КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2-а-139/09/0270 Головуючий у 1-й інстанції: Драчук Т.О,
Суддя-доповідач: Костюк Л.О.
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"08" липня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Костюк Л.О. ,
суддів Ізмайлової Т.І., .Мамчура Я.С.,
при секретарі Бундукову С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державного реєстратора Виконавчого комітету Вінницької міської ради на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 13 березня 2009 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м.Вінниці до Вінницького обласного орендного підприємства елеваторної та зернопереробної промисловості, третя особа - Державний реєстратор Виконавчого комітету Вінницької міської ради, про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В :
У січні 2009 року Державна податкова інспекція у м.Вінниці звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом про припинення діяльності юридичної особи Вінницьке обласне орендне підприємство елеваторної та зернопереробної промисловості.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 13 березня 2009 року вказаний позов задоволено.
В апеляційній скарзі тертя особа просить скасувати постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 13 березня 2009 року в частині призначення членом ліквідаційної комісії державного реєстратора виконавчого комітету Вінницької міської ради.
Заслухавши суддю-доповідача про обставини справи, зміст судового рішення і апеляційної скарги, та, перевіривши доводи апеляцій наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Як вбачається з матеріалів справи, Вінницьке обласне орендне підприємство елеваторної та зернопереробної промисловості зареєстроване виконавчим комітетом Ленінської районної Ради народних депутатів м.Вінниці 20.01.1993р., рішення №12.
Відповідно до довідки Вінницького обласного управління статистики №13/4/2684 від 31.07.2007р. відповідач включений до ЄДРПОУ, ідентифікаційних код 13342877, керівник ОСОБА_3, місцезнаходження АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що в порушення вказаних норм Закону відповідач не звітує до ДПІ м.Вінниці з 2002р., остання декларація була подана по податку на прибуток за 1 квартал 2001р., розрахунок суми комунального податку за І квартал 2001 року.
Відповідно до ч.5 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Відповідно до ч.4 ст. 39 вказаного Закону порядок призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) встановлюється Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» державний реєстратор - посадова особа, яка від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Згідно ч.1 ст. 4 вищевказаного закону «державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи...»
Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»не передбачено вхід державного реєстратора до складу ліквідаційної комісії та вчинення відповідних дій по ліквідації суб'єктів господарювання.
Окрім того, відповідно до ст. 6 Господарського кодексу України, заборонено незаконне втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини
Статтею 23 ГК України також передбачено, що «незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється».
Окрім того, відповідно до вимог п. «в»ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» «державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функції держави не має права входити самостійно або через представника або підставних осіб до складу правління чи інших виконавчих органів підприємств, кредитно-фінансових установ, господарських товариств тощо, організацій, спілок, об'єднань, кооперативів, що здійснюють підприємницьку діяльність».
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що покладення на державного реєстратора обовязку здійснення процедури ліквідації юридичних осіб суперечить вимогам чинного законодавства, а тому рішення суду першої інстанції в цій частині підлягає скасування.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Керуючись ст.ст.160, 171, 198, 201, 205, 207 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд,
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу Державного реєстратора Виконавчого комітету Вінницької міської ради задовольнити.
Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 13 березня 2009 року скасувати в частині призначення членом ліквідаційної комісії Державного реєстратора Виконавчого комітету Вінницької міської ради.
В іншій частині постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 13 березня 2009 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення цієї постанови у повному обсязі, тобто з 14 липня 2010 року
Головуючий суддя Л. Костюк
Судді: Т. Ізмайлова
Я. Мамчур