Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2010 р. справа № 2а-14242/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Шальєвої В.А.
при секретарі< Призвище секретаря >
при секретарі Химич М.В.
за участю представника позивача Совпель О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецьку до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрхолдінг» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Пролетарському районі м. Донецька звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрхолдінг» про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що у відповідача станом на 27.05.2010 року існує заборгованість в загальному розмірі 24170 грн., з податку на додану вартість. Позивач просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам позову.
Представник відповідача до судового засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, заяви про відкладення судового засідання або розгляду справи за його відсутністю до суду не надходило. За таких обставин суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Пролетарському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрхолдінг» зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Донецької міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 5), перебуває на обліку як платник податків (а.с. 8) та є платником податку на додану вартість.
Відповідач станом на 27.05.2010 року не сплатив до бюджету податкові зобовязання з податку на додану вартість в загальному розмірі 24170 грн., з яких 170 грн. штрафні санкції.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість», податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на додану вартість є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрхолдінг» було подано до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за 9 місяців 2009 року № 23125 від 20.10.2009 року (а.с. 19-21), якою визначено податкове зобовязання на суму 24000 грн. .
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
20.11.2009 року Державною податковою інспекцією у пролетарському районі м. Донецька була проведена камеральна перевірка з питання ненадання декларацій з податку на додану вартість та встановлено, що відповідачем не подано до податкового органу декларації з податку на додану вартість, про що складено акт № 7467/15-2/36061618 від 20.11.2009 року.
Згідно з п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим періодом є один календарний місяць.
Відповідно до вимог підпункту 4.1.4 «а» пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідальність за порушення цієї норми передбачена п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі вказаного акту, податковим органом відповідачу були нараховані штрафні санкції, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 2 грудня 2009 року за № 0001801500/0 на суму 170 грн. (а.с. 23) яке було направлено відповідачу поштою. Вказане повідомлення-рішення було повернуто до відправника у звязку з тим, що адресат за вказаною адресою не розтошований.
Відповідно до п. 4.9 ст. 9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
У звязку з неможливістю вручення платнику податків, податкове повідомлення-рішення було розмішено на дошці оголошень Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька, про що складено акт.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Таким чином, податковим органом були направлені на адресу відповідача перша податкова вимога № 1/109 від 06.11.2009 року (а.с. 9) та друга податкова вимога №2/3 від 21.01.2010 року (а.с. 11), які були повернуті у звязку з незнаходженням платника податку за юридичною адресою, про що є запис пошти та складено акти.
Таким чином, зазначені суми податкового зобовязання зі штрафних санкцій підлягають стягненню з відповідача, оскільки рішення про їх нарахування вважаються узгодженими і не оскаржені у встановленому законом порядку.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства, податковий борг у розмірі 24170 грн. підлягає стягненню з відповідача.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецьку до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрхолдінг» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрхолдінг» заборгованість з податку на додану вартість на користь Державного бюджету у сумі 24170 (двадцять чотири тисячі сто сімдесят) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шальєва В.А.