Постанова № 10394047, 12.07.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2010
Номер справи
2а-1294/10/0770
Номер документу
10394047
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-1294/10/0770

рядок статзвітності 6.6.4

код - 11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 липня 2010 року м. Ужгород Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої- судді Маєцької Н.Д.

при секретарі судового засідання Сідей І.І.

за участю представника позивача: Савицького С.І. (довіреність від 22.04.2010 р., №1884/10/10-012)

відповідач явку належного представника в судове засідання не забезпечив.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Атріум-2006»про стягнення податкового боргу у сумі 42346,05 грн.,-

встановив :

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 12 липня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 14 липня 2010 року.

Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Атріум-2006", про стягнення податкового боргу в сумі 42346, 05 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав зазначених у позовній заяві. Просить суд стягнути суму податкового боргу в розмірі 42346, 05 грн.

Відповідач явку належного представника в судове засідання не забезпечив, заперечень на адміністративний позов не подав.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно постанови господарського суду Закарпатської області від 14 квітня 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю "Атріум-2006" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Ухвалою господарського суду Закарпатської області від 30 червня 2010 року призначено ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Атріум 2006" арбітражного керуючого Грядюк Олександра Івановича.

Відповідно ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.

Однак, згідно позовної заяви Ужгородської МДПІ та поданих до неї матеріалів вимоги про стягнення податковго боргу з ТзОВ "Атріум-2006" виникли до проведення процедури банкрутства.

Крім того, провадження у справі за позовом Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Атріум-2006»про стягнення податкового боргу у сумі 42346,05 грн. ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито 09 квітня 2010 року.

Такими чином, судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Атріум-2006" (далі - Відповідач) відповідно до свідоцтва серії А00 №386719 про державну реєстрацію юридичної особи, 06.05.2006 року зареєстроване Ужгородською районною державною адміністрацією та згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців дане товариство внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців із ідентифікаційним кодом - 34278141.

Відповідач знаходиться на обліку в Ужгородській міжрайонній державній податковій інспекції з 11.05.2006, що підтверджується довідкою "Форми №4-ОПП" за №287 від 11.05.2006 року про взяття на облік платника податків та є платником податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування".

На підставі поданих податкових декларацій з податку на прибуток приватних підприємств Відповідач самостійно задекларував наступні зобов'язання по даному платежу:

- декларації за 2007 рік (№41485 від 11.02.2008 року) у загальній сумі - 119591,00 грн.,

- уточнюючий розрахунок до декларації за 2007 рік (№ 2237 від 20.02.2008 року) у загальній сумі - (-) 116092,00 грн.

Однак, Відповідач свої зобов'язання виконав не в повному обсязі. Так, у зв'язку із уточненням відповідно до розрахунку до декларації за 2007 рік Відповідач зменшив свої податкові зобов'язання за наслідками діяльності у 2007 році (№ 2237 від 20.02.2008 року) до 3499,00 грн. Відповідачем сплачено визначене податкове зобов'язання у розмірі 3461,35 грн., у зв'язку із цим, залишок несплаченої суми складає - 37,65 грн.

Відповідно до ст. 16 України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Відповідачу за несвоєчасну сплату самостійно визначеного у декларації податкового зобов'язання було нараховано пеню у розмірі - 11,76 грн., яка Відповідачем не була сплачена.

Крім того, 11 лютого 2008 року працівниками Ужгородської МДПІ було проведено перевірку Відповідача по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності по податку на прибуток та встановлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платник не подав декларації за 3 квартал 2007 року та 11 місяців 2007 року. За наслідками перевірки було складено акт від 11.02.2008 року за № 8/15-1 та на основі акту перевірки було винесено податкове повідомлення рішення № 0000321501/0 від 13.02.2008 року яким до Відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 340,00 грн. Дане податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу та вручено 21.02.2008 року.

03 березня 2008 року Ужгородською МДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток Відповідача за період з 19.02.2008 року по 29.02.2008 року. Перевіркою було встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 119553,35 грн. із запізненням на 10 календарних днів, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки № 14/15-1 від 03.03.2008 року. На основі акта Ужгородською МДШ було винесено податкове повідомлення рішення від 04.03.2008 року №0000661501/0, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 11955,34 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було відправлено платнику засобами поштового зв'язку та вручено 06.03.2008 року.

