Справа № 2а-3209/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2010 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Цховребової М.Г.
при секретарі судового засідання - Міхно Н.В.
за участю:
представника позивача - Анікєєва А.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі адміністративну справу за позовом Ізмаїльської обєднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_2 про погашення заборгованості перед бюджетом в сумі 71,91 грн., -
встановив:
23 березня 2010 року Ізмаїльська обєднана державна податкова інспекція звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення з відповідача боргу перед бюджетом по земельному податку в сумі 71,91 грн., на р/р 33213813700219, код платежу 13050300, одержувач ВДК в Ізмаїльському районі, код ЄДРПОУ 23214695, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, м. Одеса, МФО 828011.
В судовому засіданні представник позивача підтримав адміністративний позов, просив суд задовольнити його в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не прибув повторно. Про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.14, 19), про причини неприбуття суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Заперечення проти позову до суду не надходили.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши інші докази, наявні в матеріалах справи, дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»плата за землю (земельний податок, а також оренда плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).
Згідно із ст. 2 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 року № 2535-ХІІ (із змінами і доповненнями) (далі ЗУ № 2535-ХІІ) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендаторів та інвесторів учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Відповідно до ст. 13 ЗУ № 2535-ХІІ підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Відповідно до ч. 3 ст. 14 ЗУ № 2535-ХІІ нарахування громадянам сум земельного податку проводиться органами державної податкової служби.
Згідно з п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
В судовому засіданні зясовано, що згідно довідці № 2193 від 11.12.2009 року, наданої Камянською сільською радою згідно земельно-кадастрової книги, зокрема, за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, рахується земельна ділянка площею 0,20 га., категорія житловий фонд. (а.с.7)
Згідно з розрахунком від 14.12.2009 року за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року сума забовязання відповідача по податку на землю складає 71,91 грн. (а.с.6)
Вказана заборгованість визначена у податковому повідомленні № НОМЕР_1 від 16.07.2009 року, за платежем: земельний податок з фізичних осіб, з зазначенням граничних строків сплати: 17.08.2009 року 35,96 грн., 16.11.2009 35,95 грн. Податкове повідомлення відповідач отримав 16 липня 2009 року, про що свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення. (а.с.5)
На момент розгляду справи зазначена заборгованість відповідачем не сплачена, підстав для звільнення його від земельного податку не встановлено.
Відповідно до ст. 27 ЗУ № 2535-ХІІ контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно із ст.ст. 1, 4 Закону України «Про державну податкову службу», державні податкові інспекції входять до системи органів державної податкової служби, яку очолює Державна податкова адміністрація України центральний орган виконавчої влади.
Згідно з п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи та на підставі наведеного, суд вважає подання даного позову правомірним, позовні вимоги обґрунтованими.
Керуючись ст.ст. 6, 7, 33, 35, 71, 86, 94, 158-162, 167, 184-186, 254 КАС України, -
постановив:
Позов Ізмаїльської обєднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 борг перед бюджетом по земельному податку в сумі 71,91 грн. на р/р 33213813700219, код платежу 13050300, одержувач ВДК в Ізмаїльському районі, код ЄДРПОУ 23214695, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, м. Одеса, МФО 828011.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений для її подання і якщо строк апеляційного оскарження не буде поновлено, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10-ти днів з дня складення в повному обсязі та послідуючим поданням апеляційної скарги протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
В повному обсязі постанову складено 25 червня 2010 року.
Суддя М.Г. Цховребова
25 червня 2010 року