Постанова № 10394362, 12.07.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2010
Номер справи
2а-3145/10/1370
Номер документу
10394362
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 липня 2010 р. № 2а-3145/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лунь З.І.

при секретарі Івашків В.І..

за участю представників сторін

від позивача: Петролюк А.М., Шпіцер М.Д.,

від відповідача: Томашівський О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Прикарпатський розмай»до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000122340/0/5669 від 10.03.2010р. на суму 59702,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Прикарпатський розмай»звернулося до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000122340/0/5669 від 10.03.2010р.

В судовому засіданні представники позивача позов підтримали з мотивів, наведених у позовній заяві, вважають дії відповідача такими, що суперечать п.7.7 Закону України «Про податок на додану вартість», зазначають, що ними правомірно визначено бюджетне відшкодування за грудень 2009 року.

Представник відповідача проти позову заперечив з мотивів, викладених у письмовому запереченні, зокрема, зазначив, що п.7.7 Закону України «Про податок на додану вартість»слід розуміти так, що за підсумками першого періоду, в якому виникло від'ємне значення, платник бюджетного відшкодування не одержує, відповідну суму такого від'ємного значення може бути враховано в цьому ж періоді тільки у зменшення суми податкового боргу щодо ПДВ, який виник у попередніх податкових періодах. За відсутності такого боргу сума від'ємного значення включається до податкового кредиту наступного (другого) звітного періоду; і тільки тоді, якщо за підсумками наступного звітного періоду знову виникає від'ємне значення, то лише в цьому випадку платник набуває права на бюджетне відшкодування.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

Працівниками ДПІ у Личаківському районі м. Львова проведено позапланову перевірку Приватного підприємства «Прикарпатський розмай», за результатами якої складено Акт про результати виїзної позапланової перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодів за жовтень, грудень 2009 року, яка виникла за рахунок від ємного значення з ПДВ, що декларувалось у вересні, листопаді 2009 року, №82/23-4/34605484 від 24.02.2010 року (далі Акт перевірки).

На підставі Акта перевірки за порушення п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7, п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»винесено податкове повідомлення-рішення №0000122340/0/5669 від 10.03.2010р., яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість всього в розмірі 59702,00 грн.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Згідно з долученою до матеріалів справи декларацією з податку на додану вартість за листопад 2009 року різниця між сумою податкового зобовязання і податкового кредиту має відємне значення та складає 143679,00 гривень, що підтверджується п.п. 3.2.4 Акта перевірки (а.с.10).

Враховуючи наявне у листопаді 2009 року від'ємне значення розміру ПДВ у сумі 143679,00 грн., тобто різницю між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту цього періоду, така сума була врахована у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди з огляду на що подано податкову декларацію з податку на додану вартість, де в рядку «22.2»- зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду вказана зазначена сума - 143679,00 грн., яка зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду - грудень 2009 року - , та відображається в рядку декларації з податку на додану вартість за грудень 2009 року у рядку «23.1».

В грудні 2009 року у зв'язку із здійсненням підприємницької діяльності у позивача з'явилось зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 100767,00 гривень, які, відповідно, в декларації з податку на додану вартість за грудень 2009 року були відображені в рядку «23», розподілені між рядками «26»- залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду та «25.2»- сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов 'язань з ПДВ наступних податкових періодів.

Відповідно до п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно із п.п. 7.7.2 Закону, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно з п. 7.7.3 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

Пунктом 5.12 «Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість»затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997р №166 та п.п.7.7.2 п 7.7 ст.7 Закону України «Про порядок на додану вартість»визначено, що коли в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобовязань і сумою податкового кредиту, з урахуванням залишку такого відємного значення минулого звітного податкового періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значіення, то платником податку разом з податковою декладрацією подається розрахунок суми бюджетного відшкодування.

Отже, враховуючи те, що залишок від'ємного значення ПДВ за листопад 2009 року становив 143679,00 грн., а різниця між сумою податкового зобовязання та сумою ПДВ поточного звітного (податкового) періоду складала 100767,00 грн., то позивачем правомірно розраховано суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у розмірі 42912,00 грн.

Водночас, як вбачається з Акта ДПІ у Личаківському районі м. Львова про результати планової виїзної перевірки ПП «Прикарпатський розмай»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року перевіркою зменшено р.26 за вересень 2009 року на 16790,00 грн.

Тому, суд приймає доводи відповідача щодо правомірності винесення податкового повідомлення-рішення №0000122340/0/5669 від 10.03.2010 р. в частині зменшення суми бюджетного відшкодування в сумі 16790,00 грн.

Враховуючи зазначене вище, суд дійшов висновку, що позивач має право на бюджетне відшкодування за декларацією по ПДВ за грудень 2009 року в сумі 42912,00 грн.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. 162 КАС України, суд вправі постановою визнати протиправним рішення субєкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів субєкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку субєктів владних повноважень.

Таким чином, позовні вимоги ПП «Прикарпатський розмай»є законними та обґрунтованими частково і підлягають задоволенню в частині скасування податкового повідомлення-рішення №0000122340/0/5669 від 10.03.2010 р. в сумі 42912,00 грн.

Судові витрати у розмірі 2 грн. 44 коп. судового збору присуджуються з Державного бюджету України на користь позивача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити адміністративний позов частково.

Визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000122340/0/5669 від 10.03.2010р. в частині 42912,00 грн..

Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства «Прикарпатський розмай»(місце знаходження 79000, м.Львів-Винники, вул.. Козацька, 31, ідентифікаційний код 34605484) 2(дві) грн. 90 коп. судового збору.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку визначеному ч.5 ст. 186 КАС України.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова в повному обсязі складена 13.07.2010 року.

Суддя Лунь З.І.