13 липня 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ було проведено перевірку Відповідача по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності по податку на прибуток та встановлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платник не подав декларації по податку на прибуток по 1 квартал 2009 року включно. За наслідками перевірки було складено акт від 13.07.2009 року за № 45/15-1 та на основі акту перевірки Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення рішення № 0002231501/0 від 21.07.2009 року яким до платника застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1360,00 грн. Дане податкове повідомлення-рішення було направлено Відповідачу засобами поштового зв'язку та вручено 29.07.2009 року.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення, якими було визначено Відповідачу податкові зобов'язання по податку на прибуток у розмірі 340,00 грн., 11955,34 грн. та 1360,00 грн. відповідно, відповідем не були сплачені.

На підставі поданих податкових декларацій з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) Відповідач самостійно задекларував наступні зобов'язання по даному платежу:

податкова декларація за 08 місяць 2007 року (№23357 від 20.09.2007 року) у розмірі

16848,00 грн.;

податкова декларація за 09 місяць 2007 року (№27547 від 19.10.2007 року) у розмірі

96,00 грн.;

податкова декларація за 11 місяць 2007 року (№34327 від 20.12.2007 року) у розмірі

(-) 1917,00 грн.;

уточнюючий розрахунок за 01 місяць 2008 року (№108 від 24.01.2008 року) у розмірі

(-) 15067,00 грн.;

податкова декларація за 04 місяць 2008 року (№13280 від 22.05.2008 року) у розмірі

(-) 339,00 грн.

У зв'язку із поданням Відповідачем податкових декларацій із від'ємним значенням (різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ ) рядку 18.2 Декларації та зарахуванням від'ємного значення у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (рядок 22.1 Декларації), а також поданням уточнюючого розрахунку №108 від 24.01.2008 року, загальна сума податкового зобов'язання платника склала від'ємне значення - (-) 338,66 грн. Крім того, Ужгородською МДПІ проводились документальні перевірки Відповідача. Так, 24 січня 2008 року Ужгородською МДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість Відповідача за період серпень, вересень 2007 року. Перевіркою було встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 14930,66 грн. із запізненням на 115 календарних днів та у розмірі 2013,00 грн. із запізненням від 80 до 86 календарних днів, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки № 26/15-2 від 24.01.2008 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення рішення від 26.01.2008 року №000026/1502/0 та від 24.01.2008 року №000026/1502/0 , яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 7465,33 грн. та 402,60 грн. відповідно. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було відправлено платнику засобами поштового зв'язку та вручено 30.01.2008 року.

22 травня 2008 року, 02 березня 2009 року, 25 березня 2009 року та 26 червня 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ проводилися перевірки Відповідача по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності по податку на прибуток та встановлено порушення платником п.п.4.1.4. п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платник:

- подав із запізненням податкову декларацію за квітень 2008 року;

- не подав декларації за травень-грудень 2008 року та січень 2009 року;

- не подав декларацію за лютий 2009 року;

-не подав декларації за березень - травень 2009 року.

За наслідками вказаних перевірок були складені акти та на основі актів перевірок Ужгородською МДПІ виносились податкові повідомлення рішення, якими до платника застосовано штрафні (фінансові) санкції, а саме

акт перевірки від 22.05.2008 року № 66/15-0 - податкове повідомлення рішення № 3300691502/0 від 22.05.2008 року у розмірі 170,00 грн. (вручено платнику 22.05.2008 року); акт перевірки від 02.03.2009 року № 14/15-02 - податкове повідомлення рішення № 0000811502/0 від 11.03.2009 року у розмірі 1530,00 грн. (вручено платнику 18.03.2009 року); акт перевірки від 25.03.2009 року № 17/15-02 - податкове повідомлення рішення № 0001201502/0 від 27.03.2009 року у розмірі 170,00 грн. (вручено платнику 07.04.2009 року); акт перевірки від 26.06.2009 року № 37/15-02 - податкове повідомлення рішення № 0002441502/0 від 01.07.2009 року у розмірі 510,00 грн. (вручено платнику 01.07.2009 року); 15 жовтня 2009 року працівниками Ужгородської МДШ було проведено невиїзну документальну перевірку податкової декларації з податку на додану вартість по питанню визнання умовного продажу при анулюванні реєстрації платника ПДВ ТОВ "Атріум-2006", в ході якої було виявлено порушення платником п.9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме згідно додатку до податкової декларації по податку прибуток підприємства за 2007 рік Відповідач вказав про наявність товарних залишків у розмірі 63690,00 грн. та балансову вартість основних фондів - 27580,00 грн., однак Відповідач у зв'язку із анулюванням реєстрації платника ПДВ не визнано умовний продаж товарних залишків за звичайними цінами та відповідно не збільшено податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду в якому відбулося таке анулювання. Отже Відповідачем не визнано умовний продаж та не проведено декларування податкових зобов'язань по податку на додану вартість у розмірі 18254,00 грн. ((63690,00+275 80)х20%) за наслідками податкового періоду протягом якого проведено анулювання реєстрації платника ПДВ. За наслідками перевірки Ужгородською МДПІ було складено акт перевірки від 15.10.2009 року за № 14/1502 та на основі акта перевірки складено податкове повідомлення-рішення № 0003301502/0 від 30.10.2009 року, яким платнику визначено податкове зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 23730,20 грн., в т.ч. основний платіж 18254,00 грн. та штрафна (фінансова) санкція у розмірі 5476,20 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було відправлено платнику засобами поштового зв'язку та вручено 11.11.2009 року.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення, якими було визначено Відповідачу податкові зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 7465,33 грн., 402,60 грн., 170,00 грн., 1530,00 грн., 170,00 грн., 510,00 грн. та 23730,20 грн. відповідно, були сплачені відповідачем частково у розмірі 6593,71 грн.

