325/11/2-21, яким повідомила про включення до порядку денного сесії питання «Про ініціювання передачі КНП й районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та його майна із спільної власності територіальних громад Іваничівського району у комунальну власність Іваничівської селищної ради (а. с. 17).
26 лютого 2021 року Володимир-Волинською районною радою прийнято рішення №3/31 «Про затвердження Статуту комунального некомерційнопо підприємства «Володимир-Волинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» в новій редакції» (а. с. 18).
05 березня 2021 року Іваничівською селищною радою відповідно до Закону України «Про місцева самоврядування в Україні» прийнято рішення №4/16 «Про ініціювання передачі комунального некомерційного підприємства «Володимир-Волинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та його майна із спільної власності територіальних громад Володимир-Волинського району у комунальну власність Іваничівської селищної ради» (а. с. 19). Пунктом 1 вирішено ініціювати перед Володимир-Волинською районною радою питання безоплатної передачі комунального некомерційного підприємства «Володимир-Волинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», який розташований на території Іваничівської селищної ради, та його майна (основні засоби, необоротні активи та запаси, залишки коштів на рахунках) із спільної власності територіальних громад Володимир-Волинського району у комунальну власність Іваничівської селищної ради.
Як вбачається з листа від 09 березня 2021 року № 375/12/2-21 вищезазначене рішення передано у Володимир-Волинську районну раду (а. с. 20).
27 травня 2021 року Володимир-Волинською районною радою надіслано лист№3.13/115 на адресу Іваничівської селищної ради, в якому необґрунтовано повідомлено про неготовність Іваничівської селищної ради прийняти КНП «Іваничівській районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та його майно (а. с. 23).
27 травня 2021 року Іваничівською селищною радою прийнято рішення №60 «Про фінансуванні КНП «Володимир-Волинський РЦПМСД» з метою забезпечення надання первинної медико-санітарної допомоги жителям Іваничівської селищної ради», яким вирішено звернутися у Володимир-Волинську районну раду про негайну передачу установи та майна КНП «Володимир-Волинський РЦПМСД» згідно чинного законодавства та за наявного рішення селищної ради від 05 березня 2021 року №4/16 «Про ініціювання передачі комунального некомерційного підприємстві «Володимир-Волинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та його майна із спільної власності територіальних громад Володимир-Волинського району у комунальну власність Іваничівської селищної ради» на сесії Володимир-Волинської районної ради (а. с. 24-25).
Крім того, 24 червня 2021 року Іваничівською селищною радою прийнято рішення №7/4 «Про вимогу до Володимир-Волинської районної ради щодо негайного реагування на рішення Іваничівської селищної ради від 05 березня 2021 року №4/16 «Про ініціювання передачі комунального некомерційного підприємства «Володимир-Волинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та його майна із спільної власності територіальних громад Володимир-Волинського району у комунальну власність Іваничівської селищної ради» (а. с. 26).
Відповідні питання Володимир- Волинською районною радою не розглянуто, рішення по розгляду цих питань не прийняті.
Позивач вважає таку бездіяльність Володимир-Волинської районної ради щодо ухилення від розгляду ініціативи Іваничівської селищної ради про прийняття у комунальну власність КНП «Володимир-Волинський РЦПМСД» протиправною та такою, що порушує права Іваничівської територіальної громади як власника комунального майна.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України від 05 лютого 2015 року №157-VIII «Про добровільне об`єднання територіальних громад» (далі Закон №157-VIII), який регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об`єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об`єднаних територіальних громад, а також Законом України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон №280/97-ВР).
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою статті 142 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об`єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Статтею 3 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» встановлено, що суб`єктами добровільного об`єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст. Об`єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, - селищною, центром! якої визначено село, - сільською.
Згідно з частинами першою, другою статті 8 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», об`єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення ;про добровільне об`єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об`єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону.
Повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою.
Частиною третьою статті 8 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» встановлено, що об`єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися, зі дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.
У разі об`єднання всіх територіальних громад одного району в одну об`єднану територіальну громаду все майно спільної власності територіальних громад такого району є комунальною власністю об`єднаної територіальної громади, а пов`язані з таким майном права та обов`язки належать об`єднаній територіальній громаді з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.
Частиною першою статті 143 Конституції України визначено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Відповідно до підпунктів 1, 2 частини дев`ятої статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищні ради мають право вносити пропозиції про передачу або комунальну власність відповідних територіальних громад установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об`єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальних громад; на переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об`єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальних громад.
Згідно з абзацом 3 пункту 10 розділу V Прикінцевих та Перехідних положень Закону №280/97-ВР за пропозицією сільських, селищних, міських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об`єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.
Натомість з матеріалів справи не вбачається та судом не встановлено того, що Комунальне некомерційне підприємство «Володимир-Волинський районний центр первинної і медико-санітарної допомоги» задовольняє колективні потреби виключно територіальної громади Іваничівської селищної ради, а не інших територіальних громад сіл і селищ, зокрема територіальної громади м. Володимира-Волинського.
Таким чином, у відповідача відсутній законодавчо визначений обов`язок прийняти рішення про передачу до комунальної власності територіальної громади Іваничівської селищної ради Комунального некомерційного підприємства «Володимир-Волинський районний центр первинної і медико-санітарної допомоги». Відтак, рішення про передачу вказаного об`єкту належить до виключних дискреційних повноважень Володимир-Волинської районної ради Волинської області, як органу місцевого самоврядування.
Зважаючи на наведене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову Іваничівської селищної ради до Володимир-Волинської районної ради Волинської області, а тому позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними, у зв`язку з чим у задоволенні позову необхідно відмовити повністю.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Іваничівська селищна рада (45300, Волинська область, смт. Іваничі, вулиця Грушевського, 13, ідентифікаційний код юридичної особи 04335186).
Відповідач: Володимир-Волинська районна рада Волинської області (44700, Волинська область, місто Володимир-Волинський, вулиця Небесної Сотні, 3, ідентифікаційний код юридичної особи 23251874).
Суддя Ф.А. Волдінер