Крім того, відповідно до ст. 16 України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Відповідачу за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкового зобов'язання по податку на додану вартість було нараховано пеню у розмірі - 1400,69 грн., яка Відповідачем не була сплачена.

Згідно із статтею 15 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

На підставі поданих податкових розрахунків комунального податку за 1-й квартал 2008 року (№ 13051 від 20.05.2008 року), за 2-й квартал 2008 року (№ 20470 від 23.07.2008 року) та 3-й квартал 2008 року (№ 31032 від 21.10.2009 року) Відповідач самостійно задекларував зобов'язання по даному платежу у загальному розмірі 40,80 грн. та провів оплату по даному платежу у розмірі 15,61 грн.

Крім того,22 травня 2008 року працівниками Ужгородської МДПІ було складено акт №65/15-0 про результати документальної невиїзної перевірки по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності по комунальному податку ТОВ "Атріум -2006" за І квартал 2008 року. Перевіркою було встановлено, що платник подав розрахунок по комунальному податку за І квартал 2008 року із порушення вимог п.п.4.1.4. п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме податковий розрахунок подано із порушенням термінів: строк подання податкових розрахунків по комунальному податку: - за І кв. 2008 р. - до 10.05.2009 року, а фактично платником подано розрахунок 20.05.2008 року. На підставі акта перевірки №65/15-0 від 22.05.2008 року Ужгородською МДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення №6819/10/15-0/34279141 від 22.05.2008 року, яким було застосовано до Відповідача штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 170,00 грн. Дане податкове повідомлення-рішення було вручено Відповідачу 22.05.2008 року. Вищевказане податкове повідомлення-рішення, яким було визначено Відповідачу податкове зобов'язання по комунальному податку у розмірі 170,00 грн., яке відповідачем не було сплачено.

п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків веред бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з ч.З пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" -""в" - пп.4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до пп. 5.2.4. п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" процедура адміністративного оскарження закінчується днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.

Оскільки Відповідачем зазначені у позовній заяві податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися у судовому порядку, воно являються узгодженими.

Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

В зв'язку з тим, що Відповідачем не було сплачено узгоджені суми у встановлені строки та відповідно проводячи упереджуючи заходи щодо погашення податкового боргу, Ужгородською МДПІ, на підставі пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»направлялися на адресу Відповідача податкові вимоги № 1/283 від 22.10.2007 року (вручено - 02.11.2007 року) та № 2/343 від 05.12.2007 року (вручено - 12.12.2007 року), які не були погашені Відповідачем.

Таким чином, за Відповідачем рахується податковий борг у розмірі 42346,05 грн. в т.ч. пеня 1412,45 грн., який підлягає сплаті по наступних платежах:

- платіж 30 11021000 "податок на прибуток приватних підприємств" у розмірі 13704,75 грн., в т.ч. пеня - 11,76 грн.;

- платіж 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, робіт, послуг" у розмірі 28446,11 грн., в т.ч. пеня 1400,69 грн.;

- платіж 50 16010223 "комунальний податок" у розмірі 195,19 грн., (без пені)

Згідно п.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законодавством терміни.

Приписами п.3.1.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобо"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що активи платника податків можуть бути стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

1. Позов Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Атріум-2006»про стягнення податкового боргу у сумі 42346,05 гривень задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Атріум-2006»(Закарпатська область, Ужгородський район, смт.Середнє, вул..Церковгна,буд.№8 код 34278141) до державного (місцевого) бюджету за відповідними кодами бюджетної класифікації податковий борг у сумі 42346,05 гривень ( сорок дві тисячі триста сорок шість гривень 05 копійок):

- по податку на прибуток підприємств у сумі 13704,75 грн.;

- по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів, робіт, послуг у розмірі 28446,11 грн.;

- по комунальному податку 195,19 грн.

3.Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Маєцька Н.Д